Mažos galios nešiojama kolonėlė su integruotu radiju.

Taigi, tėvas atnešė seną japonišką radijukę su nulaužta antena ir dar keliais trūkumais. Ilgai ji pas mane mėtėsi, kol viena dieną (vasaros pabaigoj) sugalvojau pasidaryti įdomią nešiojamą kolonėlę. Pagrindiniai reikalavimai buvo tokie: Pakankamai garso, bet kartu ir ilgas grojimas pakrovus akumuliatorių; Vu metras, kad linksmiau atrodytų :) . Po to prisiminiau apie tą radiją ir nusprendžiau ją įmontuoti į kolonėlę. Toliau mąsčiau kaip padaryti maksimaliai paprastą valdymą, kol galiausiai atėjo į galvą rotorinis jungiklis. Kodėl rotorinis? Todėl kad junginėti reikėjo minimum 2 elektros linijas ir reikėjo 3 padėčių. Jungiklį pirkau 3 padėčių ir net 4 linijų, kas vėliau pasirodė gera mintis.

Dabar apie konstrukciją. Elektronika: Maitinimas 4,5Ah; 6v akumuliatorius. Akumuliatoriaus stebėjimui schemutė, kuri pradeda mirksinti raudoną LEDą, kai įtampa nukrenta iki 5,5V t.y. kai akumuliatorius išsikrauna iki saugios ribos. Tai leidžia saugiai eksploatuoti akumuliatorių. Stiprintuvui, daug nesvarstęs, pasirinkau TDA7056, kurią jau seniai buvau išbandęs ir esu tikrai patenkintas. Galia nedidelė, apie 2w į 4 omus, bet su jautriu garsiakalbiu užtenka. VU metras su AN6884. Kitos dalys: Garsiakalbis iš rusiško lempinio TV, nes turi didelį jautrumą. Žemus dažnius atkurti padeda pasyvus subas, padarytas iš seno subo, nuėmus magnetą. Dėžė nelabai graži, bet man tinka ir tokia. Tiksliau negražūs kraštai. Kaip matote ji iš laminato.

sujungimo principai: Stiprintuvas ir VU metras maitinami 6v įtampa (tiesiai iš akumuliatoriaus), tačiau radijai reikia 3v (buvo maitinama 2 x AA), todėl teko panaudoti 3,3v low-dropout reguliatorių. Low dropout todėl, kad įprasto reguliatoriaus kritimas virš 2v, taigi žiūrim kas gaunasi: 3,3V+2V=5,3V mano manymu per arti ribos. Todėl panaudojau low dropout reguliatorių. Radijos išėjimas sujungtas su stiprintuvo įėjimu. VU metras prijungtas prie stiprintuvo išėjimo.
SCHEMOS BUS VĖLIAU. Kai nubraižysiu :D
Nuoraukos:

Čia naujausia nuotrauka. Jau sudėti Visi LED. Kairėje Mėlynas-Žalias indikacinis LED, dešinėje battery low LEDas. Antram plane matosi nuimtas dangtis su priklijuotu akumuliatoriumi. Kairė rankenėlė 1) OFF (krovimas); 2) ON (jungimui prie grotuvo.); 3) ON (groja radijas.) Dešinė rankenėlė garso reguliavimas.
Image Hosted by ImageShack.us

Naujausia vidaus nuotrauka. Kairėje pasyvus subas, centre pagrindinis garsiakalbis. Dešinėje Radijas (atkreipkit dėmėsi, kad radijo pcb perpjauta ir prijungta vielutėmis, nes netilpo :D ) Viršuje, kairėj matosi TDA7056 ant radijatoriaus. Už jos matosi VU metro LEDų laikikliai. Vienišas geltonas laidelis jungia garsiakalbio pliusą su vu metro įėjimu. Ant grindų stovi plastikinė dėžutė, kurioje sumontuotos visos schemos: VU metras, Baterijos stebėjimo schema (battery low lemputę uždega) ir dar 3,3V reguliatorius.

Image Hosted by ImageShack.us

Gamybos proceso nuotraukos:

9 komentarai prie “Mažos galios nešiojama kolonėlė su integruotu radiju.”

 1. Ridas Says:

  na ir kaip kalą?

 2. Valentinas Says:

  Labi neblogai. garso vidutiniškai, bet labai nebloga kokybė garso

 3. Justinas Says:

  O kaip tas subas veikia be magneto?

 4. Valentinas Says:

  Dežė sandari. Nuo slėgio, kurį sukelia tas pagrindinis garsiakalbis, juda tas subas. Dadeda zemu.

 5. Valentinas Says:

  P.S. Džiaugiuosi kad kažkas apsilankė. Greit naują postą sukursiu ta proga

 6. Rolandas Says:

  Klausyk pakviesk mane skype ir parasyk kad del kolonkes, as noreciau kad tu man pasakytum ko reike ir t.t.

 7. Rolandas Says:

  Mano skype: Rolandas_112

 8. Laminatas Says:

  Na o man tie kraštai iš laminato kaip tik gerai atrodo ;D

 9. Domas Says:

  Valtra tu čia tapačia schema naudojai kaip ir ant tda7052 žaliems ??? ir tipo jei imčiau 4 ohm garsiakalbi būtų geriau negu 8ohm :) biški žales srr

Palikti atsiliepimą