Sukurtas muse apsimetinėjantis robotas

2013 05 05 15:10

Harvardo universiteto (JAV) mokslininkai žurnale „Science“ pranešė sukūrę itin mažą skraidantį robotą, kopijuojantį musės skraidymo ypatumus.

Pranešama, kad kol kas šis robotas yra laideliu prijungtas prie išorinio maitinimo šaltinio, tačiau skraido gana stabiliai, moka pakibti vietoje ir gerai vykdo operatoriaus nurodymus.

Robotą kūrusi mokslininkų grupė gilinosi į vabdžių skraidymo ir jų aerodinamikos ypatumus. Siekiant kuo didesnio tikroviškumo, buvo pasirinktas dvisparnių (diptera) būrio atstovas – naminė musė, kurios skrydžio mechanizmą kuo geriau bandė atkurti robototechnikos specialistai. Robotas turi tokios pat formos sparnus, kaip ir naminės musės, ir naudoja nors ir supaprastintą, tačiau labai panašų sparnų judėjimo mechanizmą.

Sukurtas muse apsimetinėjantis robotas

Galiausiai tyrėjams pavyko pagaminti 80 miligramų svorio roboto musės prototipą, kuris plasnoja sparneliais 120 mostų per sekundę greičiu (naminė musė plasnoja 130 kartų per sekundę), o sparnelių judėjimo amplitudė siekia 120 laipsnių (naminės musės atveju ji yra 150 laipsnių).

Pasak tyrėjų, eksperimentiniai skrydžiai parodė, kad robotas skrydžio metu naudoja 19 mW energijos, o tai maždaug prilygsta ir tokio pat dydžio tikros musės energijos sąnaudoms. Robotui energija tiekiama specialiu itin lengvu kabeliu, tačiau jis netrukdo manevruoti ore.

Inf. šaltinis: Balsas.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras