Archyvas: vasaris, 2020 m.

Sekantis puslapis »

Mokslininkams pavyko sukurti bioninę medūzą

2020 02 28 12:23

Nors skamba kaip mokslinė fantastika, o ne mokslinis faktas, ekspertams pavyko sukurti bioninę medūzą – norėdami paversti šiuos duobagyvius savotiškais pasaulio vandenynų tyrinėtojais ir stebėtojais, ekspertai medūzose įdiegė specialių mikroelektronikos sprendimų.

Inf. šaltinis: DELFI.TV

NASA bandys įspūdingą projektą: prasidės ryšių antenos statyba kosmose

2020 02 27 09:12

Kuo toliau, tuo daugiau kalbama apie kosmoso kolonizavimą, žmonių skrydžius į kitas planetas, sugrįžimą į Mėnulį ir kitus grandiozinius planus. Visus šiuos proveržius gerokai palengvintų gerai išvystyta kosmoso infrastruktūra: orbitinės erdvėlaivių ir palydovų aptarnavimo stotys, tranzitiniai kosmouostai ir panašūs objektai.
© NASA
Infrastruktūrą įrengti, savo ruožtu, būtų daug paprasčiau, jei galėtume pagrindines struktūras pastatyti […]

Dronai, robotai ir vaisto ieškantys kompiuteriai: ar Kinijos technologijų milžinai išlaikys viruso išbandymą

2020 02 26 17:38

Kinija praleido dešimtmečius bandydama atgaivinti technologijų sektorių, tačiau tik nedaugelis galėjo pagalvoti, kad didžiausiu išbandymu jam taps viruso protrūkis. Pekinas ragina didžiausias šalies technologijų kompanijas prisidėti prie kovos su naujuoju koronavirusu, skelbia CNN.
Rodos, didžiausios kompanijos šį kvietimą išgirdo: savavaldžiai automobiliai pristatinėja medicinos įrangą medikams, į dangų pakelti dronai padeda užfiksuoti viruso […]

Mokslininkai siūlo kitaip pažvelgti į gyvybės paieškas Raudonoje planetoje

2020 02 25 20:38

Šią vasarą NASA planuoja į Marsą paleisti patį moderniausią „marsaeigį“. Daugiau kaip toną sveriantis technikos šedevras padės palaipsniui atskleisti Marso paslaptis bei galbūt į Žemę atsiųs Raudonosios planetos pavyzdžių.
Naujasis marsaeigis © NASA
Į naująjį „marsaeigį“ dedamos didelės viltys ir tikimasi, kad jis padės aptikti naujų išnykusios ar vis dar Marse egzistuojančios gyvybės pėdsakų. […]

Žmonių ir robotų visuomenė: japonų mokslininkai sukūrė robotą, kuris jaučia skausmą

2020 02 23 13:50

Japonų mokslininkai sukūrė robotą, galintį jausti skausmą. Skausmo pojūtis gali atrodyti kaip žiauri dovana robotui, tačiau tyrėjai sako, kad taip robotai galės geriau suprasti žmones, o žmonių ir robotų draugystė bus stipresnė.
Robotas / Osakos universiteto nuotr.
Osakos universiteto mokslininkai sukūrė sintetinę odą, kurioje yra jutiklių, subtiliai nustatančių slėgio pokyčius, nesvarbu, ar tai švelnus […]

JAV karinius laivus saugos moduliniai kateriai-robotai

2020 02 21 12:33

2000 metais JAV Karinio jūrų laivyno „USS Cole“ buvo atakuotas Adeno uoste Jemene. Sprogmenų pilnas kateris rėžėsi į eskadrinio minininko šoną. Išpuolis pasiglemžė 17 jūreivių gyvybes, dar 39 buvo sužeisti, o „USS Cole“ remontas kainavo 200 milijonų dolerių. Dabar JAV galvoja, kaip tokių tragiškų įvykių išvengti ateityje.
Uostuose stovintys kariniai laivai yra pažeidžiami. […]

Mokslininkai žiogus pavertė biorobotais, kurie galėtų užuosti sprogmenis

2020 02 20 08:10

Vašingtono universiteto mokslininkų komanda, pasinaudodama unikalia vabzdžių uoslės sistema, biologiškai patobulino žiogus, kad jie galėtų aptikti sprogmenis, skelbia universitetas.
Žiogai / Vašingtono universiteto nuotr.
Tradiciniai cheminio jutimo prietaisai, populiariai vadinami elektroninėmis nosimis, buvo kuriami dešimtmečius, tačiau žiogų uoslė lenkia anksčiau sukurtus inžinerinius prietaisus. Mokslininkai ištyrė žiogus, kad būtų galima dar patobulinti šią jų juslę. […]

Tyrimas atskleidė: 9 iš 10 lietuvių baiminasi dėl robotų keliamų grėsmių darbo rinkai

2020 02 13 13:28

Daugelį rutininių darbų už mus jau daro robotai, tačiau jie vis labiau kėsinasi ir į profesijas, kurios tradiciškai priskiriamos žmogaus rankų darbui. Kaip parodė naujausias tyrimas*, ši robotizacija sėja nerimą: 88 proc. lietuvių mano, kad robotai kelia grėsmę darbo vietoms, o serijinės gamybos kūriniai jiems atrodo neautentiški ir praradę žmogiškąjį ryšį. Ir nors lietuviai […]

„Mokslo sriuba“: dirbtinio intelekto kontrolė

2020 02 12 20:22

Fantastiniuose filmuose dažnai vaizduojami robotai ir kompiuteriai, kurių intelektiniai sugebėjimai stipriai lenkia žmonių galimybes. Nors šiandien tai tik filmų siužetų dalis, netrūksta tikinčių, kad tai taps realybe. „Mokslo sriubos“ tinklalaidėje apsilankė dirbtinio intelekto žinovas ir mašininio mokymosi inžinierius Dovydas Čeilutka.

Inf. šaltinis: „Mokslo sriuba“

„Mokslo sriuba“: kodėl dirbtiniam intelektui nėra lengva atskirti kačių ir šunų atvaizdus?

2020 02 12 19:51

Apie galimybes sukurti dirbtinį intelektą imta kalbėti dar praėjusio amžiaus viduryje, tačiau tada kilęs entuziazmas išblėso, susidūrus su pirmomis techninėmis kliūtimis. Visgi nauji technologiniai sprendimai įpūtė naujų vėjų šioje srityje. Pirmosios pokalbio dalies su dirbtinio intelekto žinovu Dovydas Čeilutka apie dirbtinį intelektą klausykite „Mokslo sriubos“ tinklalaidėje.

Inf. šaltinis: „Mokslo sriuba“

Sekantis puslapis »