Dirbtinės smegenys ir beisbolas

2015 01 23 09:24

Žmonių galvos smegenų dalis, atsakinga už motorikos kontroliavimą ir kūno koordinavimą, vadinama smegenėlėmis (lot. cerebellum). Robotikos srityje dirbantys mokslininkai siekia sukurti dirbtines smegenėles, kurios atliktų žmogaus smegenėlių funkcijas ir padėtų robotui kontroliuoti judesius, atsižvelgiant į realiu laiku vykstančias situacijas.

Japonijos mokslininkai Tadashi Yamazaki ir Jun Igarashi sukūrė dirbtinių smegenėlių modelį, sudarytą iš daugiau nei 100 000 dirbtinių neuronų, kurių dėka robotai tiksliai kontroliuotų savo judesius. Šių dirbtinių smegenų padedamas, robotas netgi gali žaisti beisbolą.

Dirbtinės smegenys ir beisbolas

Išradimas buvo išbandytas sujungus smegenėles su mažu robotu humanoidu. Mokslininkai tikrino ar dirbtinės smegenėlės gali išmokyti robotą tiksliai atmušti į jį skrendantį kamuoliuką, kurį paleidžia aparatas. Bandymo rezultatai parodė, kad bėgant laikui, treniruodamasis robotas išmoksta kada reikia pakelti lazdą, kad atmuštų kamuoliuką.

Bandymo metu buvo pademonstruotas ir roboto išmokimo nuslopinimas. Kai buvo skleidžiamas tik kamuoliuko paleidimo garsas, o kamuoliukas nebūdavo paleistas, robotas kurį laiką dar reaguodavo į garsą ir pakeldavo lazdą, tačiau greit nustojo reaguoti ir išmokimas buvo nuslopintas.

Mokslininkai teigia, kad jų sukurtos realaus laiko dirbtinės smegenėlės ateityje gali būti galingas robotų mokymo ir treniravimo įrenginys įvairiose srityse.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras