Pirmojo asmens perspektyvos dronų lenktynės

2015 06 30 15:22

Apleistuose Melburno sandėliuose aukštųjų technologijų entuziastai organizuoja pogrindines dronų lenktynes.

Daugiau nei 30 dronų pilotų susirinko išbandyti savo skraidyklių bei jų valdymo gebėjimų greičio lenktynėse. Jie praleido valandas, konstruodami savadarbius dronus ir montuodami juose vaizdo kameras.

Pirmojo asmens vaizdo perspektyvos lenktynių dalyviai naudoja specialius akinius, kurie jiems leidžią į pasaulį pažvelgti drono akimis. Galimybė regėti tai, ką mato iki 60 km/h greitį pasiekiantis dronas, lenktynininkams išties suteikia gerą adrenalino dozę.

Pirmojo asmens perspektyvos dronų lenktynės

Vienas iš varžybų dalyvių, Darrenas Frenchas teigė, jog šios lenktynės sukelia priklausomybę, panašiai kaip ir kompiuteriniai žaidimai. Kuo daugiau skiri tam laiko, tuo daugiau nori lenktyniauti.

Skriejant dideliu greičiu tarpusavio susidūrimai ir avarijos neišvengiamos ir tai lenktynėms prideda papildomo jaudulio. Lenktynininko Chado Nowako teigimu, susidūrimai padaro varžybas įdomesnes.

Nowakas, kuris taip pat užsiima skrydžiais sklandytuvu, teigia, jog dronai leidžia atlikti tokius sudėtingus triukus, kurių joks lėktuvo pilotas neišdrįstų net pabandyti pakartoti. Dronai suteikia beribę laisvę tiesiog šėlti ore.

Dėl savo puikių pasiekimų dronų lenktynėse, Nowakas gavo kvietimą vykti į Kaliforniją, kur liepą vyks JAV Nacionalinis dronų čempionatas. Tai bus pirmasis tokio tipo renginys Amerikoje, o jo nugalėtojas gaus 10 000 dolerių prizą.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras