„Big-i“ – neįprastas robotizuotas namų pagalbininkas

2016 08 29 11:21

Šis aparatas atrodo kaip vienaakis bokštas, tačiau kompanija „Nxrobo“ vadina jį personaliniu robotu-liokajumi „Big-i“. Sujungus į vieną visumą naminio roboto ypatybes, automatizuotas technologijas ir asmeninį pagalbininką, sugebantį mokytis iš savo šeimininko, išėjo puiki daugiafunkcinė mašina, kuri buvo pademonstruota Niujorke vykusioje parodoje „Pepcom Digital Focus“. Robotą pristatė jo kūrėjas daktaras Tin Lun Lamas.

Prietaiso ūgis – 76,5 cm, svoris – 12 kg. Tai cilindras, padengtas minkšta medžiaga, kuris savo „viršugalvyje“ turi įmontuotą akį-kamerą. Nežiūrint į minimalistinę išvaizdą, „Nxrobo“ tikina, kad robotas pasižymi ypatingomis funkcijomis ir galimybėmis.

„Big-i“ – neįprastas robotizuotas namų pagalbininkas

Pagal kompanijos pateiktus duomenis, į „Big-i“ integruota aplinkos atpažinimo ir 3D atvaizdavimo sistema, kurios dėka robotas sugeba orientuotis patalpose. Naudodamasi balsų ir veidų atpažinimo technologija, mašina puikiai atpažįsta savo šeimos narius bei sugeba sekti judesius. Be to, robotą galima naudoti kaip namų automatizacijos sistemos dalį, t. y. jis gali valdyti prietaisus, tokius kaip televizorius ir muzikos įranga, o, taip pat gali kalbėti natūralia kalba.

Iš tikrųjų, „Big-i“ – tai mobilus personalinis pagalbininkas, kuris stebi savo šeimininką ir su juo bendrauja. Pasak kūrėjų, robotas gali padėti vaikams atlikti namų darbus, nurodyti reikiamas užduotis, perjungti mėgstamą televizoriaus kanalą, priminti, kad sėsdami už pietų stalo prieš tai nusiplautų rankas, pranešti apie tai, kada kažkas grįžta namo ir netgi užsakyti picą.

Roboto pagrindą sudaro keturių branduolių procesorius x86, 3D 720p RGB-kamera, mikrofonas su 360 laipsnių veikimo diapazonu, Wi-Fi, „Bluetooth“ ir infraraudonųjų spindulių jungtys. Daviklių dėka robotas sugeba reaguoti į šviesą, temperatūrą ir drėgmę. Taip pat robotas, kaip ir daugelis kitų panašių mašinų, turi akselerometrą, giroskopą ir sensorinį atvirkštinį ryšį. O kai jo baterija išsenka, robotas sugeba savarankiškai surasti kelią iki savo įsikrovimo bazės.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras