„Soft Robotics Toolkit“ – pasigaminkite robotą
2014 11 12 15:00Šių metų rugsėjį Harvardo mokslininkai kartu su Dublino koledžu Trinity pristatė visiškai naują robotikos kūrimo internetinį puslapį. Puslapis skirtas tiek robotų ekspertams, tiek srities naujokams. Jame pateikta medžiaga , kuri yra būtina minkštakūnių ir lanksčių robotų projektavimui, kūrimui bei eksploatacijai.
Minkštųjų robotų gamyba robototechnikoje tampa vis populiaresnė ir svarbesnė. Pasinaudodami principu, paimtu iš įprastos standžios roboto konstrukcijos, bet naudodami lanksčias medžiagas, inžinieriai atveria naujas galimybes minkštakūnių robototechnikoje, kuri gali būti pritaikyta tokiose srityse kaip fizioterapija, minimali invazinė chirurgija ir paieškos-gelbėjimo operacijos sudėtingomis sąlygomis.
Minkštakūnių robotų gaminimo „rinkinys“ – tai iš interneto parsisiunčiamos atviro turinio schemos, video mokymai ir konkrečių atvejų tyrimai. Tai padės projektuoti, gaminti, modeliuoti ir kontroliuoti minkštus robotus. Be to, šaltinis apima 3D-modelį, specifikacijas, naujus (neapdorotus) eksperimentinius duomenis, multimedijos instrukcijas ir tematinius įvairių minkštų robotų konstrukcijų tyrimus.
Pasak mechanikos ir biomedicinos inžinerijos docento Conoro Walsho, projekto tikslas – minkštosios robototechnikos vystymas. Bus patogiau, jei mokslininkai pradės keistis informacija ir veikti išvien. Anot Walsho, minkštosios robotikos projektavimas puikiai tinka plačiam vartojimui ir masiniam konstravimui, kadangi daugelis iš būtinų komponentų, tokių kaip reguliatoriai, vožtuvai ir mikrokontroleriai, yra lengvai prieinami ir universalūs.
Anot Trinity koledžo atstovo Donalo Hollando, anksčiau studentai svarbią informaciją sužinodavo iš labiau patyrusių kolegų, kurią jie vėliau kažkur panaudodavo. Su tuo susiję daug nepatogumų. Tačiau dabar turint tokį naują šaltinį, galima bus lengviau ir efektyviau mokytis bei dirbti.
„Projektų atvirumas gali labai prisidėti prie pažangių technologijų vystymosi šiame šimtmetyje, lygiai taip pat kaip atviras išeities kodas prisidėjo praeityje“, – teigė Dublino koledžo Trinity mechanikos ir gamybos inžinerijos katedros docentas Garethas J. Bennettas.
Inf. šaltinis: Robotika.lt