Panevėžio jaunimas kūrybinėse dirbtuvėse sprendžia švietimo, robotikos ir pramogų problemas

2020 10 22 10:57

Hakatonas – tai renginio formatas, kuriame technologijos įdarbinamos aktualioms problemoms spręsti. Šį kartą projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamas hakatonas vyko Panevėžyje. Moksleiviai ir studentai bandė atrasti jiems aktualių problemų sprendinius, rašoma pranešime. Nugalėtojų komanda „JBG Robotics“ iš Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos stengėsi atsakyti į klausimą – kaip dar labiau patobulinti robotikos sritį Lietuvoje, organizuoti daugiau varžybų ir išspręsti robotų dalių logistikos problemas.

„JBG Robotics“
„JBG Robotics“

Nugalėtojai siekia robotikos varžybų ir atviresnės rinkos

Spalio 10 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje gimė ne viena jaunuolių idėja. Vis dėlto, nugalėtojai buvo vieni – „JBG Robotics“. Į gruodžio mėnesį vyksiantį nacionalinį hakatoną komanda nešis idėją „God BOTS“. Patys aktyviai dalyvaudami robotikos ir e. skautų veikloje komandos nariai pastebėjo, kad Lietuvoje trūksta robotikos varžybų, kitokių renginių. Sudėtinga atrasti ir dalių konstruojamiems robotams, kadangi pasiūlą sudaro pavieniai gamintojai, auga kainos.

„Būdami robotikos būrelio dalimi, mes savo kailiu jaučiame šios srities problemas, pažįstame rinką. Tiesa, paties sprendimo generavimo fazėje teko padiskutuoti ir atrasti geriausiai mūsų problemas konstruojant robotus ir ruošiantis varžyboms sprendžiančią idėją. Ši dalis ir buvo sudėtingiausia – atsisakyti šalutinių minčių ir išgryninti idėją, kuri yra verta judėti tolyn. Būtent todėl hakatonai yra toks intensyvus formatas, skirtas padėti susikoncentruoti į konkrečią problemą ir be jokių trikdžių surasti jai sprendimą“, – sako „JBG Robotics“ komandos atstovas.

Asociacijos „Langas į ateitį“ veiklų koordinatorė Simona Gogelytė teigia, kad vaikinų idėja tikrai atliepia dabartines robotų rinkos problemas Lietuvoje. „Nors visos komandos paruošė tikrai geras idėjas, jautėsi, kad „JBG Robotics“ gerai pažįsta rinką, kuriai savo sprendimą nori siūlyti, jaučia jos problematiką. Būtent tai yra svarbu vystant sėkmingą startuolį, tad vaikinai, dar net nepradėję pasiruošimo nacionaliniam hakatonui, jau turi potencialo savo idėją plėtoti toliau. Tikimės, kad mūsų formatas jiems suteiks daugiau žinių bei pasitikėjimo savimi ir paskatins veikti“, – teigia S. Gogelytė.

Skaitykite daugiau: http://www.elektronika.lt/straipsniai/ivykiai/75114/

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras