Pietų Korėja ruošiasi kovai su dronais
2015 04 07 08:01Šiaurės ir Pietų Korėjas skiria demilitarizuotas ruožas. Ši zona yra šių dviejų valstybių karo artefaktas. Tai įtemptai saugoma maždaug 3 kilometrų nekintanti, oficialiai taip ir nesibaigusio karo fronto linija. Nors ši zona statiška, tačiau per daugiau nei prieš pusę amžiaus pasibaigusių kovų laikotarpį technologijos smarkiai žengė į priekį.
Pietų Korėja šiam ruožui ginti pasitelkė naujausias technologijas. Pavyzdžiui, lazerinius daviklius bei robotinius sargybinius, į bet kokį judantį taikinį paleidžiančius kulkų krušą. Nepaisant savo technologinio atsilikimo Šiaurės Korėja ieško naujų būdų, kaip galėtų įveikti šią saugomą zoną. Vienas jų – dronai. Tuo tarpu Pietų Korėja ieško būdu kaip kovoti su Šiaurės Korėjos robotinėmis skraidyklėmis. Vienos rimčiausiai svarstomų priemonių tam yra tinklai.
Dronai gebantys atakuoti kitus dronus – tai neseniai išpopuliarėjusi idėja. Įvairių šalių vyriausybės ir kompanijos ieško būdų, kaip apsisaugoti nuo mažyčių, greitų ir bet kur patekti galinčių robotinių skraidyklių. Nors dažniausiai viešumoje kalbama apie dronų keliamą pavojų žmonių privatumui ir asmeninei erdvei, tačiau vis populiarėjantys ir vartotojams labiau prieinamais tampantys dronai savyje slepia kur kas didesnes grėsmes. Dronai pritaikomi nelegalių siuntų ir kontrabandos gabenimui. Baiminamasi, kad nesunkiai įsigyjami, itin mobilūs ir krovinius gabenti galintys dronai gali būti panaudoti teroristiniams išpuoliams. Kameromis aprūpinti dronai yra idealus įrankis šnipinėjimui. Nenuostabu, kad ieškoma būdų kaip būtų galima apsisaugoti nuo šių naujų grėsmių iš oro.
Vieną idėja pasiūlė kompanija „Rapere“. Ji siūlo kovai su dronu pasitelkti droną. „Rapere“ kuriamas kvadrokopteris sugebės perimti į saugomą teritoriją įskriejusius dronus. Jis pakils virš atakuojamos bepilotės skraidyklės ir išmes laidų ryšulį. Laidai įsipainios į drono sraigtus ir jis tiesiog tėkšis žemėn.
Tuo tarpu Prancūzijoje kita kompanija, „Malou Tech“, kuria dviejų tipų dronų neutralizavimui skirtas bepilotes skraidykles. Pirmoji – tai nedidelis kvadrokopteris-kamikadzė. Jis nukenksmina kitą droną į jį įsirėžęs. Antroji skraidyklė – tai kur kas didesnis dronas, su savimi gabenantis tinklą į kurį susemia kitas skraidykles, tarsi žuvis jūroje. Praėjusį mėnesį Olandijos kompanija „Delft Dynamica“ šią idėją perkėlė į aukštesnį droną. Jos pasiūlyta skraidyklė turi patranką, iššaunančią tinklą į kitą droną.
Korėjos Pažangiojo mokslo ir technologijos institutas kuria dronų būrius, skirtus galimiems nepilotuojamų Šiaurės Korėjos skraidyklių išpuoliams atremti. Žemiau pateiktoje vaizdo medžiagoje, matoma kaip du dronai veikia vieningai neutralizuodami priešo skraidyklę, o taip pat ir ant žemės nutupdo nedidelę atakai skirtą robotinę mašiną.
Pirma, transportui skirtas dronas ant žemės nuleidžia nuotolinio valdymo transporto priemonę. Jį lydi kitų dronų būrys. Robotinei mašinėlei judant į svetimą teritoriją tai pastebi priešo dronai, pasirengę ją neutralizuoti. Tuo tarpu mašinėlę lydintys atakos dronai ima ją ginti ir ant priešo dronų numeta tinklus. Bandymo metu robotinės mašinėlės tikslas buvo pasiekti priešo teritorijoje esantį pripučiamą žaislinį sunkvežimį. Ir tai pavyko padaryti. Mašinėlė pradūrė pripučiamą sunkvežimį ir jis subliuško. Galima manyti, jog realios operacijos atveju, robotinė mašinėlė būtų aprūpinta sprogstamosiomis medžiagomis, kurias atgabentų prie priešininko antžeminio transporto ir jį sunaikintų.
Inf. šaltinis: Robotika.lt