Sukurtas robotas, kurį myli žmonės ir… šunys

2017 02 25 10:36

Problema, su kuria susiduria daugelis šiuolaikinių skubančių žmonių, – kas prižiūrės šunį, kai šeimininkų nėra namuose? Panašu, kad atsakymas gali būti „CleverPet“, rašo robohub.rog.

„CleverPet“ yra žaidimų konsolė šunims. Ji moko šunis žaisti ir rūpinasi, kad vieni likę augintiniai nenuobodžiautų. „CleverPet“ naudoja šviesų spektrą, kurį mato šunys. Be to, turi garsiakalbius, kad galėtumėte bendrauti su savo šunimi, kol nesate namuose, ir mikrofonus, kad girdėtumėte augintinių lojimą.

Sukurtas robotas, kurį myli žmonės ir… šunys

„CleverPet“ yra gana paprastai naudojamas ir valdomas per mobiliąją programėlę. Ja taip pat galėsite sekti, ar jūsų šuo progresuoja: pavyzdžiui, ar geriau atlieka komandas ir pan.

Konsolė duoda šunims komandas ir, jeigu jie ją atlieka teisingai, pavaišina kokiu skanėstu (kuriuo ryte išeidamas turi pasirūpinti šeimininkas). Užduotys prasideda nuo pačių lengviausių – kai šuo turi tiesiog paspausti bet kurį „CleverPet“ mygtuką. Vėliau jos sudėtingėja, kitaip tariant, konsolė moko šunį bendrauti vis įdomesniais būdais.

Konsolės kaina – apie 200 JAV dolerių.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Šveicarijoje išmokė greičiau judėti šešiakojus robotus

2017 02 24 12:25

Daugybę metų robotus kuriantys inžinieriai bandė kopijuoti įvairių vabzdžių ir gyvūnų judesius. Specialistų nuomone, per milijonus evoliucijos metų gamta rado optimaliausius sprendimus. Dabar šia koncepcija suabejota. Šveicarijos mokslininkai mano, kad standartinė vabzdžių eisena – ne idealus variantas robotams. Įprastai šešiakojai juda, vienu metu ant žemės statydami tris kojas. Specialistai nusprendė, kad gali padaryti geriau.

Inf. šaltinis: DELFI.TV

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Naujas DI įrenginys padės žmonėms socializuotis

2017 02 24 10:12

Masačusetso technologijos instituto (MIT) mokslininkai sukūrė nešiojamą dirbtinio intelekto (DI) technologiją, skirtą nustatyti, ar pokalbio tonas yra linksmas, liūdnas ar neutralus, praneša sciencedaily.com.

Naujoji technologija, kuri remiasi giliojo mokymosi metodu, anot mokslininkų, ateityje gali padėti socializuotis žmonėms, kurie skundžiasi nerimu ir panašiais sutrikimais.

„Įsivaizduokite, kad, po pokalbio ar diskusijos su žmonėmis, galite jį visą atsukti ir išanalizuoti situacijas, kada jautėtės nepatogiausiai. Mūsų išradimas yra tarsi pirmasis žingsnis to link“, – sako viena iš sistemos kūrėjų MIT studentė Tuka Alhanai.

Naujas DI įrenginys padės žmonėms socializuotis

Ant rankos segamas DI paremtas įrenginys gali analizuoti garsinę ir tekstinę informaciją bei įvairius kūno kalbos signalus, kurie padeda nustatyti pokalbio toną net 83 proc. tikslumu.

Kūrėjų teigimu, technologija bus tobulinama. Pavyzdžiui, dabar pokalbyje gali dalyvauti tik du žmonės, bus siekiama padaryti, kad sistemą būtų galima pritaikyti didesniame žmonių rate. Taip pat bus tobulinami algoritmai – kad kiekvienas vartotojas turėtų tarsi savo asmeninį virtualų socialinį trenerį.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Pietų Kalifornijos universiteto mokslininkai privertė sinchroniškai pakilti būrį bepiločių skraidyklių

2017 02 23 16:23

Valdyti bepilotę skraidyklę – užduotis ne iš lengvųjų. Tačiau vienu metu valdyti dvi dešimtis aparatų atrodo apskritai neįmanoma. Ir vis dėlto Pietų Kalifornijos universiteto mokslininkai įrodė, kad negailint pastangų galima priversti sinchroniškai skristi tikrai padorų būrį bepiločių skraidyklių. Ore atliekami triukai yra valdomi specialia programa. Visus veiksmus stebi kameros, iš kurių vaizdas siunčiamas į pagrindinį kompiuterį, kontroliuojantį, kad kiekvienas bepilotis skraidantis aparatas judėtų savo trajektorija ir neužkliūtų už kitų.

Inf. šaltinis: DELFI.TV

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Billas Gatesas ragina įvesti naują mokestį robotams

2017 02 23 09:21

Ką daryti, kai jau nebe už kalnų ateitis, kuomet automatizavimas ir robotizavimas daugybę žmonių neišvengiamai paliks be darbo? Vienas iš „Microsoft“ įkūrėjų ir turtingiausias pasaulio žmogus siūlo labai paprastą išeit: apmokestinti robotus, rašo engadget.com.

Duodama interviu leidiniui „Quartz“ B. Gatesas tvirtina, kad robotų apmokestinimas turėtų kompensuoti prarastas darbo vietas – pasidalijimas robotų uždirbtais pinigais leistų finansuoti žmonių apmokymą tokiems darbams, kuriuose jie vis dar nepakeičiami. Pavyzdžiui, vaikų, neįgaliųjų ar senjorų slaugoje. Toks apmokestinimas taip pat padėtų suvaldyti automatizavimo spartą iki tokio lygio, kuris nesukeltų kataklizminių perversmų visuomenės sandaroje.

B. Gatesas puikiai suvokia ir galimus tokio pasiūlymo realizavimo trūkumus – jis supranta, kad ilgainiui apmokestinimas gali sulėtinti technologinių inovacijų diegimą, jeigu robotų naudojimas taptų brangesniu už žmogaus įdarbinimą. Tačiau jis įsitikinęs, kad visų valstybių vyriausybės turėtų išsiaiškinti, ką ir kaip reikėtų padaryti, „kad būtų pasirengusios, kai staiga pradės smarkiai augti bedarbystė“.

e jokios abejonės, tokiai filantropo nuomonės nepritartų Europos parlamentas – jis atmetė pasiūlymą įvesti robotų mokestį ir teikia privalumą robotų gamybos reglamentavimui, kuris apibrėžia robotų gamybos ir panaudojimo etiką bei atsakomybę už robotų sukeltas nelaimes. Europos parlamento pareigūnai, kaip rašoma pranešime, tokių įstatymų nenorėtų palikti savarankiškam „trečiųjų šalių“ sprendimui. Žinoma, toks Europos parlamento sprendimas nudžiugino robotų gamintojus, tačiau ta visuomenės dalis, kuriai kyla didžiausia grėsmė netrukus netekti darbo, turėtų stipriai sunerimti.

Inf. šaltinis: 15min.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Jau šią vasarą Dubajuje turėtų pradėti skraidyti keleiviniai bepiločiai orlaviai

2017 02 22 08:34

Naftos pramonės praturtintas Dubajaus miestas šią vasarą galės džiaugtis dar vienu nauju žaislu: autonominiu aštuonių suporuotų sraigtų bepiločiu orlaiviu, gebančiu pervežti keleivius. Kaip rašo naujienų agentūra „Associated Press“, kurią cituoja „The Verge“, Dubajaus Kelių ir transporto agentūra paskelbė, kad bus pradėti vienviečio orlaivio, gaminamo Kinijos įmonės „Ehang“, skraidyklė, pavadinta neambicingu vardu – 184.

Ši skraidyklė dvejus pastaruosius metus daug dėmesio susilaukė „Consumer Electronics Show“ parodoje Las Vegase, bet pastarųjų metų Pasauliniame viršūnių suvažiavime „World Government Summit“ renginio svečiai į kinišką gaminį žiūrėjo kaip į eilinę keistenybę – bet tik tol, kol Dubajaus Kelių ir transporto agentūros vadovas Mattaras Al Tayeras nepaskelbė: „Tai – ne šiaip modelis. Mes iš tiesų atlikome su juo skrydžio bandymus Dubajaus padangėje“. Jis patvirtino, kad orlaivis skraidyti pradės dar iki vasaros, tačiau daugiau informacijos neatskleidė.

Tiesa, skeptiškumo šiuo atveju atsikratyti sunku – nors „Ehang“ internete skelbia vaizdo įrašus, kuriuose jų skraidyklė matoma ore, tačiau sunku patikėti, kad ji veikia būtent taip, kaip skelbia jos kūrėjai. Taip, ji tikrai sugeba skristi, tačiau nebuvo nė vieno nufilmuoto skrydžio su žmogumi viduje. Ir netgi jei būtų patvirtinta, kad „Ehang 184“ iš tiesų sugeba gabenti žmones, kol kas dar nėra įrodyta, kad šios skraidyklės sugebės saugiai pasidalinti oro erdve, saugiai pakilti, saugiai nusileisti. Be to, bendrovės platinamų vaizdo įrašų sąraše realių skrydžių filmuota medžiaga yra kur kas retesnė nei kompiuterio sugeneruoti filmukai apie skraidyklės kūrimą. Tad bent jau kol kas ši skraidyklė kur kas efektyviau kūrė „Ehang“ įmonės žinomumą ir gerino mažesniųjų šio gamintojo skraidyklių pardavimus, nei skraidė tikrame danguje.

Tuo tarpu Dubajaus valdžios atstovai technologines naujoves tiesiog dievina. Šio miesto policija važinėja milijonus dolerių kainuojančiais superautomobiliais, priešgaisrinė tarnyba demonstravo ketinimus savo darbe aukštų pastatų ir neprivažiuojamų pakrančių gaisrų gesinimui panaudoti kol kas neišbandytas vandenines reaktyvines skraidykles. Be to, miestas yra sudaręs neaiškaus turinio partnerystės sutartį su „Hyperloop One“ - įmone, kuri (kol kas tik teoriškai) kuria futuristines kelionių tuneliais technologijas.

Inf. šaltinis: 15min.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Kurti robotus su gyvais raumenimis galės visi norintys

2017 02 21 08:19

Ilinojaus universiteto Urbanoje-Šampeinėje mokslininkai publikavo mikroskopinių biorobotų, judančių modifikuotomis raumenų ląstelėmis, reaguojančiomis į poveikį šviesa ar kitu elektromagnetiniu lauku, sukūrimo protokolą. Straipsnis publikuotas „Nature Protocols“ žurnale.

2016 metų kovo mėnesį tyrėjų grupė pranešė sukūrusi robotą, kuris juda, naudodamas pelių raumenų ląsteles (mioblastus) su įterptu į genomą baltymą ChR2(H134R) koduojančiu genu. Šis baltymas yra šviesai jautrus jonų kanalas, aktyvuojamas mėlyna šviesa (bangos ilgis 470 nm) ir priverčiantis raumenį susitraukti. Raumenų ląstelės, išaugintos kaip žiedo formos gijos, užtemptos ant hidrogelio (polietlienglikolakrilatas, PEGDA) „skeleto“ kaip lanksti arka, besiremianti į porą stulpelių. Tokių biorobotų bandymuose reikiamo dažnio šviesa paveiktos raumenų ląstelės susitraukdavo, deformuodavo „skeletą“ ir paslinkdavo įrenginį. Mioblastus, kaip ir įprastas raumenų ląsteles, galima treniruoti, vėl ir vėl jas sutraukiant.

Kurti robotus su gyvais raumenimis galės visi norintys

Anksčiau, 2014 metais, ta pati mokslininkų grupė sukūrė dar vieną panašų biorobotą. Lankstus robotas irgi judėjo, susitraukiant raumenims, tačiau juos aktyvavo ne šviesa, o išorinis elektromagnetinis laukas. Tačiau šiuo metodu buvo neįmanoma pasirinktinai aktyvuoti reikiamas ląsteles, ir taip tiksliai valdyti biorobotą. Be to, elektra gali sutrikdyti gyvų ląstelių darbą, o jų aplinkoje tokie biorobotai tikriausiai ir bus naudojami. Todėl kurdami naują biorobotą, mokslininkai ir nutarė vietoje elektromagnetinio lauko naudoti šviesos bangas.

Dabar mokslininkai publikavo bendrą biorobotų, judėjimui naudojančių modifikuotas raumenų ląsteles, kurias aktyvuoja išorinis poveikis (šviesa ar elektromagnetinis laukas), kūrimo protokolą. Pasak autorių, protokolas sukurtas visiems mokslininkams, norintiems pakartoti jų rezultatus ar kurti naujus tokio tipo biorobotų modelius.

Protokole nuodugniai aprašomi visi bioroboto kūrimo etapai su visų gamintojų nuorodomis abiejų biorobotų tipų kūrimui naudotų medžiagų charakteristikomis. Jei trumpai, pirmame etape optogenetikos metodais sukuriama raumenų ląstelių, aktyvuojamų tam tikro bangos ilgio šviesa, linija (jei aktyvacija vykdoma elektromagnetiniu lauku, šio etapo nereikia). Po to raumenų ląstelių kultūros auginamos taip, kad būtų gautos miniatiūrinės žiedo formos gijos. Antrame etape kuriamas „skeletas“: 3D spausdintuvu spausdinamas pagrindas iš polietlienglikolakrilato (PEGDA). Ir galiausiai, ant skeleto užmaunamas tamprus raumenų ląstelių žiedas.

Kaip „hibridinių“ biorobotų, apjungiančių biologinius ir elektrinius komponentus, variklius mokslininkai stengiasi panaudoti įvairias gyvas sistemas, nuo žiuželinių bakterijų iki širdies raumens ląstelių. Pavyzdžiui, 2016 metais Case Western Reserve universiteto mokslininkai sukūrė biohibridinį robotą sraigę, kuriame panaudoti Kalifornijos jūrinės sraigės (Aplysia californica) burnos raumenys ir 3D atspausdinti polimeriniai komponentai.

Protokole nuodugniai aprašomi visi bioroboto kūrimo etapai su visų gamintojų nuorodomis abiejų biorobotų tipų kūrimui naudotų medžiagų charakteristikomis. Jei trumpai, pirmame etape optogenetikos metodais sukuriama raumenų ląstelių, aktyvuojamų tam tikro bangos ilgio šviesa, linija (jei aktyvacija vykdoma elektromagnetiniu lauku, šio etapo nereikia). Po to raumenų ląstelių kultūros auginamos taip, kad būtų gautos miniatiūrinės žiedo formos gijos. Antrame etape kuriamas „skeletas“: 3D spausdintuvu spausdinamas pagrindas iš polietlienglikolakrilato (PEGDA). Ir galiausiai, ant skeleto užmaunamas tamprus raumenų ląstelių žiedas.

Kaip „hibridinių“ biorobotų, apjungiančių biologinius ir elektrinius komponentus, variklius mokslininkai stengiasi panaudoti įvairias gyvas sistemas, nuo žiuželinių bakterijų iki širdies raumens ląstelių. Pavyzdžiui, 2016 metais Case Western Reserve universiteto mokslininkai sukūrė biohibridinį robotą sraigę, kuriame panaudoti Kalifornijos jūrinės sraigės (Aplysia californica) burnos raumenys ir 3D atspausdinti polimeriniai komponentai.

Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

NASA į TKS siųs naujos kartos robotą

2017 02 20 08:18

Tarptautinė kosminė stotis (TKS) greitai gaus naują robotą. „Astrobee“ robotinis kubas sukurtas tam, kad padėtų astronautams TKS atlikti daug įvairių užduočių.

Nedidelis „Astrobee“ robotas talkins mokslininkams ir inžinieriams vystyti ir kurti naujas technologijas, astronautams atlikti kasdienius darbus ir siųs reikalingus duomenis kontrolės centrams Žemėje, praneša NASA.

NASA į TKS siųs naujos kartos robotą

„Astrobee“ yra pirmos kartos laisvai skrendantis robotas. Jį galės valdyti tiek astronautai, tiek kontrolės centrai Žemėje, be to, jis galės operuoti ir autonomiškai.

Robotas itin svarbus TKS dirbantiems astronautams, nes galės už juos atlikti daugybę darbų, o tuo metu jie galės daugiau laiko skirti moksliniams tyrimams. „Astrobee“ stebės TKS įrangos veikimą, ypač gyvybę palaikančių technologijų funkcionalumą.

Anot NASA atstovų, „Astrobee“ ketinama paleisti 2017 m.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Mokslininkai tobulina dvikojus robotus: ateityje pristatys siuntas, gelbės gyvybes

2017 02 19 15:17

Dvikojai robotai jau labai greitai taps nepamainoma kasdieninio žmonių gyvenimo dalimi, įsitikinę Jungtinių Valstijų mokslininkai. Oregono valstijos universiteto akademikai vykdo kampaniją „Agility Robotics“, kurios metu bus kuriami, gaminami ir tobulinami tokie aparatai. Vienas iš naujausių sėkmingų amerikiečių mokslininkų pasiekimų – dvikojis robotas Cassey, kuris buvo sukurtas ir sukonstruotas iš Jungtinių Valstijų valdžios projektui skirtų lėšų.

Inf. šaltinis: DELFI.TV

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Naujo algoritmo dėka humanoidas „Atlas“ galės vaikščioti sudėtingais paviršiais

2017 02 18 09:25

Po to, kai praeitais metais kompanijos „Boston Dynamics“ androidas „Atlas“ pademonstravo puikias balansavimo galimybes, Floridos humanitarinių mokslų ir mašininio mokymo institutas sukūrė naują algoritmą, kurio dėka dvikojis robotas gali lengvai įveikti sunkiai praeinamus paviršius.

Pasak kūrėjų komandos, naujo valdymo algoritmo dėka robotas gali tvirtai atsiremti į žemę, perkeldamas savo ištiestos kojos svorį, kad sukurtų optimalų balansą. Pasiekęs stabilią padėtį, „Atlas“ staigiai žengia į sekančią poziciją, keldamas aukštyn liemenį ir kitą koją į priekį.

Naujo algoritmo dėka humanoidas „Atlas“ galės vaikščioti sudėtingais paviršiais

Tyrėjai pabrėžia, kad robotui nereikia žinoti, kokiu paviršiumi jis turės eiti – jis sugeba išlaikyti pusiausvyrą netgi tada, kai koją pastato ant plonų kontaktinių objektų, tokių kaip kreivai išmėtyti statybiniai blokai.

Vaizdo įraše galite pamatyti kaip robotas „Atlas“ nesunkiai įveikia kelią, kuriame pilna skaldos ir statybinių blokų.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Sekantis puslapis »