Unity darbalaukio aplinka ir kodėl mes tokie hipsteriai

Apskritai man nelabai patinka žmonės, kurie skundžiasi naujovėmis ir visaip stengiasi atrasti kuo daugiau neigiamumo naujovėse. Technologiškosios (tech savy) bendruomenės vartotojai labai jau mėgsta tą terminalo (konsolės) darbą ir stengiasi kuo minimaliau veikti. Daugeliu atžvilgiu labai teisingai daro, nes terminalas kardinaliai sutrumpina darbo laiką, o ir kokybiškiau atliekama. Deja, tuo pačiu išvystomas ir atšakumas kitoms technologijoms - kam man muzikos grotuvas, jeigu turiu mocp ar cmus, etc. ? Iš komiškosios pusės, teko matyti ir tokių, kurie džiaugiasi ir w3m naršykle. Žinoma, kiekvienam savo, kol neprasideda stūmimai vieniems ant kitų - tas OS geresnis už tą, ta naršyklė už aną ir t.t. Viskas pasibaigia minimaliais kraštutinumais, dėl kurių, neduok dieve, susirūpinam kartą per mėnesį.

Vienaip ar kitaip, norėjau pakalbėti apie Unity, kuris praktiškai naudojamas tik Ubuntu Linux distribucijose. Galbūt idėja sena ir labai gerai realizuota kitur, tačiau man tiko ir patiko sisteminė medijos paieška arba tiesiog Lens su visais scope’ais (paieškos modifikatoriais), kurie realiai paverčia kategorizavimo ir stebėjimo programas (n+4)-tosiomis kojomis šuniui. Žinoma, dar daug ko negalima modifikuoti, tenka labiau hardcode’inti su turimu kodu, tačiau, mano manymu, viskas dar tik įsibegės!

2 komentarai į “Unity darbalaukio aplinka ir kodėl mes tokie hipsteriai”

 1. Donatas Stanionis
  2012 sausio 19 23:41
  1

  Nežinau, man kažkaip unity nepatiko nuo pat pražių.
  Vat dėl to ir perėjau prie gnome3 - shello. Nu nežinau, negaliu persilaužti aš ant unity, nepatogus jis man. Kiti priešingai sako, kad būtent naujasis shellas nepatogus…

 2. shookees
  2012 sausio 20 11:12
  2

  Išties priklauso nuo žmogaus, man seniau ir kairėj pusėj lango mygtukai daug konfūzijos kėlė, bet dabar kažkaip net nėra skirtumo kur :P
  Gnome3 shell’as dalinai irgi reikalauja laiko priprasti, tačiau man labiausiai atstumiantis dalykas buvo, kad fedora kažkaip sunkiai palaikė tą shell’ą ir tekdavo dažnai taisyti/trinti konfiguracijas :( Bendrai, kas labiausiai patiko buvo chat’o integracija :)

Komentuoti