Dronai gali padėti suprasti, kaip susiformuoja viesulai
2015 01 24 10:22Kolorado ir Nebraskos valstijų (JAV) universitetų mokslininkai paskelbė, kad jie sukūrė nepilotuojamą skraidymo aparatų sistemą viesulų tyrimams. Universitetuose susibūrė mokslininkų grupė, pasitelkusi dronus tyrinėjanti stiprias audras.
Šis projektas vykdomas jau keletą metų. Nuo 2009 metų mokslininkai jau buvo paleidę dronus ištirti dešimt skirtingų audrų. Tęsdami projektą, mokslininkai siekia patobulinti dronų įrangą, kadangi iš audrų gauta informacija apie oro temperatūrą ir drėgnumą buvo gera, tačiau ne itin tiksli apie vėją.
Mokslininkai jau surinko nemažai vertingos informacijos, paleisdami dronus į stiprių audrų vietas, o dabar jie siekia tokiu pačiu būdu labiau išsiaiškinti kaip formuojasi viesulai.
Projekto autoriai mano, kad dronai yra geriausias įrenginys, galintis patekti į patį audros sūkurį. Dronų naudojimas teikia daug privalumų. Jie gali atlikti matavimus įvairiame aukštyje, didelėje teritorijoje, jiems nereikia daug erdvės pakilimui ar nusileidimui. Dronai gali skristi per stiprius vėjo sūkurius, liūtis, krušas, galingas audras. Dar vienas pliusas yra tas, kad naudojant dronus, nekeliamas pavojus žmonių sveikatai.
Audrų tyrinėjimui naudojami dronai yra apie 1,5 metro ilgio, o jų sparnai maždaug 3 metrų ilgio. Jie turi įrangą, matuojančią oro temperatūrą, drėgmę, vėjo kryptį ir greitį. Surinkta informacija tiesiogiai siunčiama tyrėjams Wi-Fi ryšio dėka. Gauta informacija gali padėti nustatyti iš kur atėjo audra, kas ją sukėlė. Tyrėjai mano, kad tokiu būdu tiriant tornadus, būtų galima sužinoti kaip jie susiformuoja.
Inf. šaltinis: Robotika.lt