Robotai statybų aikštelėje
2015 03 06 08:45Japonijos statybinės įrangos gamintoja „Komatsu Ltd.“ nusprendė statybininkų trūkumą kompensuoti dronais ir nuotoliniu būdu valdomais buldozeriais.
Tokijuje įsikūrusi kompanija pranešė, kad planuoja automatizuoti didesniąją statybų aikštelių dalį, panaudodama bepiločius lėktuvus, robotinius buldozerius ir ekskavatorius.
Pagal kompanijos „Komatsu“ planus, Amerikoje pagaminti bepiločiai tirs darbo vietas iš oro ir siųs medžiagą į kompiuterius, kur darbuotojai sukurs trimačius vietovės modelius. O autonomiški buldozeriai ir ekskavatoriai pagal šiuos modelius raus duobes ir lygins žemę.Tuo tarpu kompanijos „Skycatch Inc“ dronai gabens statybinę įrangą užprogramuotu maršrutu.
Viso to tikslas – automatizuoti statybų aikštelę. Tokiu būdu žmonėms beliks tik viena užduotis – užprogramuoti mašinas ir paspausti mygtuką, kad robotai pradėtų dirbti. Tiesa, žmonės-operatoriai taip pat stebės robotų darbo procesą ir bet kuriuo metu, jei reikės, galės patys valdyti mašinas.
Kompanijos „Komatsu“ prezidentas Akinori Onodera pranešė, kad Japonijoje trūksta jaunų ir stiprių darbininkų. Kai kurių darbo vietų automatizavimas pagreitintų ir palengvintų statybų darbus, kadangi yra tūkstančiai statybų projektų, kurie daugiausiai susiję su vasaros olimpinėmis žaidynėmis Tokijuje 2020-aisiais.
Dronai – geriausias būdas surinkti duomenis apie vietovę
Pasak Onoderos, norint išmatuoti didžiules statybines erdves, geriausia tai padaryti iš oro. Anksčiau jie naudojo antžeminius matuoklius, tačiau šiam darbui reikėjo mažiausiai dviejų žmonių, o trukdavo tai net visą savaitę. O dronai viską galės padaryti per vieną ar dvi dienas.
Generalinis kompanijos „Skycatch Inc“ direktorius Christianas Sanzas pranešė, jog jo kompanija sieks dronais aprūpinti tūkstančius pasaulio statybos vykdytojų, stengsis padėti taupyti jų išlaidas ir suteikti saugią darbo aplinką.
Per paskutiniuosius metus nemažai kompanijų pradėjo naudoti automatizuotus sunkvežimius ir kitą įrangą šachtose. Tačiau kompanijos „Komatsu“ programa pristatoma kaip vienas iš ambicingiausių projektų, siekiančių dinaminėmis sąlygomis automatizuoti statybų aikštelę.
„Skycatch“ dronai užprogramuoti automatiškai skraidyti nustatytu maršrutu ir daviklio pagalba surinkti duomenis apie statybų zoną. Kai tik dronas jaučia, kad baigiasi jo maitinimas, jis savarankiškai grįžta į įkrovimo bazę ir įsikrauna tolimesniam darbui.
Akinori Onodera: „Automatizacija – statybų aikštelių ateitis!“
„Komatsu“ planuoja statybų planus ruošti „ant“ dronų sukurtų 3D žemėlapių, o po to šiuos duomenis perkelti į savo buldozerius ir ekskavatorius. Kai technika kas duobes ir lygins paviršius, jie taip pat naudos bortinius daviklius ir rinks duomenis apie tai, kaip keičiasi statybų aikštelės parametrai.
„Mes manome, kad tai didžiulis potencialas automatizacijos srityje, – sako kompanijos „Komatsu“ prezidentas Onodera. – Galime tvirtai pasakyti, kad tai statybų aikštelių ateitis.“
Inf. šaltinis: Robotika.lt