„Robotex“ žengia į užsienio rinkas – instaliuos robotus Airijoje

2022 12 01 10:32

SBA grupės robotikos ir automatikos sprendimus siūlanti bendrovė „Robotex“ įgyvendins projektą Airijoje. Jo užsakovė – didžiausia Airijos medinių pakuočių ir padėklų gamintoja bendrovė „CJ Sheeran“. Artimiausiu metu „Robotex“ planuoja plėsti pardavimus Europos Sąjungos rinkoje, praneša bendrovė.

„Robotex“ įdiegta testavimo stotis / SBA nuotr.
„Robotex“ įdiegta testavimo stotis / SBA nuotr.

„Sparti robotizacija Lietuvoje ir įgyvendinti sėkmingi projektai skatina įmonę peržengti šalies sienas ir pasiūlyti savo patirtį bei sprendimus globalioje rinkoje. Pirmieji kontraktai rodo, kad galime sėkmingai konkuruoti su užsienio robotikos įmonėmis, o mūsų siūlomi projektai yra paklausūs bei konkurencingi. Siekiame, kad pardavimai ES rinkoje per porą metų pasiektų 15 procentų įmonės pajamų“, – sako „Robotex“ vadovas Andrius Kochanskas.

Airijos bendrovė „CJ Sheeran“ per metus savo įmonėse pagamina daugiau nei 3 mln. naujų ir atnaujintų palečių.

„Šiuo metu plečiame savo perdirbimo centrą Mauntrat (Mountrath) mieste, esančiame apie 100 km nuo Dublino. Į šį plėtros projektą įtraukėme robotinius sprendimus, kuriuos „Robotex“ įsipareigojo įgyvendinti ateinančių metų balandį. Tikimės, kad instaliuoti robotai padės greičiau pasiekti suplanuotas didesnes darbų apimtis ir laiku įvykdyti klientų užsakymus“, – pabrėžia „CJ Sheeran“ vykdantysis direktorius Mark Sheeran

„Simboliška, kad šis „Robotex“ projektas yra medienos padėklų gamybos srityje, nuo kurios ir pradėjome savo robotizacijos veiklą. Šio verslo automatizavimas sudaro reikšmingą robotizacijos dalį visoje Europoje (Vokietijoje, Prancūzijoje, Airijoje, Estijoje). Tačiau dabar neapsiribojame vien šiuo segmentu. Siūlome savo sprendimus logistikos, elektronikos, medienos apdirbimo, baldų gamybos srityse. Siekiame įsitvirtinti kaip pageidaujamas robotizacijos partneris ne tik namų, bet ir ES rinkoje“, – teigia „Robotex“ plėtros vadovas Vytautas Kazlauskas.

Apie „CJ Sheeran“: Bendrovė įkurta 1994 m. ir yra didžiausia Airijoje medinių pakuočių ir padėklų gamintoja, kurios metiniai pardavimai siekia 66 mln. eurų. „CJ Sheeran“ teikia aukščiausios kokybės, tvarius ir akredituotus pakavimo sprendimus Airijos ir Jungtinės Karalystės klientams maisto ir gėrimų, farmacijos, medicinos prietaisų, technologijų, inžinerijos ir kitos gamybos sektoriuose.

Inf. šaltinis: 15min.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

„Robotex“ plečia „Teltonikos“ gaminių testavimo apimtis

2022 11 15 09:55

Viena didžiausių šalies aukštųjų technologijų bendrovė „Teltonika EMS“ korinio ryšio (GSM) modulių testavimo apimtis didins pasitelkusi robotikos ir automatikos bendrovės „Robotex“ sprendimus. Ši SBA grupės įmonė įdiegė robotizuotą stotį, kuri leis „Teltonika EMS“ gaminių testavimo mastą padvigubinti, rašoma SBA pranešime žiniasklaidai.

„Robotex“ įdiegta testavimo stotis / SBA nuotr.
„Robotex“ įdiegta testavimo stotis / SBA nuotr.

„Ypatingai konkurencingose globaliose rinkose aukštųjų technologijų įrenginius privalome gaminti pasitelkę lygiai tokias pat aukštas gamybos technologijas ir maksimaliai automatizuodami kiekvieną gamybos žingsnį. Produktų testavimas yra viena svarbiausių ir atsakingiausių proceso dalių, kuria užtikrinama gaminių kokybė. Kartu su „Robotex“ įdiegti robotikos sprendimai ryšio modulių gamybos pajėgumus padidins 2 kartus, o tai leis didinti ir visos grandinės efektyvumą bei pardavimų mastą mūsų eksporto rinkose“, – sako „Teltonika EMS“ vadovas Simas Rutkauskas.

Pasak „Robotex“ vadovo Andriaus Kochansko, robotizuotos modulių testavimo stoties projektas „Teltonika EMS“ gamykloje Vilniuje įgyvendintas per trumpą laiką.

„Robotizuotą stotį sukūrėme ir įdiegėme per 5 mėnesius, o tai buvo tikras iššūkis žinant, kokia sudėtinga situacija yra su logistika ir medžiagų bei detalių tiekimu. Prognozuojame, kad nepaisant sudėtingo laikotarpio, ambicinga „Teltonikos“ ir visos Lietuvos aukštųjų technologijų pramonės plėtra bei nauji projektai artimiausiais metais toliau katalizuos paklausą inovatyviems robotikos bei automatikos sprendimams gamyboje. Inovatyviais, našumą didinančiais sprendimais jau prisidėjome ir toliau prisidėsime prie šios šakos pozicijų stiprinimo tarptautinėse rinkose. Tą liudija ir ilgalaikis bendradarbiavimas su rinkos flagmanu“, – sako „Robotex“ vadovas Andrius Kochanskas.

Pasak jo, savo ruožtu „Robotex“ šiemet tęs įmonės strateginę kryptį didinti robotikos spendimų skvarbą ir diversifikaciją įvairiose pramonės šakose. Be aukštųjų technologijų „Robotex“ diegia robotikos sprendimus baldų gamybos, medienos, maisto pramonės šakose bei logistikos įmonėse.

Inf. šaltinis: 15min.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Skaitmenizacija: ar robotai gali pakeisti žmones?

2022 11 08 20:42

Pastarąjį dešimtmetį technologijų ir komunikacijos augimo greitis buvo milžiniškas. Masinis skaitmeninių technologijų naudojimas pakeitė individualias ir socialines vertybes, organizacijos kultūrą ir sukėlė įvairių iššūkių tiek darbuotojams, tiek darbdaviams. Sklaidos kanaluose netrūko pranešimų apie žmogiškųjų išteklių valdymo procesų automatizacijos plėtrą, robotizaciją ir vis didėjančią to reikšmę.

Skaitmenizacija: ar robotai gali pakeisti žmones?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Skaitykite daugiau: http://www.elektronika.lt/straipsniai/ivykiai/84926/

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

„Mokslo sriuba“: pažangiausias pasaulyje keturkojis robotas – Lietuvoje

2022 11 07 08:36

Keturkojus robotus šiuo metu kuria ne viena kompanija. Vienas populiariausių jų pritaikymų – pramoninių gamybinių objektų reguliarus stebėjimas bei darbas pavojingose zonose. Tikimasi, kad ateityje tokie robotai taps įprasta mūsų gyvenimo dalimi, kaip ir dronai ar robotai žoliapjovės. Greičiausiai jie pristatinės siuntinius į namus bei atliks buities darbus.

Inf. šaltinis: „Mokslo sriuba“

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Kokius darbuotojus ateityje pakeis robotai?

2022 11 03 19:57

Technologijos sparčiai tobulėja, kiekvienais metais pasiūlydamos vis naujų galimybių. Ne išimtis ir robotikos bei dirbtinio intelekto sritis, pastaruoju metu tobulėjanti žaibišku greičiu. Jau dabar įvairūs dirbtinio intelekto įrankiai suteikia galimybę per porą minučių sukurti įspūdingas iliustracijas, o automatizuotos kasos prekybos centruose keičia kasininkus. Kokius šiuo metu rankomis atliekamus darbus ateityje perims robotai?

Su stulbinančia dirbtinio intelekto pažanga auga ir baimė, kad galiausiai žmonių kuriamos technologijos pralenks pačius kūrėjus. Tai, kad robotai galėtų užvaldyti žmoniją – populiarus fantastinių filmų ar knygų scenarijus. Tačiau dauguma žmonių labiau baiminasi dėl to, kad jų darbo vietas pakeis robotai, nei dėl „Ex Mašina“ (angl „Ex Machina“) filmo scenarijaus išsipildymo.

2019 m. paskelbtoje pasaulinės prognozavimo ir kiekybinės analizės bendrovės „Oxford Economics“ ataskaitoje teigiama, kad per ateinantį dešimtmetį visame pasaulyje mašinos pakeis apie 20 mln. darbo vietų gamyboje, rašo CNN.

Nors robotai sparčiai tobulėja ir vis geriau atlieka mechaninius darbus, „Robotikos akademijos“ bendraįkūrėjas Kristijonas Vasiliauskas teigia, jog šio pokyčio baimintis nereikėtų: „Tendencija tokia, kad visos naujai atsiradusios technologijos nuima monotonišką, nuobodų, kūrybos nereikalaujantį darbą ir pakeičia jį į aukštesnės kompetencijos reikalaujantį darbą. Robotai ar dirbtinis intelektas padidina žmogaus efektyvumą ir sukuria daugiau darbo vietų, negu atima.“

Skaitykite daugiau: http://www.elektronika.lt/straipsniai/elektronika/84881/


15min.lt

Inf. šaltinis: 15min.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Ateities mokytojų asistentai – robotai humanoidai ir dirbtinis intelektas

2022 10 11 08:08

Iliustracija / S. Mičiulytės-Bukienės iliustr.
Iliustracija / S. Mičiulytės-Bukienės iliustr.

Šiandien dauguma vis dar įsivaizduoja robotus kaip neintelektualias, gremėzdiškas mašinas, esančias kažkur gamyklose, kur žmogaus akys jų nemato. Tačiau situacija nuolat keičiasi. Robotika, kaip daugiadalykė sritis, dėl technologinės pažangos sparčiai tobulėja. Pingančios skaitmeninės kameros, integruoti elektronikos grandynai ir elektronikos elementai, spartesnis interneto ryšys, vis mažėjantys ir tobulėjantys jutikliai – visa tai lemia, kad robotai tampa mažesni, spartesni, pigesni ir protingesni.

Naujausi mokslo ir technologijų pasiekimai dirbtinio intelekto srityje leido robotams geriau pažinti juos supančią aplinką, greičiau ir efektyviau priimti sprendimus naudojantis dirbtiniu intelektu. Dėl technologijų robotai žingsnis po žingsnio palieka gamyklų zonas ir veržiasi į mūsų visų kasdienį gyvenimą. Jau ir šiandien galime pamatyti daugybę bandymų įdarbinti robotus aptarnavimo sektoriuje: kavinėse, prekybos centruose, bankuose, medicinos įstaigose ir kitur.

Skaitykite daugiau: http://www.elektronika.lt/straipsniai/pazintiniai/84600/

Inf. šaltinis: VU žurnalas „Spectrum“

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Kam nei šilta, nei šalta, kad elektra brangi

2022 10 07 15:53

Energijos kainų šoko fone daugybė gyventojų ir verslų pradėjo ieškoti būdų, kaip sumažinti sąskaitas už elektrą. Populiariausias – mažinti vartojimą ir taupyti. Tačiau yra ir kitas kelias, galintis ne tik padėti valdyti sąnaudas, bet ir suteikti ilgalaikį konkurencinį pranašumą. Tai investicijos į robotizaciją. Paradoksalu, tačiau elektra varomi robotai gali padėti ir sutaupyti.

Kam nei šilta, nei šalta, kad elektra brangi
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Brangiausiai Europoje už elektrą mokanti Lietuva kol kas vangiai naudojasi galimybe taupyti per inovacijas. Pagal robotizaciją mūsų šalis Europos Sąjungos uodegoje. Statistika rodo, kad 2020 metais Lietuvoje pramoninius ir paslaugų robotus naudojo 4,6 proc. įmonių. O ES vidurkis siekė 7 procentus. Lyderė čia Ispanija su 11 procentų.

Sparti pastarojo meto pramonės plėtra Lietuvoje šiam procesui duoda naują impulsą. Per metus iškyla bent kelios gamyklos, kuriose robotai ir automatizacija griežia pirmu smuiku.

Startuoja Lenkijos stiklo paketų gamykla „Press Glass“, „Teltonikos“ technologijų centras Molėtuose, SBA industrinių inovacijų slėnyje baldų gamybos kompleksas „Inno Line“. Pastarajame instaliuoti net 35 robotai, 15 automatizuotų kokybės kontrolės sistemų. Be to, tai yra viena labiausiai robotizuotų baldų gamyklų regione. Išmaniai valdant procesus, įdiegtos technologijos gali padėti reikšmingai sumažinti energijos sąnaudas, o kartu ir sąskaitas.

Skaitykite daugiau: http://www.elektronika.lt/straipsniai/elektronika/84581/

Andrius Kochanskas, SBA bendrovės „Robotex“ vadovas


15min.lt

Inf. šaltinis: 15min.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

E. Muskas pristatė humanoidinį robotą „Optimus“: kainuos mažiau nei automobilis

2022 10 04 08:26

Penktadienį vykusiame elektromobilių gamintojo „Tesla“ renginyje „AI Day“ (dirbtinio intelekto diena) „Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas pristatė daug dėmesio sulaukusį humanoidinį robotą „Optimus“, praneša „The Guardian“.

Milijardierius E. Muskas yra sakęs, kad robotų verslas ateityje bus vertas daugiau nei jo automobiliai.

Naujai pristatytas roboto prototipas vaikščiojo po sceną ir mojavo sėdintiems žiūrovams. Buvo parodytas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip robotas neša dėžę, laisto augalus ir judina metalinius strypus automobilių gamykloje.

„Mūsų tikslas – kuo greičiau sukurti naudingą humanoidinį robotą“, – sakė E. Muskas per renginį „Tesla“ biure Kalifornijoje. „Dar reikia daug dirbti“.

Verslininkas taip pat teigė, kad šiuo metu humanoidiniams robotams „trūksta smegenų“ – jie neturi pakankamai intelekto, kad galėtų patys orientuotis pasaulyje, be to, jie yra labai brangūs ir gaminami mažais kiekiais.

O „Optimus“, priešingai, bus „itin pajėgus robotas“, gaminamas labai didelėmis apimtimis – galiausiai milijonai vienetų – ir, tikimasi, kainuos daug mažiau nei automobilis – iki 20 000 JAV dolerių.

Apie „Tesla“ planą dėl humanoidinių robotų E. Muskas paskelbė pernai rugpjūtį vykusioje dirbtinio intelekto dienoje, o šių metų renginį atidėjo iš rugpjūčio tam, jog jo metu roboto prototipas veiktų.

Tikėtina, kad „Optimus“ gamyba prasidės kitais metais.

Iš pradžių „Optimus“, aliuzija į galingą ir geranorišką Autobotų lyderį iš frančizės „Transformeriai“, anot E. Musko, atlikdavo nuobodžius ar pavojingus darbus, įskaitant detalių perkėlimą „Tesla“ gamyklose ar varžto pritvirtinimą prie automobilio veržliarakčiu.

Anksčiau E. Muskas yra sakęs, kad ateityje robotai galėtų būti naudojami namuose, gaminant pietus, pjaunant veją ir prižiūrint pagyvenusius žmones, ir netgi tapti žmogaus „bičiuliu“ ar sekso partneriu.

„Tai iš tiesų yra esminė civilizacijos, kokią ją pažįstame, transformacija“, – teigė jis.

Tuo tarpu investuotojai ir finansų analitikai išreiškė skepticizmą, kad „Tesla“ atsigręžė į robotiką, ir patarė vietoj to sutelkti dėmesį į projektus, artimesnius pagrindinei „Tesla“ veiklai, pavyzdžiui – elektromobilius.

Tačiau E. Muskas sakė, kad nori išspręsti vieną sudėtingiausių dirbtinio intelekto problemų: kaip sukurti mašiną, kuri galėtų pakeisti žmogų.

Verslininkas, kuris kadaise įspėjo, kad dirbtinis intelektas kelia grėsmę žmonijai, teigė, kad „Tesla“ nori užtikrinti, jog perėjimas prie visuomenės, kurioje robotai atlieka darbą, o žmonės gauna naudą, būtų saugus.

„Visada norime būti atsargūs, kad nenueitume Terminatoriaus keliu“, – perspėjo jis, turėdamas omenyje kino hitu tapusį filmą apie kiborgą žudiką.

Jis pridūrė, kad „Tesla“ diegė apsaugos priemones, įskaitant „Stop“ mygtuką.

Inf. šaltinis: 15min.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Mokslininkai bando išmokyti robotą juoktis tinkamu metu

2022 09 16 16:36

Mokslininkai kuria dirbtinio intelekto sistemą, kuria siekiama atkurti žmonių humoro jausmą tam, kad robotas išmoktų juoktis tinkamu pokalbio metu.

Mokslininkai bando išmokyti robotą juoktis tinkamu metu
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Juokiantis robotas, pavadintas Erica, galėtų pagerinti natūralius žmonių ir dirbtinio intelekto sistemų pokalbius.

„Manome, kad viena iš svarbių pokalbio su dirbtiniu intelektu funkcijų yra empatija“, – sakė dr. Koji Inoue iš Kioto universiteto, pagrindinis tyrimo autorius. „Taigi nusprendėme, kad vienas iš būdų, kaip robotas gali įsijausti į naudotojus, yra dalytis juoku.“

K.Inoue ir jo kolegos ėmėsi mokyti savo dirbtinio intelekto sistemą pokalbio juoko meno. Jie surinko mokomuosius duomenis iš daugiau nei 80 greitojo pasimatymo dialogų. Vėliau šie duomenys buvo naudojami mašininio mokymosi sistemai apmokyti, kad ji nuspręstų, ar reikia juoktis, ir parinktų atitinkamą juoko tipą, rašo „The Guardian“.

Remdamasis garso failais, algoritmas išmoko pagrindines socialinio juoko, kuris paprastai būna santūresnis, ir linksmo juoko charakteristikas, siekdamas atitinkamose situacijose jas atkartoti.

Komanda išbandė Ericos „humoro jausmą“ sukurdama keturis trumpus dialogus, kuriais ji galėtų dalytis su žmogumi, integruodama naująjį dalijimosi juoku algoritmą į esamą pokalbių programinę įrangą.

Klipai buvo paleisti 130 savanorių, kurie palankiausiai įvertino dalijimosi juoku algoritmą už empatiją, natūralumą, panašumą į žmogų ir supratimą.

Komanda teigė, kad juokas gali padėti sukurti robotus, turinčius savitą charakterį.

Inf. šaltinis: 15min.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Sudie dantų šepetukui: mokslininkai sukūrė dantis valančius mikrorobotus

2022 08 30 16:14

Ateityje formą keičiantis mažytis robotas gali pakeisti ne tik jūsų dantų šepetuką, bet ir skalavimo skystį bei dantų siūlą. Pensilvanijos universiteto mokslininkų sukurta technologija gali tapti visiškai nauju, automatizuotu metodu, kaip palaikyti dantų higieną namų sąlygomis.

Sudie dantų šepetukui: mokslininkai sukūrė dantis valančius mikrorobotus
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Šie mikrorobotai sudaryti iš geležies oksido nanodalelių. Mokslininkams pavyko valdyti jų judėjimą ir konfigūraciją naudojant magnetinį lauką, kad būtų sukurtos į šerius panašios struktūros, kurios pašalina dantų apnašas nuo plačiųjų dantų paviršių, arba pailgos gijos, kurios atstoja dantų siūlus.

Abiem atvejais nanodalelės, skatinamos katalizės reakcijos, išskiria antimikrobines medžiagas, kurios vietoje pašalina kenksmingas burnos bakterijas.

Eksperimentai, atlikti naudojant šią technologiją ant imitacinių ir tikrų žmogaus dantų, parodė, kad robotai gali prisitaikyti prie įvairių formų ir beveik pašalinti lipnias bioplėveles, kurios sukelia ėduonį ir dantenų ligas.

Tyrėjai optimizavo mikrorobotų judesius ant nedidelės į dantį panašios medžiagos plokštelės. Paskui jie išbandė mikrorobotų prisitaikymo prie sudėtingų paviršių naudodami 3D atspausdintus dantų modelius, sukurtus pagal odontologijos klinikoje nuskaitytus žmogaus dantų modelius. Galiausiai jie išbandė mikrorobotus ant tikrų žmogaus dantų, kurie buvo pritvirtinti taip, kad imituotų dantų padėtį burnos ertmėje.

Tyrėjai nustatė, kad ant šių įvairių paviršių mikrorobotų sistema gali veiksmingai pašalinti bioplėveles, išvalydama jas nuo visų aptinkamų patogenų. Geležies oksido nanodalelės buvo patvirtintos FDA ir naudojamos kitiems tikslams, o šerelių darinių bandymai su gyvūno modeliu parodė, kad jos nekenkia dantenų audiniams.

Inf. šaltinis: 15min.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Sekantis puslapis »