Robotai jau gali vaidinti žmones

2010 08 20 17:30

Robotai jau gali vaidinti žmonesNuo šiol spektaklių režisieriai gali nesibaiminti, jei jų aktoriai, pavyzdžiui, premjeros išvakarėse praneš susilaužę koją. Juos pakeisti galės robotai.

Japonijoje jau retoriškai klausiama, ar aktoriai ateityje varžysis su kolegomis robotais dėl vietos ant scenos.

Ar gali būti, kad pagrindinius vaidmenis W. Shakespeare`o „Romeo ir Džiuljetoje“ atliks robotai?

Jau šį šeštadienį Osakos universiteto Dizaino studijų centras plačiajai auditorijai pristatys Robotų teatrą (angl. „Robot-Human Theater“).

Žiūrovams bus rodomas dramaturgo ir Robotų teatro režisieriaus Orizos Hiratos specialiai sukurta pjesė. Be robotų Takeo (aktorius) ir Momoko (aktorė) spektaklyje pasirodys aktoriai Hiroshi Ota ir Minako Inoue.

Pirmą kartą robotų-aktorių pasirodymas surengtas 2008 m. Tuomet pristatyta nedidelė O. Hiratos pjesė „Aš, darbininkas“ specialiai suburtai auditorijai. Kaip mena dramaturgas, paskutiniame epizode aktoriai scenoje paliko vienus robotus ir auditorija šiems negailėjusi aplodismentų. Esą kai kuriuos žiūrovus vaidinimas taip sujaudino, kad jų akyse pasirodė ašaros.

„Įrodžiau, kad vaidinimas gali paveikti žiūrovą ir be aktoriaus pastangų įsijausti į savo vaidmenį. Štai bejausmiai robotai žmogiškąją auditoriją privertė pajausti emocijas“, – sakė O. Hirata ir pridūrė, kad robotai įtikino auditoriją, tad nėra skirtumo, ar scenoje vaidinama realistiškai, t. y. įsijausdami į vaidmenį.

Iki šiol robotams spektakliuose atitekdavo robotų vaidmuo, tačiau O. Hirata pirmą kartą robotams leido sukurti žmonių vaidmenis.

O. Hiratos teigimu, repeticijos iš tiesų yra nemažas iššūkis. Kiekvieną kartą po repeticijos robotus reikia iš naujo programuoti, nes režisierius nusprendžia pakeisti jų pozą ar stovėjimo vietą. Dažnai tenka perprogramuoti jų kūno (galvos, rankų ir kt.) judesius.

Režisierius teigia neturintis baimės, kad jo aktoriai-robotai spektaklio metu ką nors pamirš ar sumaišys: robotų programavimas scenoje leidžia viską atlikti tiksliai, kaip sugalvojo režisierius.

Metro ūgio Takeo ir Momoko yra šviesiai geltonos spalvos, gali vartyti dideles akis.

Šeštadienį Aichi trienalėje Nagojoje Robotų teatras vaidins O. Hiratos „Miško centre“.

Inf. šaltinis: LRT

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras