Laipioja sienomis ir nedega ugnyje: dronas-kvadrokopteris iš Korėjos

2016 01 27 08:40

Pietų Korėjos modernių technologijų instituto (KAIST) specialistai išbandė naujovę – priešgaisrinį kvadrokopterį, kuris gali ne tik skraidyti, bet ir kabarotis sienomis.

Bepilotis aparatas, pakrikštytas FAROS (Fireproof Aerial Robot System), moka savarankiškai iš skrydžio režimo persijungti į vertikalaus judėjimo režimą. Tuomet dronas prisišlieja prie sienos ir įsiremia į ją nedideliais ratukais.

Svarbu ir tai, kad šis išmanus aparatas atsparus karščiui. Svarbiausios jo dalys padengtos aramido audiniu, saugančiu elektroniką nuo perkaitimo.

Bepiločio „akys“ – tai lazerinis skeneris, altimetras ir girostabilizatorius. Be to, FAROS smegenys naudojasi ir termovizoriumi, kuris padeda gaisro židinyje rasti užsilikusius žmones.

Bandymų metu FAROS pademonstravo, kad sugeba orientuotis sklidinoje dūmų patalpoje, laiku persijungia iš skrydžio į „lipimo“ režimą.

Beje, dar ne taip seniai tyrimų laboratorijos „Disney Research“ ir Šveicarijos aukštosios technologijų mokyklos darbuotojai pristatė robotą, kuris, panašiai kaip FAROS, gali judėti vertikaliais paviršiais.

Inf. šaltinis: 15min.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras