„Sawyer“ – naujas bendradarbiaujantis robotas

2015 04 02 16:15

„Sawyer“ – naujas bendradarbiaujantis robotasPramoniniai robotai šiandien vis dar negali savarankiškai atlikti apie 90 procentų darbų, atliekamų fabrikuose. Šiuos darbus atlieka žmonės arba jų prižiūrimi robotai.

Bostono (JAV) įmonės „Rethink Robotics“ mokslininkai sukūrė naują bendradarbiaujantį robotą, kurį pavadino „Sawyer“. „Sawyer“ yra nepaprastai lankstus, tiksliai, efektyviai ir saugiai užduotis atliekantis robotas. Roboto kūrėjai sako, jog tai revoliucinis išradimas, kadangi jo pritaikymas pramonėje gali atverti daug galimybių plėsti robotų atliekamas užduotis, palengvinti žmonių darbą bei pagreitinti gamybos procesą.

Robotas turi didžiulę ranką, kurios „sąnariuose“ įrengti jėgos jutikliai. Jis taip pat turi ekraną su didelėmis išraiškingomis akimis – tai išskirtinis roboto bruožas. Ekranas skirtas komunikuoti su žmonėmis. Robotas turi dvi kameras – vieną ekrane, kitą ant „riešo“. Ekrano kameroje įrengta regos sistema, o ant jo „riešo“ įtaisyta „Cognex“ kamera, kurios dėka robotas gali persiorientuoti, keisdamas savo poziciją, siekdamas tiksliai atlikti užduotis.

Robotas sveria vos 19 kg, turi 7 laisvės laipsnius ir gali pasiekti objektus esančius 1 metro (1026 mm) atstumu nuo jo. Šios ypatybės leidžia robotui laisvai manevruoti net ir siaurose, ankštose erdvėse. Robotas veikia su programine įranga „Intera“, kurios dėka gali greitai ir lengvai mokytis atlikti įvairias užduotis ir nesunkiai prisitaiko prie realių aplinkos sąlygų ar medžiagos, su kuria dirba, ypatybių.

„Sawyer“ sugeba tiksliai dirbti su įrenginiais net keičiantis jų pozicijoms. Tai įgalina robotą efektyviai dirbti pusiau struktūrizuotoje aplinkoje. Robotas gali mokytis naudodamasis vien kontekstu, o ne koordinatėmis, kaip anksčiau sukurti panašūs robotai. Tai palengvina roboto ir žmonių bendradarbiavimą, kadangi net ir žmonės, neturintys žinių apie programavimą, gali kurti ir modifikuoti roboto programas.

Planuojama išleisti ribotą kiekį robotų „Sawyer“ į prekybą jau šių metų vasarą Šiaurės Amerikoje, Europoje, Kinijoje bei Japonijoje.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras