FLYBi – galvos judesiais valdomas dronas

2015 11 02 14:43

Siekis susieti virtualią realybę ir dronų valdymą nėra nauja koncepcija. Oro robotų kūrėjai interaktyvių dronų valdymo būdų ieško jau seniai, ir toliausias evoliucijos žingsnis, kurį jiems pavyko žengti – pirmojo asmens vaizdo perspektyvos pilotavimo galimybė, daugelyje dronų vis dar reikalaujanti intensyvaus tobulinimo.

Vis dėlto remdamiesi anksčiau pristatytais pavyzdžiais, tokiais kaip Oculus FPW, kompanija „FLYBi“ sukūrė novatorišką bei stilingą droną, kurio kontrolės galimybės, rodos, apima įmantriausius aspektus.

Realizuojamas dronų technikos gerbėjų dosnumo dėka, FLYBi žada nepamirštamą skrydžio patirtį. Sujungtas su akiniais, oro robotas transliuoja tiesioginį vaizdą – iš 1080p 12 MP dronų kameros į HD LCD monitorių prieš piloto akis. Ši laisvų rankų-galvos įranga taip pat papildyta moderniais sensoriais, kurie seka galvos judesius, todėl sumanaus skraidančio mechanizmo kontrolė yra greita ir lengva. Neįtikėtina, bet dronas gali būti valdomas įprastu galvos judesiu.

HD kamera turi integruotą bevielį ryšį. O akiniai turi priekinę kamerą, todėl norint nuleisti žvilgsnį iš dangaus ir pamatyti kas yra priešais – nebūtina nusiimti galvos valdymo įrangos, pakanka pasinaudoti sumaniu drono kūrėjų sumanymu – papildoma kamera.

Dronas yra valdomas naudojant išmaniąją aplikaciją, kuri leidžia iš anksto numatyti skrydžių trajektorijas, pasirinkti įvairius režimus, tokius kaip Follow Me arba rankų valdymo būseną. Beje, taip pat įmanoma pasirinkti ir riešo kontrolės režimą (valdymas naudojant vairalazdę-„kreiptuką“).

„Gizmag“ apžvalgininkas Eric Mack teigia, kad valdymo būdas naudojant vairalazdę neatrodo itin patogus ir praktiškas, tačiau išskirtiniais atvejais gali būti naudingas. Verta paminėti, kad FLYBi taip pat gali prisijungti prie kitų „trečiųjų-šalių“ valdymo įrenginių.

Praktiniais aspektais funkcionalus, vieną kilogramą sveriantis, FLYBi yra MacBook dydžio bei gali didžiuotis turėdamas kliūčių išvengimo kelyje sistemą. Komunikacijos galimybės apima 2000 metrų diapazoną. Skrydžio laikas – 25–28 minutes vieno įkrovimo metu.

Nors skrydžo valdymo akiniai atveria efektyvesnio skrydžio galimybes ir dronų lenktynių perspektyvą, FLYBi išvystomas greitis kol kas siekia 50 km/h., todėl norint jį tituluoti „lenktynininku“, šią ypatybę būtina tobulinti.

Dronas pristatytas „Indiegogo“ platformoje kaip paramos įgyvendinimui prašantis projektas. Minimalus užstatas viršija 530 eurų, o bendra rinkinio suma yra apie 1623.48 eurų. Kompanija užbaigti darbus ir išsiųsti dronus naujiesiems šeimininkams planuoja kitų metų kovo mėnesį.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras