„Ghost Drone 2.0“ – dronas su virtualios realybės akiniais

2016 01 26 10:39

Kinų bepiločių gamintojas „Ehang“ vartotojams pasiūlė naują patobulintą savo kvadrokopterio „Ghost Drone“ versiją. Pilotai gali valdyti šią skraidyklę su virtualios realybės (VR) akiniais.

Virtualios realybės sąveika su bepiločiais skraidančiais aparatais nėra naujiena. Kompanija „Parrot“ tokį valdymo būdą naudoja su savo bepiločiu „Bepop“. Visi vaizdai perduodami realiu laiku pirmojo asmens perspektyva, o tai yra pagrindinis dronų lenktynių varžybų faktorius, kur pilotai valdo savo kvadrokopterius, rungdamiesi tarpusavyje įvairiose trasose.

„Ghost Drone 2.0“ bus pradavinėjamas kartu su specialiu virtualios realybės rinkiniu. Šios virtualios realybės dėka galima įveikti vieną iš nemaloniausių bepiločių kontroliavimo užduočių – kameros orientacijos valdymą skrydžio metu.

Virtualios realybės akiniais susieti su kameros kardaninės pakabos elementų valdymu. Tokiu būdu natūralūs galvos judesiai, tokie kaip aukštyn ir žemyn, judina kamerą šiomis kryptimis. Kompanija „Ehang“ teigia, kad duomenys perduodami 5,8 GHz dažniu su nuliniu uždelsimu, atstumu kuris siekia net daugiau nei 900 metrų.

Kompanija „Ehang“ taip pat sukūrė naują programą, skirtą „iOS“ ir „Android“, kurios dėka vartotojai gali perjunginėti kameros režimus, kad išvengtų susidūrimų, o taip pat naudotųsi gestų valdymo funkcija. Tai reiškia, kad mobilųjį prietaisą galima sukioti rankoje, jei vartotojas nori pakeisti drono kryptį. Šis nustatymas visiškai atitinka kompanijos „Ehang“ originalaus drono „Ghost Drone“ principą, kadangi vengia radijo bangomis valdomų siųstuvų, kuriuos naudoja daugelis populiarių kvadrokopterių.

Dronų valdymą išmaniuoju telefonu naudoja ir kompanija Parrot“ savo populiariuose dronuose „AR Drone“ ir „Bepop“. Tačiau jie turi savo trūkumų. Pavyzdžiui, jie gali iškristi iš rankos arba nėra tokie tikslūs kaip siūlomas kompanijos „Ehang“ valdymo rinkinys. Programa taip pat leidžia vartotojams nustatyti kelionės taškus ir turi funkciją „Sek paskui mane“ kartu su automatiniu „grįžimo namo“ rėžimu, kai išsenka valdymo prietaiso baterija arba dingsta ryšio signalas.

Tarp kitų antrojo drono „Ghost Drone“ patobulintų komponentų yra modernizuota GPS sistema ir galingesnis procesorius, kurio dėka pagerinama skrydžio kokybė. Sferinė kamera filmuoja 4K kokybe ir fotografuoja 12 megapikselių raiška. Dronas gali skraidyti 25 minutes.

Kol kas nėra tikslios informacijos, kada bus galima įsigyti šį aparatą kartu su rinkiniu VR ir kamera 4K. Tačiau kompanija „Ehang“ jau priiminėja užsakymus iš JAV. Be rinkinio, drono „Ghost Drone“ kaina -599 doleriai.

Žemiau galite pasižiūrėti vaizdo įrašą apie bepilotį „Ehang Ghost Drone 2.0“:

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras