Dronai galės pagal pėdsakus surasti miške pasiklydusius žmones

2016 05 28 15:13

Yra didžiulė tikimybė, kad netolimoje ateityje robotai ieškos dingusių žmonių. Mokslininkai sukūrė programinę įrangą, kurios dėka kvadrokopteriai gebės geriau ir patikimiau nei žmonės ieškoti miške pasiklydusių dingusiųjų.

Programą sukūrė Ciuricho, Italijos Università della Svizzera Italiana ir Pietų Šveicarijos taikomųjų mokslų ir meno universitetų tyrėjai.

Projekto vystymo metu komandos nariai praleido kelias valandas keliaudami Šveicarijos Alpių takais ir padarė daugiau nei 20 000 fotografijų. Po to programinė įranga analizavo šias nuotraukas, naudodama dirbtinį neuroninį tinklą, kad išmoktų atskirti žmonių pėdsakus nuo pašalinių aplinkos veiksnių.

Dronai galės pagal pėdsakus surasti miške pasiklydusius žmones

Sistema buvo panaudota kartu su kvadrokopteriu, kuriame integruotos dvi stereoskopinio kompiuterinio matomumo videokameros. Dirbdamas nežinomoje aplinkoje, bepilotis orientavosi autonomiškai ir sekė pagal pėdsakus 85 procentų tikslumu ir tai darė net šiek tiek geriau nei eksperimente dalyvavę žmonės.

Tikėtina, kad galutiniame projekto etapuose bus suvienyti keli dronai, kure kartu su gelbėtojų komandomis ieškos pėdsakų dideliuose plotuose, turėdami labai mažai laiko. Šiuo metu sistema dar nepakankamai gerai sugeba aptikti visus objektus nežinomoje aplinkoje taip tiksliai, kaip tai daro žmonės.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras