DARPA griežtina robotų dvikovų sąlygas

2014 07 02 09:44

Šių metų gruodžio mėnesį perspektyvių tyrimų agentūra DARPA surengs robotų varžybas „Robotics Challenge“, kurios leis skirtingų šalių komandoms pademonstruoti savo pasiekimus robototechnikos srityje. Varžybų nugalėtojai gaus 2 mln. dolerių. Savo ruožtu, komandos savo robotų tobulinimui, kad šie kuo geriau pasirodytų varžybose, gaus 1 mln. dolerių finansavimą.

Šiemet DARPA vadovybė nusprendė žymiai pasunkinti varžybų sąlygas, o kad komandos – dalyvės galėtų deramai tam pasiruošti, robotų rungtynės perkeltos į 2015 m. birželio 15–16 d., praneša puslapis „EETimes“.

Po šešių papildomų mėnesių robotai turėtų pereiti prie visiškai autonominio maitinimo (baterijų arba generatorių). Taip pat uždrausta naudoti apsaugančius nuo kritimo mechanizmus, tokius kaip lynai arba atramos.

DARPA griežtina robotų dvikovų sąlygas

Robotai užduotis turės atlikti, būdami neprijungti prie išorinio maitinimo šaltinio arba stabilių ryšio kanalų (netgi bevielių). Naujos sąlygos numato, kad ryšio kanalai bus papildomai užteršiami trikdžiais, kad duomenų pardavimo sparta būtų kuo mažesnė.

Visa tai reiškia, kad didžiąją laiko dalį robotai turės veikti, naudodami integruotus algoritmus. Apsauginių mechanizmų iš išorės nebuvimas reiškia, kad robotai neturėtų bijoti kritimų, o jei tai įvyksta, privalo mokėti pakilti savarankiškai. Komandoms, kurių yra 24, privalės tam pasiruošti. Tiesa, jas pamalonins padidintas finansavimas – nuo 1 mln. iki 1,5 mln. dolerių.

Dar viena rungtynių užduotimi taps išbandymai, kurių sąlygos neatskleidžiamos. Tai reiškia, kad varžybos vyks ne vieną, o kelias dienas. Slaptasis etapas bus vertinamas atskirai. Beje, etapų įveikimo laikas taip pat sutrumpintas: nuo keturių valandų iki vienos. Kartu bus pablogintos trasos, kurioje varžysis robotai, sąlygos.

Inf. šaltinis: FACEIT.LT

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras