Ispaniški dronai Etiopijoje naikins muses cėcė

2016 05 19 11:08

Ispaniški oro robotai Etiopijoje kovos su parazitais – musėmis cėcė, kurios misdamos žinduolių krauju, žmonėms sukelia miegaligę (ligos simptomai pasireiškia nuovargiu ir karščiavimu, tačiau negydomi gali būti ir mirtini), o gyvūnams tampa mirtino miego paralyžiaus priežastimi.

Musės cėcė yra paplitusios tam tikruose Afrikos regionuose, kur kasmet užkrečia ne mažiau nei 10000 žmonių. Atsižvelgę į tai, jog vietiniai gyventojai ne tik yra išsekinti šių parazitų, bet ir neturi galimybių su jais kovoti, dronų kūrėjai Ispanijoje „Embention“ ir Tarptautinė atominės energetikos agentūra sukūrė projektą „Dronai prieš cėcė muses“ (angl. Drones Against Tsetse), siekiantį eliminuoti šių parazitų egzistavimą.

Ispaniški dronai Etiopijoje naikins muses cėcė

Mirtį sėjančių musių naikinimo planas paprastas – „užkrėsti“ jas radiacija. Mokslininkai radiacijos paveiktus musių patinėlius, drono pagalba, paleis į laisvę, kur jie negalės daugintis ir taps dalinai kenksmingi savo gentainiams.

Panašūs projektai buvo vykdomi ir anksčiau, iš piloto pilotuojamo lėktuvo išsviedžiant šaldytas dėžutes su musėmis, tačiau pasitelkus oro robotus, šie procesai, tikėtina, įgaus pagreitį, kadangi dronai gali tolygiau „išmėtyti“ dėžutes su musėmis reikiamuose plotuose.

Tikimasi, kad pasitelkus oro robotą bei šį, radioaktyvų, musių cėcė naikinimo principą, parazitų populiacija greitai išnyktų.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras