Robotai – į pagalbą sportininkams

2016 08 26 15:20

Singapūro inžinieriai kuria robotą, kuris suteiktų reikiamą priežiūrą sportininkams.

Šiuo metu testuojamas robotas, kuris, kaip tikisi mokslininkai, pagreitins sportininkų gijimo po traumų procesą ir padės išvengti klaidų, kurios dažnai įsivelia dėl žmogiškojo faktoriaus, rašo sciencedaily.com.

Robotas Emma (angl. Expert Manipulative Massage Automation) jau „gydo“ 50 sportininkų, kurių traumos įvairios – nuo išnarinto peties iki apatinės nugaros dalies skausmo.

Emma yra robotinė ranka, naudojanti 3D stereoskopinę kamerą ir 3D atspausdintą masažo antgalį. Rankoje įmontuota daug jutiklių, kurie fiksuoja raumenų ir sausgyslių darbą. Visi surinkti duomenys yra kaupiami ir kruopščiai analizuojami viso paciento gydymo laikotarpiu.

Vienas iš Emma kūrėjų – Albertas Zhangas – tikina, kad tokį išradimą nusprendė sukurti, nes jo šalyje nuolat trūksta sportininkų traumas gydančių specialistų, o dažnai, ypač profesionalams, pagalba yra būtina kuo skubiau.

Emma gali padėti išgydyti kelių tipų skirtingų traumų. Kaip teigia A. Zhangas, jos pasirinktos, atsižvelgiant į praktiką, nes jis 5 metus dirbo su sportininkų terapija. A. Zhangas taip pat priduria, jog tikisi, kad jo išradimas padės atkreipti dėmesį į kiek apleistą sporto mediciną, nes robotikos specialistai šiai sričiai skiria labai mažai dėmesio.

Kai Emma atliks visus jai skirtus testus, bus sukurtas antras robotas, kuris turėtų būti daug mobilesnis ir dar tiksliau atlikti užduotis.

Robotą tobulina ir visą procesą prižiūri Nanyango technologijų universitetas.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras