Europiečių požiūris į robotus teigiamas, bet dėl savo darbo vietos vis tiek bijo

2020 01 24 09:13

Spartus robotikos ir dirbtinio intelekto vystymasis bei tobulėjimas ateityje gali smarkiai paveikti darbo rinką. Daugelis pasaulinių tyrimų nurodo, kad per artimiausius 10-15 m. bus automatizuota nuo 5 iki 15 proc. dabartinių darbo vietų. Kaip dėl to jaučiasi žmonės, kokios naujos profesijos įsiverš į rinką?

Europiečių požiūris į robotus teigiamas, bet dėl savo darbo vietos vis tiek bijo
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

Audito ir mokesčių konsultacijų bendrovių tinklas PwC prognozuoja, kad 31 procentas darbo jėgos gali būti automatizuota JAV, Vokietijoje, D. Britanijoje ir Japonijoje. Pasaulio bankas skaičiuoja, kad besivystančiose šalyse automatizuota bus per du trečdalius darbo vietų. McKinsey globalus institutas (angl. McKinsey Global institute) nurodo, kad pasaulio darbo rinkoje automatizacija paveiks pusę žmonių atliekamų darbų.

Skaitykite daugiau: http://www.elektronika.lt/straipsniai/ivykiai/71380/

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Mokslininkai pirmą kartą sukūrė robotus iš visiškai gyvų ląstelių: panaudojo varlių embrionus

2020 01 21 16:43

Kitame gyvenime, jeigu joms būtų buvę leista vystytis įprastai, šios kamieninės ląstelės, paimtos iš varlių embrionų, gyvuose gyvūnuose virstų odos ar širdies audiniais. Tačiau tam tikromis algoritmų sudėliotomis ir žmonių sumanytomis konfigūracijomis šios ląstelės virto šį tuo nauju: pirmaisiais robotais, sukonstruotais tik iš gyvų ląstelių.

Mokslininkai pirmą kartą sukūrė robotus iš visiškai gyvų ląstelių © Douglas Blackiston, Tufts University nuotr.
Mokslininkai pirmą kartą sukūrė robotus iš visiškai gyvų ląstelių © Douglas Blackiston, Tufts University nuotr.

Kaip rašo sciencealert.com, šių robotų kūrėjai juos pavadino ksenobotais – mažyčiais, mažiau nei milimetro dydžio dariniais, sudarytais iš 500-1000 ląstelių, sugebėjusių judėti Petri lėkštelėje, susiorganizuoti ir net pernešti naudingosios apkrovos. Tokie ksenobotai nepanašūs į jokį gyvą organizmą ar organą, su kuriuo esame susidūrę iki šios dienos.

Skaitykite daugiau: http://www.elektronika.lt/straipsniai/pazintiniai/71349/

Inf. šaltinis: Delfi.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Tualetinio popieriaus atvežantys robotai ir žarnyno jutikliai – naujausios tualetų technologijos

2020 01 16 10:03

Las Vegase vykstančioje vartotojų elektronikos parodoje (CES) šią savaitę demonstruojamos tualetų technologijų naujovės. Lankytojų žvilgsnį traukia tualetinio popieriaus atvežantys robotai, danga, prie kurios niekas nelimpa, padengti unitazai ir žarnyno jutikliai.

Inf. šaltinis: DELFI.TV

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

„IT+“: Lietuvių komandos kuriami konstruktoriai užkariauja užsieniečių širdis

2020 01 15 15:07

„Totem“ konstruktoriai skirti ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Sukurtus modelius, valdomus per mobiliąją programėlę, ir pjaustomas detales mėgsta pirkti vokiečiai, ispanai, čekai ir anglai. Konstruktorius savo tikslais sėkmingai naudoja Kembridžo, Nortumbrijos universitetai ir net okeanologijos studentai Havajuose. Šios konstruojamos sistemos patrauklumo formulę bandė sužinoti „IT+“ laidos vedėjai Saulius Jeruslanovas ir Elita Citovičiūtė.

Inf. šaltinis: Laida „IT+“

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Kaip su egzo-skeleto kostiumu įveiktas paralyžius

2020 01 14 09:05

Dėka egzo-skeleto kostiumo, kurį valdo mintimis, dabar vyras ir vėl gali judinti visas keturias paralyžiuotas galūnes. Žinoma, Tribault‘o žingsniai nėra labai grakštūs ir bandymas buvo atliktas laboratorinėmis sąlygomis, tačiau tyrėjai teigia, kad tokia technologija vieną dieną galėtų kardinaliai pagerinti tokių pacientų gyvenimo kokybę.

Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Tualetinį popierių pristatantis robotas turi sumažinti tualete patiriamą stresą

2020 01 13 08:35

Viena iš labiausiai elektronikos parodos CES 2020 lankytojus sužavėjusių staigmenų buvo nedidelis robotas su pliušinio meškino veidu. Tačiau technologijų entuziastus labiausiai domina ne roboto išvaizda, o tai, ką jis daro. Robotas rūpinasi, kad jums nepritrūktų tualetinio popieriaus, skelbia CNN.

Tualetinį popierių pristatantis robotas turi sumažinti tualete patiriamą stresą
Stopkadras.

„RollBot“ gali būti valdomas išmaniojo telefono programėle ir, ištikus bėdai, papildyti tualetinio popieriaus atsargas. Unikalų robotą pristatė kompanijai „Procter&Gamble“ priklausantis tualetinio popieriaus prekės ženklas „Charmin“, kurio marketingo specialistai visada garsėjo unikaliomis idėjomis.

Rodos, šį kartą rinkodaros planas pavyko, nes robotas sulaukė dėmesio tiek socialiniuose tinkluose, tiek žiniasklaidoje.

Be to, tai nebuvo vienintelė „tualeto“ naujiena parodoje. Kompanija pristatė ir blogo kvapo detektorių „SmellSense“. Elektroninis prietaisas įspėja vartotojus, kai tualetas nemaloniai kvepia, o dar svarbiau, praneša, kai kvapai išsisklaido.

Daud dėmesio susilaukė ir virtualios realybės akiniai, kurie, jums mėgaujantis vonios malonumais, leidžia lankytis mėgstamame gyvos muzikos koncerte ar teatre.

Tiesa, kol kas nė vienas iš šių kūrinių nėra parduodamas. Tualetiniu popieriumi prekiaujanti bendrovė taip tiesiog nori atkreipti į save dėmesį ir garsinti prekės ženklą.

Inf. šaltinis: LRT.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Unikalioje kavinėje – įprastus augintinius pakeitusių robotų susitikimai

2020 01 07 11:25

Nuo 2018 metų lapkričio viena kavinė Japonijoje organizuoja neįprastą renginį. Kiekvieną sekmadienį kavinės savininkas kviečia miestiečius joje apsilankyti su keturkojais draugais. Tiesa, šiuo atveju kavinėje susirenka ne šunų mylėtojai, o robotus „Aibo“ turintys miestiečiai.

Robotai / Stopkadras
Robotai / Stopkadras

Susitikimo metu robotų gerbėjai pristato įvairius triukus, kuriuos gali atlikti jų robotai, vieni kitus moko robotų valdymo paslapčių.

„Aibo“ kainuoja apie 2 tūkstančius dolerių. Tokius neįprastus draugus pasirinkę japonai aiškina, kad labiausiai juos džiugina tai, kad tokie robotai nenugaišta ir nereikia susitaikyti su tikro augintinio netektimi.

Be to, daugybė japonų neturi namų, kurie būtų tinkami gyviems keturkojams auginti.

Inf. šaltinis: LRT.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

„Huawei“ Kinijoje atidarė išskirtinę parduotuvę: robotai ir jokių darbuotojų

2020 01 06 08:28

Kinijoje oficialiai duris atvėrė naujoji „Huawei“ avantiūra – išmani fizinė parduotuvė Kinijos Čikagos pravardę turinčiame Wuhan mieste, „Wuhan Optics Valley New Development International Center“ prekybos centre. Joje galima įsigyti populiariausių kompanijos produktų.

„Huawei“ Kinijoje atidarė išskirtinę parduotuvę: robotai ir jokių darbuotojų

„Huawei“ prekių galima nusipirkti užėjus į pačią parduotuvę arba jas atsiimti prieš tai užsisakius gamintojo elektroninėje prekybos platformoje. Produktus vartotojams išduoda ne ten dirbantys žmonės, o robotinė ranka. Tiesą sakant, parduotuvė sukurta taip, kad galėtų veikti be jokių darbuotojų – išmaniojoje prekybos vietoje veikia visą parą veikianti išmanioji saugykla, automatinė robotizuota inventorizacija, išmanusis tvarkaraščio valdymas.

„Huawei“ Kinijoje turi keletą tradicinių fizinių parduotuvių, todėl tikėtina, jog pasisekus šiam eksperimentui, darbuotojų bus atsisakyta ir kitose lokacijose.

Kam viso to reikia? Visų pirma, robotai, kitaip nei žmonės, be pertraukų ir poilsio dienų gali dirbti 24 valandas per parą, kas itin aktualu niekada nemiegančiuose megapoliuose. Taigi, Kinijoje klientai nusipirkti „Huawei“ produktų galės vos tik užsinorėję – nors ir susapnavę „Huawei“ telefoną bei atsikėlę trečią ryto. Taip pat manoma, jog tai leis atpiginti parduotuvių eksploataciją, atidaryti daugiau prekybos taškų ir nedidinti prekių kainų.

Inf. šaltinis: Telefonai.eu, autorius: Ignas Petrikonis.

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Dronų būriai naktimis ir toliau gąsdina amerikiečius

2020 01 05 11:54

Kolorado valstijoje naktimis pradeda vykti keisti dalykai. Daugybė žmonių praneša, kad mate didelių dronų būrius, kurie naktimis pradeda skraidyti virš laukų. Pasak kai kurių pranešimų dvimetrinių dronų danguje pasirodo ir apie 30, skelbia „Business Insider“.

Dronai / LRT nuotr.
Dronai / LRT nuotr.

Apie mįslingus dronų skrydžius dar prieš Kalėdas pirmasis pranešė dienraštis „The Denver Post“. Nuo to laiko apie naktinius skrydžius pranešta net šešiose apygardose Kolorade ir Nebraskoje.

Šerifas Thomas Elliottas teigė, kad neįsivaizduoja, kam priklauso dronai, tačiau pastebėjo, kad jų skrydžio trajektorijos kartojasi, jie suka ratus ir tarsi atlieka kažkokius matavimus.

Dronai 2–3 valandas skraido maždaug 80–100 metrų aukštyje. Federalinės aviacijos administracijos atstovai sakė, kad nieko nežino apie tokius skrydžius, kariuomenė ir policija taip pat paneigė pranešimus, kad dronai priklauso jiems.

Fotografuodamas dronus naudojantis forografas Vicas Mossas dienraščiui teigė, kad dronai greičiausiai skenuoja teritoriją ir sudarinėja žemėlapius, kurie vėliau gali būti panaudoti žemės ūkio bendrovių. Be to, jis teigė, kad tokie dronai gali užsidegti ir nukritę sukelti gaisrus, jei žmonės pradės į juos šaudyti.

Inf. šaltinis: LRT.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Be vargo pakelti beveik 100 kilogramų dabar bus įmanoma net netreniruotiems žmonėms

2020 01 03 15:38

Egzoskeletai – jau kurį laiką vystoma technologija, kuri žmogų teoriškai turėtų paversti kažkuo panašiu į „Geležinį žmogų“. Išskyrus detalę, kad tarp realaus pasaulio egzoskeletų ir planetos gelbėjimo nėra nieko bendro. Už tai daug bendro tarp egzoskeletų ir sunkaus fizinio darbo, rašo „IEEE Spectrum“.

Stopkadras / „Sarcos“ veiklos vadovas Chrisas Beaufaitas pasakoja apie „Guardian XO“
Stopkadras / „Sarcos“ veiklos vadovas Chrisas Beaufaitas pasakoja apie „Guardian XO“

Vieni iš tokių egzoskeletų kūrėjų – JAV įmonė „Sarcos“, šioje srityje dirbanti jau ne vieną dešimtmetį. Ir visai neseniai jie masinei prekybai parengė prototipinį savo modelį „Guardian XO“, kurio paskirtis yra padidinti naudotojo jėgą.

Skaitykite daugiau: http://www.elektronika.lt/produktai/elektronika/71116/

Inf. šaltinis: 15min.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Sekantis puslapis »