Minkštą 3-D robotą judėti priverčia vidiniai sprogimai

2015 08 25 08:16

Minkšti ir lankstūs robotai tampa vis populiaresni robotų industrijos pasaulyje, nes nepaisant neretai švelnaus įvaizdžio, iš tiesų, tai – galingi prietaisai, dažnai galintys atlikti kur kas dinamiškesnes funkcijas nei standūs kieti robotai, kuriuos visuomenė greičiau ir paprasčiau suvokia kaip „robotus“.

Vis dėlto sumanūs mokslininkai jau seniai įvertino minkštų medžiagų potencialą robotų technikoje. Daugelis ekspertų mano, kad dinamiški mechanizmai yra robotų industrijos ateitis. Žinoma, tai – ginčytinas faktas. Tačiau akivaizdu, jog kūrėjai siekia tobulinti šią sritį. Vienas tokių pavyzdžių – Harvardo universiteto mokslininkų pristatytas „pusiau“ minkštas 3-D robotas, gebantis… šokinėti.

Minkštą 3-D robotą judėti priverčia vidiniai sprogimai

Mokslininkai atliko bandymus, siekdami išanalizuoti standžių ir minkštų robotų veikimą. Absoliučiai kieti ir visiškai lankstūs mechanizmai neveikė tikslingai. Todėl kūrėjai rado pusiausvyrą – jie suprojektavo dalinai minkštą prietaisą. Roboto dalys yra lanksčios ten, kur būtinas funkcionalumas bei dinamika šuolių atlikimui, o kietos ten, kur svarbus tvirtumas bei atraminių funkcijų palaikymas. „Hibridinio“ mechanizmo šuolis yra paremtas pneumatikos panaudojimo principu. Kai pasirinkus norimą šuolio, kryptį roboto kojos išsipučia, mechanizmas išleidžia deguonį ir butaną savo minkštame pilve. Plykstelėjus kibirkščiai – įvyksta sprogimas, sukuriantis jėgos slėgį roboto viduje, kuris išsviedžia mechanizmą į orą.

Bandymo metu, Harvardo universiteto mokslininkų sukurtas, dalinai minkštas ir dalinai kietas robotas atliko daugiau nei šimtą sėkmingų šuolių.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras