Branduolines atliekas Nevadoje saugos robotizuoti sargai

2010 10 09 21:26

Branduolinių atliekų saugykloje „Nevada National Security Site“ (NNSS, JAV) saugomi šimtai tūkstančių kubinių metrų radioaktyvių medžiagų; be to, čia dažnai atliekami įvairių ginklų bandymai. Nuo šiol šiai strategiškai svarbiai vietovei saugoti bus pasitelkti robotizuoti kariniai visureigiai.

NNSS saugykla įkurta vos apie 100 km atstumu nuo Las Vegas miesto ir Nevados dykumoje užima maždaug 3500 kvadratinių kilometrų plotą. Tai puiki vieta branduolinių ginklų bandymams, kurie kadaise čia buvo atliekami – tada, kai tokio tipo eksperimentai dar buvo „madingi“. Kariškiams šios vietovės dydis taip pat kelia problemų – apsaugoti visą perimetrą nėra taip paprasta, kaip norėtųsi. Todėl pastaruoju metu NNSS saugojimui reikalingų pajėgų skaičius yra mažinamas, į pagalbą pasitelkiant robotizuotus visureigius MDARS (Mobile Detection Assessment Response Systems). Vienas toks elektromechaninis sargas jau patruliuoja, keletas kitų yra ruošiami ir tarnybą turėtų pradėti artimiausiu metu.

MDARS turi sumontuotą vaizdo kamerą, tačiau nėra ginkluoti, tad saugumo pažeidimo atveju vis dar tektų pasikliauti žmonių pajėgomis. Tačiau dyzeliniu varikliu varomas MDARS vienu bako pripildymu gali autonomiškai patruliuoti ištisas 16 valandų. Visureigiais taip pat galima transportuoti įvairius krovinius, tikrinti kitas apsaugos sistemas, pasinaudojant nuotolinėmis identifikacijos priemonėmis, tokiomis kaip RFID žymės. Tai be abejo yra patogu, ypač atsižvelgiant į tai, kad ši vietovė yra ne tik radioaktyvių atliekų sąvartynas, bet ir bandymų placdarmas ginklus kuriantiems specialistams.

Saugyklos administratorių preliminariu įvertinimu, MDARS įdiegimas lyginant su kitų apsaugos priemonių panaudojimu kainuos 6 milijonais dolerių brangiau, tačiau kasmet bus sutaupoma po milijoną dolerių eksploatacinių išlaidų.

Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras