Archyvas: spalis, 2018 m.

Įspėjimas: iš dangaus krenta DJI skraidyklės

2018 10 30 18:31

Britų Civilinės aviacijos administracija paviešino įspėjimą, kad tam tikros nepilotuojamos DJI skraidyklės skrydžio metu „staiga visiškai išsijungia“, rašo BBC.
Po tokio išsijungimo skraidyklės krenta į žemę. Kol kas problema siejama tik su „DJI Matrice 200“ modeliu. Skraidyklės išsijungimas, panašu, visiškai nepriklauso nuo jos akumuliatoriaus įkrovimo lygio.

Kol kas britų aviacijos administracija […]

Kinijoje statoma pažangiausia pasaulyje gamykla, kurioje robotai gamins robotus

2018 10 29 20:34

Šveicarijos elektrotechnikos ir robotikos įmonė ABB paskelbė, kad investuos 150 mln. JAV dolerių į pažangios robotikos gamyklos statybas Kinijoje, Šanchajuje: šioje gamykloje robotai gamins robotus, rašo engadget.com.
Gamyba bus vykdoma vienarankiais „YuMi“ robotais, kuriuos gamina patys ABB – šie robotai yra tokie pažangūs, kad netgi buvo panaudoti orkestrui diriguoti. Bet Šanchajuje jie užsiims ne […]

Kodėl dronų negalima skraidinti netoli oro uostų?

2018 10 26 12:35

Jei mėgstate pilotuoti mėgėjiškus dronus, žinote, kad juos į dangų kelti galima tikrai ne bet kur. Viena iš tokių uždraustų vietų – oro uostų apylinkės. Norinčių iš arti nufilmuoti kylančius lėktuvus tikrai yra daug, bet tai – labai pavojinga. Kaip pavojinga? Deitono universiteto mokslininkai nusprendė tai parodyti.
Lėktuvams daug žalos pridaryti […]

Bepiločiai ir 3D technologijos atkurs per karus sugriautus miestus Sirijoje ir Irake

2018 10 20 13:05

Prancūzijos pradedančioji įmonė su bepiločiais ir 3D technologijomis rekonstruoja istorijos ir kultūros paminklus, nukentėjusius per karus Artimuosiuose Rytuose. Paveldo Sirijoje ir Irake atkūrimo projektas pristatytas parodoje Paryžiuje.

Inf. šaltinis: DELFI.TV

Japonijoje – pirmoji pasaulyje tarptautinė robotų konferencija

2018 10 19 10:06

Japonijos ūkio ministerija ir naujų technologijų plėtros organizacija surengė pirmą pasaulyje tarptautinę robotų konferenciją. Daug dėmesio šiame renginyje skirta robotams, kurie realiai galėtų pakeisti darbininkus, pavyzdžiui, aptarnavimo sferoje. Tam net gi surengtas tokių robotų konkursas.
Iki šiol robotizacija daugiausiai naudos duoda konvejerinėje gamyboje, kur aplinka griežtai kontroliuojama, o robotai, nors ir patys […]

Tuščia kabina. Kada skraidysime bepiločiais lėktuvais?

2018 10 17 15:16

Aviacijos kompanijos, nepaisydamos didelių galimų sutaupymų, prie skrydžių su vienu pilotu, ar iš vis be piloto, pereiti neskuba dėl neigiamos keleivių nuomonės.
Iki praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio tolimuose lėktuvų reisuose buvo būtini bent trys pilotai ir keturi varikliai. Dabar su lėktuvais susitvarko ir du pilotai. Be to, netgi tolimiausiuose maršrutuose (ilgesniuose, […]

Ateitis jau čia – robotai po truputį keičia mokymosi procesą

2018 10 16 12:22

Naujausių technologijų plėtra bei gamyba šiandien yra pasiekusi aukščiausią tašką bei palietusi pačias įvairiausias sritis, tarp kurių ne išimtis ir švietimas. Viena didžiausių sensacijų – robotai, kuriuos vis dažniau sutinkame savo kasdieniame gyvenime. Ekspertai vienareikšmiškai tvirtina, jog jie iš esmės pakeis ir mokymosi procesus. Jau dabar galime pastebėti, kad edukacija tampa vis labiau personalizuota, […]

Nuo šiol ekologinius laukus padės stebėti dronai

2018 10 08 21:49

Ilgalaikėje perspektyvoje žemės ūkio gamyba neišvengiamai bus skaitmenizuota. Parama žemės ūkiui po 2020-ųjų metų taip pat greičiausiai bus orientuota į modernių technologijų diegimo skatinimą. Jau dabar Lietuvos ūkininkai, kiek leidžia galimybės, stengiasi rinktis išmaniąsias žemės ūkio technologijas. „Inovatyvių sprendimų ieškome ir mes – ekologinių ūkių patikrose jau naudojame dronus, o kitais metais naujųjų technologijų pritaikymą […]

VGTU sukonstruotas pirmasis lietuviškas bepilotis orlaivis, varomas saulės energija

2018 10 05 09:13

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos institute sukonstruotas saulės energija varomas bepilotis orlaivis „Solarwing“ sėkmingai įveikė bandymus – nepertraukiamai danguje išbuvo visą dieną. Universiteto mokslininkai drauge su studentais yra pirmieji sukūrę tokį aparatą ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Pasak VGTU Aeronautikos laboratorijos vedėjo Aleksandr Lapušinskij, plečiantis bepiločių orlaivių […]

Dronai – išmaniajai miesto priežiūrai

2018 10 04 12:28

AB „Grinda“ sostinės infrastruktūros priežiūrai pradėjo naudoti bepilotę skraidyklę su stebėjimo įranga, skirtą avarinių situacijų mastų vertinimui, nelegalių statybų ar nelegalių sąvartynų paieškai. Žiemos metu dronas galės būti naudojamas sniego valymo darbų kontrolei. Papildoma programinė įranga leidžia tiksliai išmatuoti atstumus tarp pasirinktų objektų, apskaičiuoti paviršių plotą ar objektų tūrius.
„Dronų panaudojimą planuojame vis labiau […]