„Milrem Robotics“ ir „ST Engineering“ pademonstravo už matomumo zonos ribų valdomą kovinę bepilotę antžeminę transporto priemonę
2019 06 01 09:35„Milrem Robotics“ ir „ST Engineering“ per Estijos Tapoje balandį įvykusias kovinio šaudymo pratybas pademonstravo už matomumo zonos ribų valdomą (BVLOS) kovinę bepilotę antžeminę transporto priemonę su 40 mm kalibro automatiniu granatsvaidžiu ir 12,7 mm kalibro sunkiuoju kulkosvaidžiu.
Bendras gynybos kompleksas, kurį sudaro bepilotė antžeminė transporto priemonė THeMIS ir nuotoliniu būdu valdomas kovinis modulis ADDER DM, yra skirtas padidinti pėstininkų kovinį efektyvumą ir gali būti naudojamas ir miesto, ir kaimo vietovėse.
„YouTube“ stopkadras
Kovinė bepilotė antžeminė transporto priemonė yra vikšrinė visureigė transporto priemonė su prošvaisa iki 60 centimetrų. Ji gali įveikti 60 proc. nuolydžio šlaitus ir 61 cm gylio vandens kliūtis. Transporto priemonė gali važiuoti iki 20 kilometrų per valandą greičiu ir joje įrengta dyzelinė-elektrinė pavara, kuri, priklausomai nuo užduoties, gali užtikrinti 15 valandų nuolatinį veikimą, nepildant degalų.
Kovinė bepilotė antžeminė transporto priemonė gali būti apsaugota ne aukštesnio nei STANAG 4569 standarto trečiojo lygio šarvais ir tokiu atveju ji išsaugo visus minėtus dinaminius gebėjimus.
„Mūsų bendroji kovinė bepilotė antžeminė transporto priemonė yra viena pirmųjų pasaulyje šarvuotų bepiločių antžeminių transporto priemonių, kurios ypač tinka naudoti konflikto zonose miestuose“, – pareiškė Jüri Pajuste, „Milrem Robotics“ gynybos programų departamento direktorius.
Sistema aprūpinta pažangia vidutinio kalibro ginklų sistema, įskaitant 40 mm kalibro automatinį granatsvaidį ir 12,7 mm kalibro sunkųjį kulkosvaidį. Abu ginklai atlaikė kovinio šaudymo bandymus, kurie, bendradarbiaujant su Estijos ginkluotosiomis pajėgomis, buvo surengti balandžio mėnesį.
Kovinė bepilotė antžeminė transporto priemonė yra konfigūruota bevieliam BVLOS valdymui iš 1000 ir 2500 metrų atstumo atitinkamai miesto ir kaimo vietovėse.
Operatorius sistemą gali valdyti iš ergonomiško dizaino mobiliojo arba stacionariojo kovinio posto, kuris suderintas su grafine vartotojo sąsaja intuityviam veiksmų ir užduočių vykdymui. Dėl tokios sistemos gerokai sumažėja pažintinis operatoriaus darbo krūvis ir nuovargis ir pagerėja kovinis rezultatyvumas.
Ginkluotoje sistemoje naudojama automatinė tinklo kontrolės sistema, kurią sudaro bendroji L juostoje veikianti duomenų perdavimo linija ir su ugnies valdymo sistema susieta tikslinė ultraaukštų dažnių (UHF) juostoje veikianti ugnies kontrolės duomenų perdavimo linija, kuria užtikrinamas įslaptintas šaudymo duomenų perdavimas.