„Areus“ — algoritmas, mažinantis pramoninių robotų energijos sunaudojimą
2016 03 10 09:25Savo tikslių judesių dėka, robotai gali būti puikiais darbininkais, tačiau jie išeikvoja gana daug energijos. Čalmerso technologijų universitetas kuria naują energijos optimizavimo algoritmą, skirtą pramoniniams robotams, kuris padės sušvelninti mašinos judesius, kad sumažintų energijos vartojimą net iki 40 procentų.
Pasak tyrėjų, tokie robotai, kurie dirba intensyvų darbą, pavyzdžiui, automobilių kėbulų gamyklose, suvartoja maždaug puse energijos, naudojamos gamyboje. Didesnioji energijos dalis sunaudojama ne tam, kam robotai užprogramuoti, o tam, kaip jie tai daro.
Jei stebėsite pramoninio roboto veiksmus, pastebėsite, kad jo judesiams trūksta sklandumo. Vietoj to, kad jis judėtų sklandžiai, jis sukasi iš vienos pusės į kitą, sustoja, truputį palaukia ir vėl sukinėjasi. Būtent laukimo procesas ir išeikvoja daug energijos.
Sukurtas ir išbandytas Čalmerso technologijų universiteto tyrėjų, naujasis optimizavimo instrumentas turi algoritmą, kurio dėka robotai daro vieną ir tą pačią užduotį tokiu pačiu būdu, tačiau tai daro gerokai efektyviau. Tai sumažina pagreitį, delsimą ir laiką, kurį robotas atlieka stovėdamas vietoje.
„Mes suteikiame robotui galimybę judėti greičiau, jam nereikia laukti kitų robotų ir mašinų kol jis atliks savo kitą užduotį, – sako tyrimo vadovas Bengt’as Lennartson’as. – Optimizavimas taip pat nustato tvarką, kurios dėka vykdomos įvairios operacijos tam, kad būtų suvartota kuo mažiau energijos, neapribojant bendro darbo proceso laiko.“
Pasak tyrėjų, nepakanka optimizuoti vieno roboto surinkimo linijoje. Kadangi robotai dirba kartu, juos reikia optimizuoti visus vienu metu. Robotų judesių optimizavimo instrumento tyrimai parodė, kad jie nesusiduria, bet efektyviai sąveikauja vienas su kitu. Instrumentas generuoja naujas komandas, kurios tiesiogiai dirba su robotais.
Pasak žiniasklaidos, prevencinių bandymų metu instrumentas sumažino pavienių robotų energijos suvartojimą nuo 15 iki 35 procentų, o daugiaprocesorinių robotų sistemų – net 40 procentų. Kristoferis Bengtssonas, kuris yra atsakingas už naujos optimizavimo, testavimo ir kūrimo strategijos realizaciją, teigia, kad prieš tai reikia atlikti visus būtinus bandymus, kol naująjį instrumentą bus galima panaudoti praktikoje, tačiau jis tikisi, kad tai įvyks labai greitai.
Vaizdo medžiagoje galite pamatyti kaip energijos optimizavimo algoritmas veikia su robotu KUKA.
Inf. šaltinis: Robotika.lt