Robotas rašo tarsi žmogaus ranka

2013 10 11 19:01

Nors daugelis turbūt neprisimena, kada paskutinį kartą popieriaus lape savo ranka rašė laišką arba vietoj SMS žinutės su palinkėjimais siuntė atviruką su savo parašytais sveikinimais, ranka rašyti asmeniniai tekstai daugelyje totaliai kompiuterizuotų šalių laikomi didelės pagarbos ir dėmesio kitam ženklu.

Tik bėda ta, kad ne visi turi laiko (o gal ir noro) vedžioti rašikliu po popieriaus lapą, be to, nuo nuolatinio naudojimosi kompiuterių klaviatūromis nukenčia ne vieno rašysena. Pasirodo, ne bėda: netrukus už mus dailyraščiu laiškus ar sveikinimus galės rašyti specializuoti robotai. Vieną jų jau naudoja verslo dovanomis prekiaujanti JAV bendrovė „Bond Gifts“.

Kadangi jos klientai pinigų turi daugiau nei laiko, bendrovė jiems pasiūlė naują paslaugą: pagal užsakymą roboto užrašytus sveikinimo ar padėkų tekstus, kuriuos sunku atskirti nuo tikros žmogaus rašysenos. Šiuo metu ši paslauga teikiama tik JAV, o už 255 ženklų ilgumo užrašą (kartu su vašku užantspauduota aukso spalvos kortele) reikia sumokėti 5 dolerius.

Pranešama, kad šio rašysenos roboto gamintojams pavyko sėkmingai įveikti svarbiausius žmogaus rašysenos imitavimo sunkumus: robotas taip tiksliai keičia rašiklio spaudimo jėgą rašydamas atitinkamas raides ir skyrybos ženklus, kad užrašas atrodo autentiškas. Bendrovės atstovai žada, kad ateityje klientai galės pasirinkti ir jiems priimtiniausią rašysenos stilių, kurių esą bus nemažai.

Inf. šaltinis: Ekonomika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras