„Žmogiškoji rega“ robotuose taps nedarbo priežastimi?
2016 07 30 08:08Robotai, galintys matyti – tokia yra daugelio kompanijų siekiamybė, ir nors įmantrūs jutikliai bei novatoriškos profesionalios kameros dalinai realizuoja šį tikslą, inovatyvūs kūrėjai nori kur kas daugiau.
Viena tokių kompanijų, siekiančių absoliutaus tobulumo robotų „žmogiškos regos“ kūrime, yra japonų įmonė „3D MEDiA“, kurios artimiausių planų sąrašą neseniai papildė 10 milijonų turinčio biudžeto išleidimas, skirtas pagreitinti robotams taikytinos 3D matymo sistemos kūrimą, siekiant skatinti pramoninių automatinių mašinų tobulinimą.
„3D MEDiA“ yra pirmoji komercinė kompanija įkurta Ritsumeikan universiteto, esančio Kiote. Prie šio projekto prisidedantys mokslininkai ir inžinieriai mano, kad suteikus galimybę robotams iš tiesų matyti, pasikeistų daugelis dalykų, susijusių su autonominių mašinų galimybėmis bei panaudojimu. O tiksliau – pramoniniams robotams „praregėjus“ padidėtų jų darbo kokybė bei našumas. Matydami tarsi tikromis akimis, o ne optiniais jutikliais robotai sugebėtų ne tik nustatyti objektų egzistavimą, bet ir iš tiesų jį suvokti.
Žinoma, kol kas tai tik planai, tačiau jeigu „3D MEDiA“ įgyvendintų savo planus, padėtis pasikeistų neįtikėtinai sparčiai – robotai evoliucionuotųsi sumanumo aspektu, todėl pramoninių autonominių mašinų veikla taptų produktyvesnė. O, anot specialistų, tai išprovokuotų sumažėjusią darbuotojų paklausą fabrikuose, gamyklose, kompanijose bei padidėjusį nedarbingumo lygį visame pasaulyje.
Inf. šaltinis: Robotika.lt