Robotų invazija: jie pristatomi Hanoveryje

2017 03 26 09:44

Robotai sulaukia vis daugiau dėmesio ir šiemet jie yra tarptautinės technologijų parodos CEBIT, vykstančioje Vokietijos mieste Hanoveryje, dėmesio centre. Robotai jau yra ir būgnininkai, ir vartininkai, ir gydytojai. Tai – naujieji ir įdomieji kūriniai.

Inf. šaltinis: DELFI.TV

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

„Robotiados“ vadovas Kristijonas Vasiliauskas: žmogus yra robotas, tik biologinis

2017 03 25 09:01

„15min“ studijoje viešėjęs „Robotiados“ vadovas, išradėjas Kristijonas Vasiliauskas teigia, kad robotai jau dabar smarkiai įsiskverbę į mūsų gyvenimą, tik ne visad tai suvokiame. Ir kad netolimoje ateityje robotai žmonėms taps nepakeičiami. Ir būtent dėl robotų išnyks daugybė tradicinių profesijų, šiandieniniai mokiniai turės mokytis naujų.

Prieš daugiau nei dešimtmetį, tarkime, kai buvo nufilmuotas kultinis Holivudo filmas „Aš – robotas“ (pagal Aizeko Azimovo to paties pavadinimo knygą), negalėjome įsivaizduoti, kaip sparčiai vystysis technologijos ir dirbtinis intelektas. Todėl robotai atrodė daugiau literatūros kūrinių ar kino filmų objektas. Tačiau, kovo 24–25 d. apsilankę „Robotiadoje 2017“, kuri rengiama „Siemens“ arenoje, turėtų pakeisti nuomonę.

„Robotiados“ vadovas Kristijonas Vasiliauskas: žmogus yra robotas, tik biologinis
Luko Balandžio / „15min“ nuotr.

Skaitykite daugiau: http://www.elektronika.lt/straipsniai/ivykiai/58830/.

Inf. šaltinis: 15min.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Sergančių vaikų atskyrą mažins robotas „avataras“

2017 03 24 15:45

Vilniuje prasidėjusioje didžiausioje Baltijos šalių robotikos šventėje „Robotiada“ bendrovė „Telia“ pirmą kartą Lietuvoje pristato unikalų robotą „avatarą“. Norvegijos startuolio „No Isolation“ sukurtas įrenginys „AV1“ 4G ryšiu padeda ilgalaikėmis ligomis sergantiems vaikams būti ten, kur yra jų bendraamžiai – nuo mokyklos klasės iki žygio gamtoje.

Sergančių vaikų atskyrą mažins robotas „avataras“

Matyti, girdėti, dalyvauti ir būti ten, kur yra tavo klasiokai ar draugai – ilgai sergančių vaikų svajonė tampa realybe su mobiliųjų technologijų pagalba. Bendrovės „Telia“ „Robotiadoje“ pristatomi robotai „AV1“ jau yra sėkmingai naudojami Norvegijoje. „Avatarais“ vadinami įrenginiai padeda vaikams lankyti mokyklą net ir tada, kai fiziškai to daryti jie negali. Robotai turi įmontuotas ilgai veikiančias baterijas, todėl iš bet kokios vietos gali būti valdomi nuotoliniu būdu, naudojant mobilųjį telefoną ar planšetę.

„Esame technologiniai optimistai, todėl tikime, kad „Telia“ visa ko tinklas gali praturtinti kasdieninį gyvenimą ir padėti įveikti visuomenei kylančius iššūkius. Vienas jų – suteikti pilnavertišką gyvenimą žmonėms, kurie dėl įvairių priežasčių negali įprastai judėti. Todėl netrukus planuojame į Lietuvą atvežti pirmuosius robotukus ir suteikti daugiau galimybių Lietuvos vaikams“, – sako „Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

„Avataras“ turi įmontuotą mikrofoną, kamerą bei garsiakalbius ir 4G ryšio pagalba leidžia vaikui matyti ir girdėti tai, ką per atstumą perduoda robotas. Naudojant specialią programėlę per išmanųjį telefoną vaikas taip pat gali sukioti roboto galvą ir patirti tai, kas vyksta, pavyzdžiui, klasėje ar klasiokų žygio į gamtą metu.

Išbandyti šiuos robotus Lietuvoje galima „Robotiados“ metu. Vėliau juos išsinuomoti ar įsigyti iš „Telia“ bus galima esant specialiam poreikiui.

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

„Dobot M1“ – stalinė multifunkcinė robotizuota ranka

2017 03 24 09:26

„Dobot M1“ – tai profesionali robotizuota ranka su keičiamomis galvutėmis ir pasižyminti kompiuteriniu regėjimu. Prietaisas gali būti pritaikytas 3D spausdinimui, lazeriniam graviravimui, litavimo darbams bei įvairioms kitoms užduotims.

„Dobot M1“ buvo sukurtas siekiant padėti smulkiesiems verslininkams, nedidelėms dirbtuvėms bei tiesiog mėgėjams. Įprastos pramoninės robotizuotos rankos kainuoja labai brangiai. Šio roboto dėka bus galima sukurti gamybos erdves tiesiog savo namuose. Tikslus ir tvirtas „Dobot M1“ gali atlikti daug užduočių, kadangi pasižymi daugybe funkcijų ir gali laisvai nurungti tradicinius pramoninius manipuliatorius.

„Dobot M1“ – stalinė multifunkcinė robotizuota ranka

Šiuo momentu komanda intensyviai dirba su programine įranga, skirta „Mac“ kompiuteriams. Pasak kūrėjų, pilną programinį roboto komplektą bus galima įsigyti šių metų vasarą

Roboto „Dobot M1“ bazinį komplektą galima iš anksto užsisakyti „Kickstarter“ platformoje už 999 dolerius. Pažangesnis komplektas kainuos 1500 dolerių. Produktai klientams bus pristatomi šių metų balandžio mėnesį.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

„GeoNovus“ tapo „Microdrones“ ir „Delair-Tech“ atstovu Lietuvoje

2017 03 23 11:01

Kompanijos „Trimble“ (JAV), „Delair-Tech“ (Prancūzija) ir „Microdrones“ (Vokietija) nuo praėjusių metų pabaigos dirba kartu, siekiant klientams pasiūlyti aukštos kokybės bepiločių orlaivių sistemas ir kitus sprendimus aeorkartografavimui. Visų šių gamintojų platintoju Baltijos šalyse oficialiai tapo UAB „GeoNovus“.

„Aktyviai bendradarbiaudami galime klientams pasiūlyti kompleksinį sprendimą. „Delair-Tech“ bei „Microdrones“ pristato pramonėje pirmaujančias bepiločių orlaivių platformas, o „Trimble“ sutelkia dėmesį į jos šerdį – programinę įrangą, apimančią pozicionavimą, nuotolinį stebėjimą ir fotogrametriją“, – sako „Trimble“ atstovas Ron Bisio.

Aukštos kokybės fiksuoto sparno bepiločių gamintojas „Delair-Tech“ perėmė „Trimble“ bepiločių orlaivių vystymo padalinį ir toliau tęsia „UX5“ ir „UX5 HP“ aerokartografavimo sistemų gamybą.

„Delair-Tech“ ir „Microdrones“ bepiločiai orlaiviai komplektuojami su „Trimble“ fotogrametrine programine įranga sukauptiems duomenims apdoroti – „Inpho UAS Master“ bei „Trimble Business Center“.

„Džiaugiamės, jog rinkos lyderiai nuprendė sujungti turimus resursus, vystant sprendimus aeorkartografavimui. Pirmieji „Microdrones“ gaminami kopteriai Lietuvą pasieks jau balandžio pradžioje“, – teigia UAB „GeoNovus“ direktorius Šarūnas Prokopimas.

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Robotikos mokymasis su „NIBO burger“ rinkiniu

2017 03 22 11:55

Ne vienas, mažiau ar daugiau patyręs, robotikos ir elektronikos entuziastas norėtų sukurti savo robotą. Daugelį potencialių konstruktorių vis dėlto gali atgrasinti tokio darbo sudėtingumas. Į pagalbą ateina „NIBO burger“ rinkinys, leidžiantis sukonstruoti ir užprogramuoti dviratį robotą su jutikliais ir komunikacinėmis sąsajomis.

„NIBO burger“ sukūrė įmonė „nicai-systems“. Tai rinkinys, kuris gali būti naudojamas kaip prototipas arba elektronikos ir robotikos pagrindų mokymosi platforma, savarankiškam montavimui. Jis taip pat gali būti puikia žaidimo proga konstruktoriams-mėgėjams. Sukonstravus rinkinys tampa autonominiu, dviračiu robotu su jutikliais, leidžiančiais atpažinti aplinką.

Robotikos mokymasis su „NIBO burger“ rinkiniu

Skaitykite daugiau: http://www.elektronika.lt/straipsniai/elektronika/58788/.

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Ar netrukus galėsime robotus valdyti mintimis?

2017 03 19 09:00

Ar ramia širdimi savo gyvybę patikėtumėte savaeigiam automobiliui? O ar nebūtų nuostabu, jei su transporto priemone galėtumėte bendrauti telepatiškai? Jei, pastebėję klaidą, turėtumėte galimybę transporto priemonei tai iškart pranešti ir taip pakoreguoti jos veiksmus? Apie galimybę robotus valdyti mintimis žurnale „Live Science“ rašo apžvalgininkas Eddas Gentas.

JAV Bostono universiteto ir Masačusetso technologijų instituto Kompiuterių mokslų ir dirbtinio intelekto laboratorijos (CSAIL) technologijų kūrėjų komandai tai – didžiausias siekis ir uždavinys. Kuriama technologija suteiktų galimybę, atpažįstant žmogaus smegenų siunčiamus signalus, automatiškai koreguoti roboto daromas klaidas.

Ar netrukus galėsime robotus valdyti mintimis?

Jau kurį laiką bendrauti su robotais naudojama vadinamoji neurokompiuterinė – smegenų ir kompiuterio – sąsaja (BCI), tačiau, kaip nurodo tyrėjai, taikant daugumą metodų, šios technologijos naudotojai turi specialiai pasirengti darbui su BCI, o tam tikrais atvejais net išmokti moduliuoti savo mintis, idant mašinos geriau suprastų informaciją.

Neseniai atlikto tyrimo medžiagoje nurodoma, kad naujasis metodas net ir visiškiems šios srities naujokams leidžia mintimis kontroliuoti roboto veiksmus. Metodas pagrįstas smegenų siunčiamais signalais – tam tikromis klaidų sukeltomis reakcijomis (angl. error-related potentials, ErrPs), kurios kyla automatiškai, vos žmogus padaro klaidą arba pastebi suklydus kitą žmogų. Tyrėjų teigimu, tai įvyksta paprasčiausiai sutinkant arba nesutinkant su roboto pasirinkimais.

Skaitykite daugiau: http://www.elektronika.lt/straipsniai/elektronika/58703/.

Inf. šaltinis: LRT.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Tokijuje atsidarė antrasis viešbutis, kuriame dirba robotai

2017 03 18 11:03

Japonijos sostinėje Tokijuje duris atvėrė jau antrasis viešbutis, kurio išskirtinis bruožas – ypatingas personalas, kurio didžiąją dalį sudaro robotai ir automatai. Pavyzdžiui, registratūroje jus pasitinka mandagūs… dinozaurai. Žiniasklaidos atstovai buvo pirmieji, kuriems teko proga pasinaudoti net devynių tipų robotų paslaugomis – vieni padėjo įsiregistruoti, kiti rūpinosi laukiamojo švara, treti tiesiog linksmino svečius. Iš viso viešbutyje įdarbinta per 140 automatizuotų sistemų, tačiau jas visas prižiūri ir valdo čia dirbantys žmonės.

Inf. šaltinis: DELFI.TV

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Ar robotai taps „elektroniniais asmenimis“?

2017 03 17 08:59

Jeigu Europos Parlamentas (EP) nubalsuos už naują rezoliuciją, robotai gaus teisinį statusą, pagal kurį patys bus atsakingi už savo veiksmus, rašo independent.co.uk.

Rezoliucijos autorė – europarlamentarė iš Liuksemburgo Mady Delvaux-Stehres, tikina, kad dabartinės teisinės normos neaprėpia visų reikalingų sričių, o robotai turi būti pripažinti „elektroniniais asmenimis“. Anot jos, Europos Sąjunga (ES) privalo nustatyti esminius etinius principus tam, kad būtų išvengta nesusipratimų.

Ar robotai taps „elektroniniais asmenimis“?

„Kuo autonomiškesni robotai darosi, tuo labiau neturėtume jų laikyti tiesiog įrankiais, kuriuos valdome. Todėl turime įvesti naujas taisykles, kurios galiotų tokios mašinoms“, – sako M. Delvaux-Stehres.

Anot Europos Parlamento statistikos, robotikos sektorius auga kasmet. Pirmas didelis šuolis užfiksuotas 2014 m. – tada robotikos pardavimai išaugo per 29 proc.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

CERN ir ESA mokslininkai „Robotiadoje“ nagrinės esminius Visatos klausimus

2017 03 16 20:05

Legendinis astrofizikas Carlas Saganas yra pasakęs, kad smegenys yra raumuo, kurį naudodamas žmogus jaučiasi puikiai. Būtent taip jaustis šiemet kvies „Robotiada“. Renginyje pirmą kartą Lietuvoje Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) ir Europos kosmoso agentūros (ESA) mokslininkai kartu bandys atsakyti į klausimą – kokie iššūkiai laukia, norint pažinti Visatą.

Stevenas Goldfarbas – fizikas, CERN pradėjęs dirbti 1988 m., baigęs studijas Mičigano universitete (JAV). Mokslininko „darbo kabinetas“ – ATLAS eksperimentas. Ši milžiniška 7 tūkst. tonų sverianti laboratorija yra 100 m po Žeme. Tai – vienas esminių Didžiojo hadronų priešpriešinių srautų greitintuvo (LHC) taškų, kuriame įvyksta dalelių srauto susidūrimai. S. Goldfarbas savo paskaitoje „Non-Alternative Facts: What the LHC is teaching us about our universe“ (anglų k.) supažindins lankytojus su tuo, kaip LHC prisideda prie bandymų surasti atsakymus į esminius klausimus apie Visatą.

Jo kolega – taip pat CERN mokslininkas – Alberto Pace specializuojasi didžiųjų duomenų (angl. big data) srityje. Kadangi pasaulyje tik „Facebook“ ir „Google“ turi didesnes duomenų bazes, negu CERN, mokslininkai privalo surasti būdą, kaip apdoroti tokius milžiniškus kiekius itin jautrių ir itin svarbių duomenų. Kaip tai vyksta ir kokie pagrindiniai didžiųjų duomenų iššūkiai – A. Pace atsakys paskaitoje „Agility in Managing Big Data Workflows“ (anglų k.).

Marius Klimavičius dirba viename didžiausių pasaulio kosmoso centrų – Europos kosmoso agentūroje. Robotikos inžinierius mokys vaikus susikonstruoti savo marsaeigį, o taip pat pasidalins įžvalgomis, kaip lietuviai gali prisidėti prie ESA kosmoso atradimų paskaitoje „Kaip Lietuva gali prisidėti prie Europos kosmoso agentūros atradimų“.

Su M. Klimavičiumi kartu atvyksta Martinas Azkarate. Jis su komanda užtikrina kokybišką technologijų veikimą Europos kosmoso agentūroje: prižiūri, išbando, vysto, konstruoja, programuoja technologijas, kurios reikalingos misijoms į kitas planetas. Šis mokslininkas taip pat dirba ir prie ESA misijos „ExoMars“, kurios vienas zondas nuo 2016 m. spalio mėn. sėkmingai tyrinėja Marso atmosferą. M. Azkarate susirinkusiuosius supažindins su visa ESA naudojama robotika.

Mokslininkų paskaitų metų susirinkusieji galės užduoti visus rūpimus klausimus. Jie taip pat kartu dalyvaus diskusijoje „Big Challenges in the Big Universe“ (anglų k.).

Diskusijoje „Big Challenges in the Big Universe“ dalyvauja:

Moderuoja:

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Sekantis puslapis »