Korėjos mokslininkai prieš dronus pasitelkė garsą
2015 08 11 20:21Pietų Korėjos mokslo ir technologijų instituto mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu reikiamą drono veiklą ir pusiausvyrą išlaikantys giroskopai buvo „išbalansuojami“ pasitelkus garso efektus, o tiksliau – triukšmą.
Mokslinio tyrimo metu siekta ištirti kokią įtaką sensoriams, atsakingiems už tikslingą ir tolygų skrydį, turi garsas (pavyzdžiui, ūžesys, atsiradęs dėl vėjo ar kitų trukdžių). Rezultatai stulbinantys – netikėtai atsiradęs garsas iš tiesų sumažina skrydžio efektyvumą.
Mokslininkai išsiaiškino, kad rezonansiniai dažniai, arba garsai vibruojantys tokiu pat dažniu kaip ir objektas, daugelyje giroskopų, naudojamų mažuose dronuose, yra girdimumo diapazone. Kad tai išsiaiškintų tyrėjai prijungė bevielį garsiakalbį per keturis colius nuo giroskopo, esančio oro robote. Tuomet jį įjungė dronui skrendant stabiliu ritmu. Vienas iš tyrimo objektų išliko stabilus viso skrydžio metu, kitas – tapo nekontroliuojamas ir nukrito ant žemės.
Visgi garso poveikio tyrimas vienu bandymu nebuvo baigtas. Mokslininkai, pasitelkę simuliaciją, taip pat nustatė, kad garsiai veikiantys garsiakalbiai yra pakankamai galingi, jog išbalansuotų oro robotus maždaug 35 metrų atstumu, o didinat garsą – atstumas taip pat didėtų.
Žinoma, mėgėjiškai atlikti dronų medžiojimo misiją gali būti ganėtinai sudėtinga, tačiau Pietų Korėjos mokslininkų tyrimas įrodė, kad garso panaudojimas kovai su įkyriais dronais turi rimtą potencialą.
Inf. šaltinis: Robotika.lt