Stiprintuvas 2xLM3886T

Visada svajojau savomis rankomis pasidaryti garso stiprintuvą. Pradėjau nuo paprasčiausios TDA2030 - veikė! Po pirmosios sėkmės pasipūčiau ir nusprendžiau, kad surinkti stiprintuvą vieni juokai, tad griebiausi garsiojo AV-160. Bandžiau apžioti didesnį kąsnį nei kad galiu praryti. Maniškiame stiprintuve degė praktiškai viskas - pradedant saugikliais, baigiant galiniais tranzistoriais. Išbandžiau abi jo versijas, begales kartų jį perrinkinėjau, tačiau dorai AV-160 taip ir neveikė.

Įgijau fobiją stiprintuvų konstravimui…

Po ilgos pertraukos ir galima sakyti verčiamas aplinkybių (bendrabučio kambarėlyje nebeliko per kur klausytis muzikos) nusprendžiau ir vėl susilituoti stiprintuvą.Sulitavus TDA1554, nebuvau patenkintas nei jo kokybe nei galia. Pradėjau ieškoti alternatyvos. Pavarčiau elektronika.lt forumą ir neradęs aštresnės kritikos LM3886T mikroschemai, nusprendžiau surinkti šį stiprintuvą. Išsamus surinkimo aprašymas gulėjo circuit.lt svetainėje, elementų kaina taip pat nesikandžiojo, tad šis stiprintuvo variantas man, kaip pradedančiajam elektronikui, buvo idealus.


Tembrų blokas su TL072 operacinukais. Jo trumpą aprašymą ir visus reikalingus linkus radau Edvino svetainėje. Potenciometrai pakabinti ant akivaizdžiai tam netinkamų laidų, per juos į garso signalą prilenda begalė triukšmų. Vėliau juos visai pašalinau ir potenciometrus sukišau į tembrų bloko PCB - garso kokybė akivaizdžiai pagerėjo.

Surinkau du LM3886T stiprintuvus - stereo variantas.

Štai taip atrodo pilnai funkcionuojantis stereo stiprintuvas + tembrų blokas. Transformatorius iš nebeveikiančio Pioneer stiprintuvo, tinklo filtras užsilikęs nuo bandymo surinkti AV-160, aušinimo radiatorius gautas už pora butelių alaus po mainų su studentu :)   vos su keturiais elementais, viduryje esanti, nulinė plokštė - tai tembrų bloko maitinimui sulituoti stabilitronai ir rezistoriai.

Estetinis vaizdas ne pats geriausias, tačiau stiprintuvas kuo puikiausiai atlieka savo funkciją - garsas švarus ir pakankamai galingas. Stiprintuvas dar negroja mano bendrabučio kambarėlyje (šiam tikslui jį ir rinkau), jam dar reikalingas korpusas arba bent jau kokia nors platforma, kad visos dalys laikytųsi drauge. Taip pat stiprintuvui reikalingas didesnis radiatorius arba aktyvinis aušinimas, nes mikroschemos tikrai nemenkai įkaista, be to išjungimo metu girdimas pokštelėjimas per kolonėles. Šias bėdas planuoju spręsti ateityje, o kol kas mano ambicijos patenkintos - galiu mėgautis kokybišku savo paties surinktu stiprintuvu :)

….tiek….

Palikti atsiliepimą