Panevėžio robotai

2012 01 30 23:57

Savaitgalį Klaipėdos “Rodman Robotics” klubo nariai aplankė Panevėžio Instituto robotikos laboratoriją. Ekskursiją organizavo Klaipėdos Mokslo ir Technologijų Parkas ir Panevežio instituto destytojas Prof.Dr. Vytenis Sinkevičius.
Tai buvo puiki proga jauniems klubo nariams “gyvai” pamatyti pramoninius robotus. Dauguma robotų laboratorijoje atsirado po Ekrano gamykols uždarymo. Robotai laboratorijoje yra globojami ir lepinami, mėgsta pažaisti su svečiais. Fanuc geltonasis robotukas vaišino mus gira, meistriškai pilstant gėrimą iš butelio į stiklinę. ABB robotas demonstravo savo gebėjimą sudėti siena iš plytų, o dar vienas robotukas bandė perprasti frezavimo profesiją, ir jam irgi visai neblogai sekėsi.
Matemė ir “Indiana Džonsą”, robotą (tiksliau netgi du robotus) - aukso ieškotojus, kurie šiais metais Kaune varžysis dėl dydžiojo prizo- aukso maišo.
Sužinojome, kad laboratorijoje gyvena mažasis robotas-žmogelis (30-ies centimetrų ūgio robotukas). Pagaliau Klaipėdoje gyvenentis robotas-humanoidas susiras sau mechaninį draugą Panevėžyje!

Gerb. p. Vytenis mums papasakojo apie laboratorijos pasiekimus ir tikslus. Jauni energingi studentai laboratorijoje eksperimentuoja su įvairių tipų robotais, mėginant juos įdarbinti žmonių labui. Laboratorija bendradarbiauja su inovacinemis Lietuvos įmonėmis, kurdama robotizuotą Lietuvos ateitį.

Mes tikimes, kad “Rodman Robotics” vizitas į Panevėžį suvienys Lietuvos robotų entuziastus ir taps sėkmingo bendradarbiavimo pradžia.


“Rodman robotics” komanda kartu su prof. Vyteniu Sinkevičiumi

Robotas ruošiasi
Robotas ruošiasi “mūryti” sieną iš medinių kaladėlių

Robotas vaišino mus gira
Robotas vaišino mus gira

Laboratorijoje yra įvairių robotų
Laboratorijoje yra įvairių robotų

Į viršų | Skyrius: Mūsų naujienos | Autorius: rodman | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Vienas komentaras to “Panevėžio robotai”

  1. Oleg Lyan rašo:

    Galima gauti kokybišką fotografiją pirmą?

Jūsų komentaras