JAV armija mūšiuose ateityje gali naudoti tankus – robotus „Ripsaw“

2015 05 23 09:37

„Ripsaw“ – vienas pažangiausių kada nors sukurtų tankų, kuriam nereikia vairuotojo. JAV armija pranešė, kad šiuo metu su tanku – dronu, kuris valdomas nuotoliniu būdu, atliekami bandymai. „Ripsaw“ gali persikrauti ar pakeisti ginklus paspaudus vos vieną mygtuką.

Armijos atstovai teigia, kad vieną dieną tankas gali JAV armijos karius vesti į mūšį, rašo Dailymail.co.uk. „Ripsaw“ vis dar yra tobulinamas, sako Bobas Testas iš Mokslinių tyrimų, vystymo ir inžinerijos centro (ARDEC) nuotolinių ginklų padalinio JAV.

JAV armija mūšiuose ateityje gali naudoti tankus – robotus „Ripsaw“

„Mes nupjovėme varinį kabelį ir padarėme tanką belaidžiu, kad jis su ginklu galėtų būti valdomi nuotoliniu būdu“, – sakė B. Testas. Per testus „Ripsaw“ sekė kareivio valdomas šarvuotis M113. Kitas šarvuotyje sėdintis kareivis valdė „Ripsaw“ belaidžiu ryšiu.

Užuot išradę ką nors naujo, B. Testas ir jo komanda pasirinko nuotoliniu būdu valdomą tanką, kurį jau pagamino „Howe and Howe Technologies“. Jį teliko pritaikyti armijos poreikiams.

Komanda įmontavo nuotoliniu būdu valdomas ginklų stotis CROWS (Common Remotely Operated Weapons Station), kurios dar 2004 m. naudotos Irake.

Ji leidžia tanke esantiems kariams saugiai iššauti sėdint tanko viduje – kareiviui neiškišant galvos ir rankų. Fotoaparatai ir nuotolio matuokliai leidžia nusitaikyti, o sistema gali pakreipti ginklą taip, kaip reikia.

Tokios sistemos padėjo išsaugoti daugelio karių gyvybes, bet kariai vis dar gali būti nužudyti minų arba sviedinių.

Taigi B. Testos komanda patobulino sistemą iš tanko visiškai pašalindama kareivius.

Visos CROWS sistemos silpnoji vieta buvo kulkosvaidžiai ir apskritai visi ginklai, kurie galėjo būti į jas montuojami – kad ginklas iššautų, reikėjo paspausti jį pirštu.

Taigi ARDEC sukūrė sistemą ARAS (Advanced Remote Armament System) – ginklą, kuris automatiškai užkrauna amuniciją ir netgi tam tikras amunicijos rūšis gali pakeisti, pavyzdžiui, iš mirtinos į nemirtiną vos per keletą sekundžių.

Anot B. Testo, tanko greitis ir mobilumas yra toks, kad jis gali prisitaikyti prie įprastinės kariškių operacijos tempo.

Įmanoma žengti dar vieną žingsnį ir sistemą padaryti visiškai autonomine, tačiau B. Testas aiškino, kad tai niekuomet nenutiks. JAV armijos atstovai taip pat nuolat tikina, kad visiškai autonominiai robotai nepakeis žmonių.

Tiesa, tam, kad „Ripsaw“ būtų pradėtas naudoti pratybose su kariais, turi būti gauti leidimai.

Inf. šaltinis: 15min.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras