Ateityje romantiškus jausmus puoselėsime su robotais?

2016 04 16 12:15

Žmonių ir robotų santykiai ateityje taps intymūs? Technologijų etikos ekspertas Blay Whitby mano, kad taip.

Robotų technikos integracija į mūsų kasdienybę intensyvėja kone kasdien. Robotai įžengia į žmonių namus kaip nepakeičiami pagalbininkai ūkio ruošos darbuose, jie žaidžia su mūsų vaikais, o kartais netgi padeda specialių poreikių turintiems asmenims bei pabėgėlių vaikams, norintiems išmokti naują kalbą.

Robotų integracija ir adaptacija pamažu keičia visuomenės požiūrį. Sumanios mašinos tampa norma, „savaime suprantamu“ dalyku ir mūsų gyvenimo dalimi. Todėl akivaizdu, kad vis dažniau yra nagrinėjamos ir intymesnės temos robotų technikos aspektu.

Aktyvistai ir industrijos ekspertai provokuoja diskusijas, teigiančias kad ateityje robotai taps mūsų mylimaisiais. „The Conversation“ publikacijos autoriai rašo: „Įsivaizduokite, kad esate restorane, šiandien Valentino diena ir jūs sėdite priešais savo antrąją pusę, ketinate pradėti vakarieniauti. Kai jūs pažvelgiate vienas kitam į akis, jūs susimąstote – kaipgi gali būti, kad be to, jog jūsų antroji pusė negali valgyti, ji negali ir jūsų mylėti. Pagalvojate, kad tai negali būti tiesa, ir švelniai suspaudžiate sintetinę ranką“.

Ateityje romantiškus jausmus puoselėsime su robotais?

Nepaisant to, kad tokios teorijos daugeliui kelia nerimą, BBC publikuotame straipsnyje technologijų etikos ekspertas B. Whitby teigia, kad tai bus naujos „rūšies“ meilė. „Šiandien tokia idėja kaip roboto mylėjimas atrodo keista ar netgi moraliai neteisinga. Tačiau prisiminkime, kad istorijos vingiuose moralinės normos apie teisingus veiksmus nuolatos dramatiškai keitėsi. Todėl neturime jokios priežasties manyti, kad mūsų dabartinis požiūris į jausmus puoselėjamus dirbtiniam intelektui ateityje nepasikeis“, rašo Blay Whitby.

Skaitykite daugiau: http://www.elektronika.lt/straipsniai/ivykiai/54318/.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras