Robotas mokosi žaisti stalo tenisą kaip žmogus

2012 10 30 21:57

Robotas, besimokantis žaisti stalo tenisą iš žmonių ir tobulėjantis, žaisdamas su jais, gali būti geriausias robotinis stalo teniso priešininkas, kokį matė pasaulis.

Katharina Muelling su kolegomis iš Darmstadto technikos universiteto Vokietijoje, pritvirtino robotinę ranką prie lubų ir aprūpino kamera, stebinčia žaidimo erdvę. Tada Muelling fiziškai nurodė rankai skirtingus kamuoliukų atmušimo smūgius. Tada ranka buvo palikta treniruotis varžovo (žmogaus) siunčiamų kamuoliukų atmušimą. Kai kamuoliukas būdavo pozicijoje, kurios robotas nebūdavo matęs anksčiau, panaudodamas smūgių biblioteką, improvizuodavo naujus smūgius. Po valandos savarankiškos praktikos, sistema sėkmingai atmušdavo 88 procentus smūgių.

Kiti robotai jau yra žaidę stalo tenisą ir anksčiau, bet nė vieno jų nesimokė žaidimo, žmogui demonstruojant smūgius. Ales Ude iš Jožefo Stefano instituto Slovėnijoje sako, kad tai turėtų leisti robotams žaisti panašiai, kaip žmonėms. Šis darbas, kuris kitą mėnesį bus pristatytas AAAI simpoziume Arlingtone (Virdžinija), yra dalis platesnio plano sukurti robotus, kurie gebėtų išmokti atlikti įvairiausias užduotis, kurių išmokytų jų šeimininkai, sako Muelling.

Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras