Britų mokslininkų sukurti robotai savo darbui naudos šlapimą

2013 11 12 19:28

Robotai savo darbui kaip energiją naudoja ne tik akumuliatorius, saulės baterijas ar kitus energijos šaltinius. Tačiau kas dar gali būti efektyviu robotų energijos tiekėju? Britų mokslininkai mano, jog šiam reikalui puikiausiai tiks… šlapimas. Tiesa, toks sprendimas neturėtų stebinti, kadangi anksčiau tam reikalui buvo naudojamas kompostas, kanalizacijos vanduo, purvas ar net negyvos musės.

Mokslininkių grupė iš Vakarų Anglijos universiteto rėmėsi idėja, kad naudojant šlapimą, galima išgauti energijos, taigi buvo imtasi šią mintį plėtoti. Buvo sukurta dinaminė sistema, kuri leidžia robotams ilgą laiką dirbti, pasitelkiant šią substanciją.

Britų mokslininkų sukurti robotai savo darbui naudos šlapimą

Šlapimo pagrindu sukurtuose kuro elementuose yra mikroorganizmų, kurie išskaido šlapimą, ir taip gaunami elektronai. Pastarieji ir lemia elektros įtampos atsiradimą.

Į kuro elementus šlapimas įpilamas, naudojant pompą, kuri imituoja žmogaus širdies darbą. Ji padaryta iš medžiagų, kurios įsimena formą. Elektros impulso dėka pompa susispaudžia, įpurškia skystį, o vėliau išsiplečia. Tokiu būdu pasiekiama, kad kuras pumpuojamas nuolat.

Deja, mokslininkų pasiūlyta konstrukcija turi savų trūkumų. Ji pagamina tik vos vos daugiau elektros energijos, kuri reikalinga įrenginio „širdies“ darbui.

Inf. šaltinis: FACEIT.LT

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras