Kas nutiko dirbtiniam intelektui?
2008 09 08 14:20Žmonijos istorijoje tik nedaugelis idėjų taip ilgai žavėjo ir kartu baugino žmones kaip dirbtinio intelekto sukūrimo galimybė. Senovės graikai savo mituose vaizdavo auksinius dievo Hefaisto robotus, egiptiečiai garbino šventąsias statulas, kurioms, kaip tikėta, gyvybę įkvėpė genialūs jų meistrai, viduramžių alchemikai gyrėsi sukonstravę dirbtines būtybes… Troškimas sukurti intelektą, prilygstantį žmogiškajam, iš naujo atgimė XX amžiuje, išradus kompiuterį. Tobulėjant jo įrangai ir augant galiai, žmonija galėjo prie šios idėjos realizavimo priartėti kaip niekada anksčiau.
Dar praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio viduryje įvairūs mokslininkai buvo įsitikinę, jog per 20-30 metų žmonijai pavyks sukurti „robotus, galinčius perimti bet kokį žmonių atliekamą darbą“ (H.A.Simonas) ar „iš esmės išspręsti dirbtinio intelekto sukūrimo problemą“ (M.Minsky). Patrauklią dirbtinio intelekto idėją netruko pasičiupti ir kino kūrėjai. Prisiminkite draugišką R2D2 robotą „Žvaigždžių karuose“ ir žmoniją sunaikinančią dirbtinio intelekto sistemą „Terminatoriuje“.
Tačiau bėgo dešimtmečiai, kompiuterių galia išaugo tūkstančius kartų, o fantastikos kūriniuose mąstantys robotai taip ir nepasirodo. Kodėl?
Visą straipsnį skaitykite čia: http://www.elektronika.lt/articles/knowledge/12946/
Inf. šaltinis: Kompiuterija