Kaip robotika kopijuoja gamtą?

2017 01 26 20:28

Robotikos specialistams pagaliau pavyksta sukurti robotus, kurie yra labai panašūs į gyvūnus ir savo judesiais juos atkartoja. Siūlome susipažinti su 8 įdomiausiais variantais.

Kaip robotika kopijuoja gamtą?

„BionicANTs“

Pagal tikrą modelį sukurti mažyčiai robotai elgiasi visai kaip tikros skruzdėlės. Kadangi skruzdėlės gyvena kolonijose, kuriose kiekviena atlieka savo užduotį, „BionicANTs“ veikia panašiai. Šie robotai bendrauja tarpusavyje, o tai kontroliuoja sudėtingi algoritmai.

„BionicOpter“

Sukurtas iš itin lengvų medžiagų robotinis laumžirgis gali skraidyti. „BionicOpter“ skraido visomis kryptimis, gali sklandyti ore ir sklęsti nejudindamas sparnų.

„AquaPenguin“

Šio robotinio pingvino kūnas pritaikytas laisvai judėti po vandeniu. „AquaPenguin“, priešingai nei tikri pingvinai, netgi gali plaukti atbulomis.

„eMotionButterflies“

Šie robotiniai drugeliai yra labai koordinuoti ir gali kartu skraidyti grupėse. „eMotionButterflies“ yra dar lengvesni negu tos pačios kompanijos sukurti „BionicOpter“ laumžirgiai.

„BionicKangaroo“

Robotas kengūra juda tiksliai, kaip tikra kengūra. „BionicKangaroo“ kaupia energiją pašokusi ore, kaupia ją ir gali panaudoti tolimesniam judėjimui.

„SmartBird“

„SmartBird“ ne tik pagamintas iš itin lengvų medžiagų, bet gali labai tiksliai pakilti ir nusileisti, beveik neišnaudodamas energijos.

„Techject“

Dar vienas sąrašo laumžirgis taip pat sukurtas pagal tikro modelį. Jis taip pat gali skraidyti į visas puses ir sklęsti ore.

MIT robotinis gepardas

Robotai dažnai triukšmingi. Tačiau MIT sukurtas robotas gepardas juda greitai, tyliai ir gali šokti ne tik į aukštį, bet ir tolį.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras