Rusija į kosmosą siųs savo robotą-androidą

2012 04 18 12:04

Rusijos inžinieriai ir mokslininkai sukūrė robotą androidą, skirtą darbui kosmose, praneša gizmod.ru. Robotas SAR-400 gali atlikti paprastas užduotis, pavyzdžiui, įsukti varžtus ir apžiūrėti, ar nepažeistas kosminis laivas. Tiesa, dažniausiai jis veikia ne autonomiškai, o identiškai kopijuodamas visus jį valdančio operatoriaus judesius. Žinoma, smulkias ar labai standartines procedūras SAR-400 pajėgs atlikti ir savarankiškai be operatoriaus įsikišimo.

Planuojama, jog androidas per artimiausius dvejus metus bus nusiųstas į Tarptautinę kosminę stotį, o sėkmės atveju vėliau galės būti naudojamas ir misijose į Mėnulį bei Marsą. Tiesa, Rusijos kosmonautai konkurencijos nebijo – jų manymu, žmogus dar ilgai bus nepakeičiamas kosminių misijų vadovas, mat robotai nesugeba greitai ir savarankiškai įvertinti situacijos pokyčius, pažinti naujus pasaulius – jie vis dar veikia nustatytų programų ribose.

Tačiau darbui atvirame kosmose arba tolimose ir pavojingose misijose, tokie robotai labai praverstų. Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ pareigūnas Olegas Saprykinas sakė tikintis, kad SAR-400 kaip ir jo kolegos analogai yra „pirmieji žingsniai link roboto kosmonauto“.

2011 metais SAR-400 jau dalyvavo Rusijos kosmonautų rengimo centre vykstančiose treniruotėse ir imitavo darbą atvirame kosmose. Pasak inžinierių, pasiekti rezultatai nuteikė optimistiškai ir skatina galvoti, jog toliau tobulinant šį robotą, net ir kosminės misijos TKS stotyje jam būtų per kuklūs iššūkiai. Tad vizitas į kosminę stotį greičiau bus tarpinis galimybių egzaminas, o ne galutinė roboto stotelė.

Skaitykite toliau…

Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras