Kuri – mielas robotukas namams

2017 01 21 08:03

Prieš du metus „Mayfield robotics“ paskelbė, kad kuria ypatingą robotą, tačiau neatskleidė tikslių ketinimų. Ilgai lauktas produktas pristatytas visai neseniai. Kuri – robotas namams, už vos kelis šimtus dolerių.

Po kompanijos pranešimo apie siekį sukurti robotą, labiausiai intrigavo surinkta specialistų komandą – procesui vadovavo geriausi specialistai iš „Willow garage“ ir „Bosch“. Iš viso „Mayfield robotics“ šiam tikslui nusamdė bent 40 ekspertų.

Galutinis stiprios komandos rezultatas – Kuri, rašo spectrum.ieee.org. Robotas yra puses metro ūgio, sveria 6 kilogramus. Kaip teigiama kompanijos pranešime, jis sukurtas taip, kad turėtų savo asmenybę, būtų atidus ir mobilus.

Kuri – mielas robotukas namams

Kuri įmontuota kamera, mikrofonas, garsiakalbiai ir įvairūs jutikliai. Kuri lazerių pakalba gana tiksliai nustato kliūtis kelyje, kuriuo juda, turi išvystytą navigaciją. Tai reiškia, kad robotas gali susidaryti jūsų namų žemėlapį ir tiksliai žinoti, kur kokie daiktai laikomi.

Kuri turi „veidą“, gali atpažinti kalbą. Jo bendravimas su žmonėmis yra panašus į garsųjį robotą R2D2 – naudojami įvairūs pypsėjimai ir švieselės.

Nors Kuri masinė gamyba dar nepradėta, jau dabar galima jį užsisakyti, palikus 100 dolerių užstatą. Iš viso jo kaina – 699 doleriai.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Izraelyje pagamintas automobilio dydžio bepilotis skraidantis aparatas

2017 01 20 09:12

Visiškai naujo aviacijos etapo pranašu išradėjų vadinamas aparatas – tai naujausias bepilotis skraidantis automobilis. Mokslininkams prireikė net 15-os metų, kol sukūrė tokį įrenginį. Bet pernai lapkritį pagaliau sulaukėme savarankiško bepilotės skraidyklės debiuto. Aparatas sugebėjo pakilti ir kiek paskridęs nusileisti. Jį sukūrę specialistai sako, kad naujoji skraidyklė yra maždaug triskart mažesnis už lėktuvą, bet ja galima gabenti tokio pat svorio krovinius.

Inf. šaltinis: DELFI.TV

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

JAV: robotai kuria vis daugiau darbo vietų žmonėms

2017 01 17 09:08

Remiantis Tarptautinės robotikos federacijos (IFR) duomenimis, per šešerius metus JAV pramonėje pradėta naudoti 135 tūkst. naujų pramoninių robotų, per tą patį laikotarpį žmonėms sukurta per 230 tūkst. naujų darbo vietų, praneša robohub.com.

Tai patvirtina rinkos tyrimų bendrovės „Metra“ atliktą tyrimą. Jo metu specialistai bandė nustatyti, kokią teigiamą įtaką pramonei daro robotika. Kompanijos atstovai po tyrimo teigė, kad robotikos paklausa ateityje tik augs, o tuo pačiu bus sukuriama ir daugiau darbo vietų žmonėms, priešingai nei tikina robotikos skeptikai.

JAV: robotai kuria vis daugiau darbo vietų žmonėms

Anot specialistų, toks didžiulis augimas JAV pramonėje atsitiko dėl kelių priežasčių. Pirmiausiai pasižymėjo automobilių pramonė, kurioje įdiegiama vis daugiau robotų, kuriama darbo vietų žmonėms. Robotai taip pat tampa itin svarbūs gyvybės moksluose, elektronikos gamyboje ir pan. Be to, mažos ir vidutinės kompanijos vis dažniau atsižvelgia į robotikos privalumus. Tik naudodami robotus, daugelis gali išlikti rinkoje ir nebūti išstumiami konkurentų.

IFR pabrėžia, kad automobilių gamintojai robotų naudos vis daugiau. Taip pat atsiras ir daugiau kompanijų, kurios vienaip ar kitaip prisideda prie bepiločių elektromobilių gamybos.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

„Mokslo sriuba“: lietuvio kūrinys – gyvą padarą primenantis robotas

2017 01 16 15:10

Mintis sukurti kažką iš matyto filmo autorių aplankė seniai, tačiau tik dabar programuotojas įgyvendino savo svajonę. „Mokslo sriubos“ kūrybinei grupei jis pasakojo, jog roboto kūrimą nulėmė susidomėjimas robotika bei laisvo laiko turėjimas.

Inf. šaltinis: „Mokslo sriuba“

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

„Pepper“ robotai Taivane įžengė į darbo rinką

2017 01 13 09:41

Nauji robotai, pavadinti „Pepper“, Taivane pradėjo darbą klientų aptarnavimo sferoje.

Kinų kalba šnekantys robotai buvo „įdarbinti“ dvejuose bankuose ir vienoje draudimo kompanijoje sostinėje Taipėjuje. „Pepper“ žaidžia su vaikais, šoka pagal muziką ir veda darbuotojų aerobikos treniruotes.

„Pepper“ robotai Taivane įžengė į darbo rinką

„Pepper“ taip pat puikiai apmokyti aptarnauti klientus ir parduoti jiems įvairias paslaugas. Jie gali pakonsultuoti dėl įvairių finansinių detalių, o jeigu negali atsakyti į pateiktus klausimus – nukreipia klientus į internetinį bendrovių puslapį arba vieną iš konsultantų.

Tuos, kurie sunerimo, kad robotai perims jų darbus, kompanijų vadovai ramina, teigdami, kad „Pepper“ paskirtis – visiškai kitokia. Robotai yra skirti pramogai – tam, kad laukimo procesas nebūtų toks nuobodus, rašo phys.org.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Oro žvalgybos ateitis: iš skrendančio naikintuvo paleistas 100 dronų spiečius elgiasi kaip gyvas organizmas

2017 01 12 08:03

Kas yra maži, greiti ir paleidžiami iš naikintuvo papilvės? Ne sviediniai, o dronų spiečiai.

JAV kariuomenės atstovai paskelbė apie sėkmingą didžiausio iki šiol bandymo su skrendant paleidžiamų dronų spiečiumi, įvykdymą. Bandymuose trys „F/A-18 Super Hornet“ naikintuvai paleido 103 „Perdix“ dronus, kurie tada susisiekė tarpusavyje ir atliko skraidymo pratimus, pamėgdžiojančius žvalgybos misiją.

Bet spiečius iš anksto nežino, kaip būtent jis atliks užduotį. Kaip paaiškino Williamas Roperis iš Gynybos departamento savo pranešime:

„Perdix“ nėra iš anksto užprogramuoti ir sinchronizuoti individai, tai – kolektyvinis organizmas, naudojantis sienas paskirstytas smegenis sprendimų priėmimui ir prisitaikymui vienam prie kito, kaip vyksta ir spiečiuose gamtoje. Kadangi kiekvienas „Perdix“ bendrauja ir bendradarbiauja su kiekvienu kitu „Perdix“, spiečius neturi lyderio ir gali be problemų prisitaikyti prie naujų ar iš komandos pasitraukiančių dronų.

Dronų paleidimas iš greitai lekiančio naikintuvo nėra paprasta užduotis, nes didelis greitis ir turbulencija juos mėto ir gali pažeisti. Bet tai yra jau šeštoji „Perdix“ drono, sukurto MIT tyrėjų ir pavadinto Senovės Graikijos mitinio veikėjo vardu, karta, galinti paleidimo metu atlaikyti M 0,6 greitį ir -10 °C temperatūrą.

„Washington Post“ pranešime pernai paaiškinta, kad jie buvo sukurti kaip 20 mln. dolerių Pentagono programos dalis, skirta papildyti esamą karinių dronų flotilę. Tikimasi, kad mažus orlaivius, sveriančius apie pusę kilogramo ir gan nebrangius, nes pagamintus iš standartinių detalių, būtų galima naikintuvais paleisti atlikti misijų, kurioms paprastai reikėtų daug didesnių dronų, panašių į „Reaper“.

Panašu, jie tokiam tikslui gali gerai pasitarnauti. Dabar Pentagonas drauge su Silicio slėnio tipo inovacijų organizacija „Defense Innovation Unit Experimental“ kuria tokių mikrodronų flotiles.

Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Kokius robotus labiausiai mėgsta žmonės?

2017 01 10 19:27

Išraiškingus ir komunikabilius robotus žmonės mėgsta labiau nei tuos, kurie tiesiog gerai atlieka savo funkcijas, sako specialistai.

Didžiosos Britanijos mokslininkai įvykdė eksperimentą, kuriame humanoidas pagalbininkas turėjo padėti žmonėms pagaminti omletą. Robotas turėjo žmonėms paduoti kiaušinius, druską ir aliejų, tačiau buvo suprogramuotas specialiai numesti kiaušinį ir vėliau bandyti pataisyti susidariusią situaciją.

Tyrimo tikslas buvo nustatyti, kaip robotas gali susigrąžinti žmogaus pasitikėjimą po to, kai padaro klaidą, ir kaip sugeba komunikuoti, padaręs klaidą, rašo sciencedaily.com.

Kokius robotus labiausiai mėgsta žmonės?

Rezultatai parodė, kad išraiškingi ir komunikabilūs robotai daug greičiau atgaudavo žmonių pasitikėjimą. Tuo metu robotus, kurie tokių savybių neturėjo, žmonės vertino įtariai, net tuo atveju, jeigu jie užduotis atlikdavo be klaidų ir greičiau. Anot mokslininkų, žmonės jautriai reagavo į robotų atsiprašymus, ypač jeigu jie galėdavo nustatyti liūdną veido išraišką.

Eksperimento pabaigoje, socialusis robotas turėjo paklausti žmonių, ar suteiktų jiems virtuvės padėjėjo darbą. Žmonės turėjo atsakyti tik „taip“ arba „ne“, tačiau savo sprendimo paaiškinti negalėjo. Tai darydami žmonės jautėsi nejaukiai, kai kurie net melavo robotams ar vėliau tikino jautę spaudimą, matydami jo liūdną veido išraišką.

„Manome, kad tai susiję su tuo, kad žmonės jautriai sureagavo į liūdnas veido išraiškas. Dauguma bijojo jiems duoti neigiamą atsakymą, nes turbūt tikėjo, kad vėl gali sulaukti panašios liūdnos reakcijos“, – sako viena iš tyrimą atlikusių mokslininkių Adriana Hamacher. Ji priduria, kad robotai pagalbininkai turėtų būti kuo labiau panašūs į žmones, rodyti panašias emocijas.

Tyrimas pristatytas „IEEE International Symposium on Robot and Human Interactive Communication“ konferencijoje.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Sukurta robotinė ranka, skirta sergantiems tetraplegija

2017 01 09 22:00

Mokslininkai sukūrė smegenimis valdomą robotinę ranką, kuri padės paralyžiuotiems žmonėms atlikti kasdienes užduotis, kaip naudotis šakute ar atsigerti iš puodelio.

Tetraplegija – terminas, kuriuo apibūdinamas visiškas abiejų rankų ir rankų nevaldymas, valingų ir kontroliuojamų raumens susitraukimų nebuvimas.

Nedaug kainuojantis prietaisas buvo testuojamas Ispanijoje su keturiais tetraplegijos kamuojamais pacientais, rašo phys.org.

Sukurta robotinė ranka, skirta sergantiems tetraplegija

Pacientams ant galvos uždedamas specialus šalmas. Jis seka žmonių smegenų funkcijas ir akies judesius – taip siunčiami signalai į planšetę, o tada – į robotinę ranką. Specialistų teigimu, visi tirti pacientai galėjo kur kas efektyviau atlikti užduotis.

Šis bandymas padėti suparalyžiuotems žmonėms nėra pirmasis. Tačiau dažniausiai panašūs įrenginiai reikalauja implanto smegenyse, o tai sukelia komplikacijas. Taip pat kitos technologijos naudoja specialių gelį, kuris tepamas ant paciento galvos, o paskui jį reikia nuplauti, taigi jis yra nepraktiškas, nes galiausiai vis vien reikia kito žmogaus pagalbos.

Tyrimui ir robotinės rankos vystymui vadovaujantis mokslininkas Surjo R. Soekadaras tikina, kad toks įrenginys kainuos 5–10 tūkst. eurų.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

„SpotMini“ – naujas naminis „Boston Dynamics“ robotas

2017 01 07 09:12

„Boston Dynamics“ šį kartą nusprendė sukurti ne kovinį, o namams skirtą robotą, t. y. tokį, kuria sugeba judėti po visą namą ir netgi atnešti savo šeimininkui alaus. Naujajame vaizdo įraše, kurį neseniai publikavo kompanija, robotas atrodo kompaktiškesnis ir pasižymi aptakiu dizainu.

„SpotMini“ yra nauja sumažinto roboto „Spot“ versija, sverianti 25 kg. Robotas yra visiškai elektrinis (be hidraulikos) ir veikia maždaug 90 minučių, priklausomai nuo to, ką jis daro. Į robotą integruota gausybė daviklių, įskaitant gilumines kameras, giroskopą (IMU) ir jutimo jutiklius galūnėse. Pasak žiniasklaidos, robotas „SpotMini“ atlieka kai kurias užduotis autonomiškai, tačiau pagrinde jį valdo žmogus.

„SpotMini“ – naujas naminis „Boston Dynamics“ robotas

Robotas žavi savo sugebėjimais lėtai šliaužti paskui savo šeimininko kojas arba po stalu. Be to, jis gali vaikščioti po svetainę, apstatytą baldais, lipti laiptais ir atsikelti, kai nuo jų nukrenta. Robotas taip pat pasižymi puikiu lankstumu, naudodamas savo ranką-manipuliatorių jis lengvai sudeda indus į indaplovę ir išmeta šiukšles.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

LG pristato futuristinius robotus

2017 01 06 07:04

LG pristato futuristinius robotusŠią savaitę vyksiančioje CES parodoje „LG Electronics“ (LG) pristatys sumanių robotų seriją, kurie yra kuriamo daiktų interneto (angl. Internet of things) dalis. Robotų seriją sudarys inovatyvūs ir išmanūs robotai namams, kurie taps protingais namų pranešimų centrais. Robotai bus naudojami namuose, oro uostuose ir kitose viešose vietose.

Išmanusis robotas geba suprasti ir vykdyti tokias užduotis, kaip oro kondicionieriaus valdymas ar žadintuvas, priminimai ir pan. Robote įdiegtas ekranas, kuriame matoma visa reikalinga informacija. Robotas netgi gebės parodyti šaldytuvo turinį, receptus žingsnis po žingsnio, o informacija bus pateikiama balsu.

Dėl savo išvaizdos LG robotas gali tapti šeimos interaktyviu draugu, o vaikams suteiks ypač daug džiaugsmo. Robotas gali rodyti emocijas, atsakyti į paprastus klausimus, o kiekvieną šeimos narį gali pasitikti ir pasveikinti skirtingai.

Robotas tiksliausiai veiks ir atliks savo funkciją, jeigu daugiausiai laiko praleis tose pačiose vietose, kur ir visi šeimos nariai. Būdamas virtuvėje ar gyvenamajame kambaryje robotas analizuos šeimos narių veiksmus, įpročius ir rinks reikalingus duomenis.

LG sukurti robotai neapsiriboja tik namais. Oro uosto gidas – robotas greitu metu bus pristatytas ir pradės savo pareigas Seulo oro uoste. Robotas kalbės ir atsakys į klausimus anglų, kinų, japonų ir korėjiečių kalbomis. Nuskanavus bilietą robotas gaus visą skrydžio informaciją ir parodys vartų vietą, skrydžio laiką ar netgi oro prognozes vietoje, į kurią keliaujama. Robotas netgi galės nurodyti, kiek laiko truks kelionė iki vartų arba palydėti vėluojančius ar pasiklydusius.

LG pristatomas oro uosto valytojas – robotas bus itin didelis, inovatyvus ir patogus. Robotas gebės valyti tiek kietus paviršius, tiek kiliminę dangą. Galingi šepečiai ir siurbliai išvalys net ir sunkiai prieinamas vietas, o įmontuota kamera ir sensoriai padės identifikuoti kliūtis ir jas apeiti.

CES parodoje bus pristatytas inovatyvus, modernus ir išmanus robotas – vėjapjovė. Į robotą integruoti tokie patys sensoriai kaip ir į oro uosto robotą – valytoją, taigi robotas itin tiksliai nupjaus žolę, identifikuos ir apeis kliūtis bei parinks maršrutą, kaip nupjauti veją efektyviai ir per trumpą laiką.

„LG investavo daug laiko ir investicijų, kad sukurtų tokius robotus, kuriuos galime pristatyti šiandien. Robotai, kurie skirti ne tik namams, bet ir oro uostams, kitoms viešoms vietoms, kuriose lankosi daug žmonių, padės efektyviai ir tiksliai atlikti darbus bei padėti žmonėms“, – sakė Song Dae-hyun, „LG Home Appliance & Air Solutions Company“ prezidentas. Robotai bus pristatyti sausio 5–8 dienomis CES parodoje, Las Vegase.

Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | Komentuoti

Sekantis puslapis »