„Fotokite“ – dronas su pavadėliu
2015 04 12 21:18Norint dronu užfiksuoti įspūdingus kadrus iš oro, pirmiausia reikia įvaldyti pačią robotinę skraidyklę. Robotikos kūrėjas Sergėjus Lupašinas sugalvojo, kaip apeiti šį žingsnį. Jo sukurta „Fotokite“ (liet. Foto-aitvaro) koncepcija – tai pavadėliu prilaikomas kvadrokopteris. Lupašinas tikisi, kad jo idėja susidomės žurnalistai. Toks drono valdymas leistų jiems kitu kampu pažvelgti į naujienų pateikimą.
Žiniasklaidos pramonė jau seniai įžvelgė milžinišką dronų fotografijos ir filmavimo potencialą. Pastaruosius keletą metų naujienų kompanijos visame pasaulyje, tarp kurių yra ir tokios milžinės kaip BBC ir CNN, vis dažniau pasitelkia bepilotes skraidykles naujienų reportažų kūrimui. Pavyzdžiui, BBC panaudojo dronus fiksuodama įvairiausius vaizdus – nuo Aušvico koncentracijos stovyklos bei 50 dienų trukusių mūšių Gazos ruože iki Niujorko Naujų metų nakties fejerverkų.
Tačiau nepaisant įspūdingų kadrų fiksavimo galimybės, norint droną pakelti į orą bei jį tinkamai valdyti, tam būtinas apmokytas pilotas. Lupašinui kilo idėja pritvirtini skraidyklė prie ko nors tvirtai stovinčio ant žemės.
Kūrėjo teigimu, išmokti naudotis „Fotokite“ sistema galima vos per penkias minutes. Vietoje treniravimosi naudotis vairalazde ar pulteliu, vartotojui tereikia laikyti droną už pavadėlio, tarsi šunį. Pasukus pavadėlio rankeną 90 laipsnių kampu, pasisuks ir „GoPro Hero 4 Black Edition“ kamera aprūpintas dronas. Jis seks žmogų visur, kur tik šis eitų. Pakilusį į orą droną taip pat galima valdyti išmaniuoju telefonu arba planšetiniu kompiuteriu.
Drono laikymas už pavadėlio turi keletą privalumų. Jungtis tarp žemės ir drono reiškia, kad nebereikia rūpintis dėl skraidyklės baterijos veikimo laiko. Elektros energiją dronui galima perduoti pavadėlyje esančiu laidu. Taip pat už pavadėlio laikomas dronas turėtų šiek tiek nuraminti tuos, kurie nuolat kalba apie bepiločių skraidyklių keliamus pavojus. Pavadėlį turintis dronas net galėtų „apeiti“ aviacijos reguliacijos normas.
„Fotokite“ prototipus jau išbandė BBC, „National Geographic“ bei „Al Jazeera“, tačiau kompanija nepraneša, kada prietaisas pasirodys prekyboje ir kokia bus jo kaina.
Inf. šaltinis: Robotika.lt