Dar viena „LOGIN“ naujiena – pirmos tarptautinės dronų varžybos Lietuvoje

2017 05 12 07:26

Nenuostabu, kad naujovių gerbėjų Meka – technologijų ir inovacijų festivalis „LOGIN“ – stebina pirmais technologiniais kartais: festivalio metu, gegužės 25–26 d., „LOGIN“ komanda kartu su didžiausia aviacijos įmonių grupe „Avia Solutions Group“ surengs pirmąsias šalyje tarptautinės dronų lenktynių asociacijos (IDRA) pripažintas varžybas. Pasak organizatorių, jų metu 32 dalyviai rungsis dėl greičiausio drono piloto titulo, dvi dienas dovanodami žiūrovams įdomų ir azartišką reginį Katedros aikštėje.

Pasak pagrindinio varžybų organizatoriaus „Drone Racing Lietuva“ atstovo Pauliaus Vėželio, tokios „Challengers cup“ varžybos populiarios tiek JAV, tiek didžiosiose Europos ar Azijos valstybėse. Jos visos yra jungiamos į vieną sistemą ir dalyviams skaičiuojamas vienas reitingas, kuris sezono pabaigoje nulems, kas gaus kelialapius į JAV vyksiantį superfinalą. Pernai IDRA surengė iki šiol didžiausias ir garsiausias varžybas Dubajuje, kur prizinis fondas buvo 1 milijonas JAV dolerių.

Lietuvoje „Avia Solutions Group presents: IDRA Challenger Cup Vilnius@LOGIN“ varžybos vyks pirmą kartą ir truks dvi dienas: pirmoji diena bus skirta treniruotėms, po kurių dalyviai atliks kvalifikacinius skrydžius; antrąją dieną vyks likę kvalifikacijos ir pagrindinės lentelės finaliniai skrydžiai. Užsiregistravusių dalyvių sąraše – dronų pilotai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos ir Suomijos. Socialiniame tinkle „Facebook“ buvo atlikta apklausa, kurios rezultatai parodė, jog Lietuvoje yra apie 200 dronų pilotų – įdomu tai, kad dronų varžybos Lietuvoje yra gerokai populiaresnės nei Latvijoje ir Estijoje.

Pasak P. Vėželio, varžybų taisyklės labai primena automobilių lenktynes – dalyvių dronai startuoja vienu metu, o laimi tas, kuris greičiausiai įveikia trasą. „Kvalifikacijos metu svarbu parodyti kuo geresnį laiką – pagal jį pilotai bus suskirstyti į grupes, kuriose atliks finalinius skrydžius. Finalo metu dalyviai startuos po 4 vienu metu ir, du pirmi finišavę, pateks į kitą etapą. Taip bus iki tol, kol išsiaiškinsime 4 geriausius pilotus, tarp kurių vyks pagrindinė kova – kuris greičiausias ir geriausias“, – pasakoja „LOGIN“ metu vyksiančių varžybų organizatoriaus „Drone Racing Lietuva“ atstovas.

Pagrindinės dronų lenktynių partnerės – „Avia Solutions Group“ – valdybos nario Daumanto Lapinsko teigimu, prisidėti prie bepiločių orlaivių technologijų populiarinimo itin svarbu, o įmonių grupei – tai ne naujiena. „Ekspertai visame pasaulyje sutinka, kad bepiločiai orlaiviai yra ateities transporto ir paslaugų tiekimo technologija numeris vienas. Pavyzdžiui, palyginus ją su autonominiais automobiliais, vystyti bepiločių technologijai nereikia tiek daug investicijų, o ir infrastruktūra yra iškart pritaikyta – keliavimui oru nereikia puikios būklės kelių, o judėjimo taisyklės ir reglamentai kuriami realiuoju laiku, tad mes galime prie to prisidėti, – inovacijų tendencijomis dalijosi „Avia Solutions Group“ valdybos narys D. Lapinskas. – Savo įmonių grupėje jau turime bepiločių orlaivių operatorių „Laserpas“, kuris, naudodamas šią technologiją, keičia energetikos įmonių mąstymą, mūsų įmonė „BAA Training“ organizuoja dronų pilotų mokymus, todėl džiaugiamės galėdami prisidėti ir prie sportinės šios rinkos dalies, Lietuvai padovanodami pirmas tokio lygio varžybas.“

Oficiali ir pripažinta sportinių dronų kategorija yra FAI (Tarptautinės aviacijos federacijos) pripažinta F3U klasė, kurioje ribojamas drono dydis, propelerių dydis, baterijos voltažas. Neoficialiai yra rengiamos ir mažesnių – micro ir mini dronų lenktynės su savitais ribojimais, bet tai, pasak „Drone Racing Lietuva“ atstovo P. Vėželio, nėra tarptautinio masto kategorijos.

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras