Dronų skrydžiams nebereikės GPS

2015 09 23 10:24

Autonominiai bepiločiai, pristatydami prekes ar atlikdami kitą užduotį, naudoja GPS navigacinę sistemą, tačiau palydovai ne visada būna pasiekiami ir patikimi. Todėl profesorius Martinezas Carranza, sukūrė naują orientavimosi būdą skraidantiems bepiločiams aparatams. Šios sistemos pagrindas – vizualiniai stebėjimai.

Martinezas Carranza yra Meksikos nacionalinio instituto astrofizikos, optikos ir elektronikos sričių tyrėjas. Jis sukūrė sistemą pagal projektą RAFAGA, kurio tikslas – autonominis skraidančių bepiločių aparatų be GPS skrydis atviroje erdvėje.

Dronų skrydžiams nebereikės GPS

Sistemos vartotojai pradeda dirbti su reikiamos teritorijos vaizdu, gautu iš „Google Maps“, ir nubrėžia skrydžio trajektoriją šiame žemėlapyje, priešingai nei kita autonominio skrydžio programinė įranga, kurią naudoja daugelis asmeninių dronų.

Tuo tarpu, kai šie prietaisai ir toliau skrenda maršrutu, kurį nurodo GPS, dronai, pasižymintys RAFAGA funkcija, naudoja įtaisytą fotoaparatą, kad galėtų aptikti pastatus arba kitus objektus ant žemės, atitinkančius fotografijas iš oro ant palydovo žemėlapio. Pasak kūrėjo, šios technologijos labiau patikimos nei GPS, o reikalinga įranga (kameros, akselerometrai ir giroskopai) yra paprastesni ir pigesni.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras