Robotas „Wigl“ pasitelkęs muziką moko vaikus programuoti

2015 01 22 17:19

„Wigl“ – tai interaktyvus lavinamasis robotas, turintis muzikinę klausą. Šį robotą galima valdyti muzikos garsais, sklindančiais iš magnetofono, gitaros, smuiko ir netgi dainavimu. Sujungdami garsų natas kartu, kaip eilučių kodą programoje, vaikai gali padaryti taip, kad „Wigl“ šoktų ir vis keistų šokių stilių. Toks žaismingas užsiėmimas ne tik patinka vaikams, tačiau palengvina jų įvairių disciplinų mokymąsį, priversdamas vienu metu dirbti abu smegenų pusrutulius, kairįjį – atsakingą už logiką, ir dešinįjį – už kūrybiškumą

Robotas „Wigl“ pasitelkęs muziką moko vaikus programuoti

Pasirodo, kad dabartiniais laikais pasaulyje trūksta inžinierių. Daugelis žmonių mano, kad inžinerijoje reikia puikiai išmanyti matematiką. Tačiau inžinierius turi pasižymėti ir kūrybiškumu. Vien tiksliųjų mokslų neužtenka. Roboto „Wigl“ dėka vaikai, jau ankstyvoje vaikystėje, gali susipažinti bei susidomėti inžinerija ir programavimu.

Mikrofono, mikrovaldiklio ir dviejų variklių dėka robotas „Wigl“ gali girdėti, suprasti ir judėti pagal muzikos taktą. Robotas „Wigl“ turi du natų klausymosi režimus: automatinį ir programavimo.

Kai „Wigl“ klausosi jam žinomų muzikinių natų, jis juda ir šviečia. Konkrečios natos priverčia „Wigl“ atlikti specialius veiksmus. Pavyzdžiui, kai groja nata A (la) – robotas juda į priekį, kai D (re) – atgal. Grojant visą dainą iš skirtingų natų, gaunasi visas šokis.

Vietoj judesių, „Wigl“ girdi garsus, jis nejuda ir išsaugo natas savo atmintyje. Kiekviena išgirsta nata įsimenama kaip eilutės kodas kompiuterio programoje. Norint paleisti „Wigl“ programą, reikia pagroti arba padainuoti ypatingą garsą, paspaudus mygtuką „Enter“, ir robotas pradės judėti. Tai įdomus būdas sugalvoti užduotis ir jų sprendimus (pavyzdžiui, nusiųsti „Wigl“ į labirintą) ir išmokyti vaikus kodavimo pagrindų. Natos veikia kaip pseudo-kodas.

Tuo tarpu, kai daugelis robotizuotų žaislų rinkoje veikia išmaniojo telefono arba kompiuterio dėka, robotas „Wigl“ veikia bendraudamas su vaiku ir jo muzikiniu instrumentu. Roboto kūrėjai nori, kad vaikai išmoktų mąstyti nestandartiškai ir be planšetės, todėl „Wigl“ neturi ekrano, o bendrauja su vaiku tiesiogiai.

Pastaraisiais metais kūrėjai kartu su robotu „Wigl“ atliko bandymus daugelyje mokyklų ir kitų mokymosi įstaigų. Daugiau nei 150 vaikų ir jų tėvelių išbandė kaip veikia „Wigl“. Dabar, kiekvienas norintysis, robotą „Wigl“ gali įsigyti pagal išankstinį užsakymą. Jo kaina siekia 150 dolerių.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras