Metalo detektorius MD PI AVT5196

Šis MD (tikriausiai lenkų kūrinys) veikia Pulse Induction metodu, t.y. kiekvienas impulsas sugeneruoja  magnetinį lauką ir jei netoli yra metalo tai jame indukuojasi priešingo poliarumo laukas, ką trumpai aiškinant ir užfiksuoja detektorius. Kai kurie giluminiai gamykliniai detektoriai irgi veikia PI principu. Gerai, apie schemą - pagrindinis jos privalumas, kad nėra programuojamo mikroprocesoriaus, t.y. sulituojam dalis be klaidų ir jis veikia. Srovės ryja palyginti nemažai 100-200mA, tai priklauso nuo dažnio, o jis paderinamas potencu PR2. Su juo atsargiai elgtis, nes galima nesunkiai sudeginti tranzą T1 (BD911). PR1 reguliuoja pypsėjimo dažnį. Naudojant 12V 1.3Ah akumuliatorių turėtų užtekti iki 8h veikimo. Ritė gali būti įvairaus diametro, optimaliausia kažkur 25-30cm, viela daugmaž 0.5mm storio. Didelės ritės mato didelius objektus giliai, bet išvis nemato mažų. Mažos ritės mato mažus daiktus, bet negiliai. Ritę dariau paprasčiausią - apskritimo formos. Ritės varža turėtų būtų apie 1.5 - 2 omus. Su mažesne varža rizikuojam nukalt tranzą T1, beje jam būtų gera idėja pritaisyt radiatorių. Garsiakalbį dedam ne mažiau 8 omų, aš dėjau iš seno mobilaus, plius dar pridėjau jungtį ausinėms.
Potencus dėjau tik du, vieną garso lygiui, kitą - pypsėjimo dažniui. Norint tiksliau reguliuot dažnį reiktų dėt 2 potencus kaip kad schemoje ir parodyta.
schematwykrywacza450.jpg

avt5196pdf-450.jpg

md-pi-avt-5196-metalo-detektorius-pi_1_450.jpg

md-pi-avt-5196-metalo-detektorius-pi_2_450.jpg

md-pi-avt-5196-metalo-detektorius-pi_3_450.jpg

Realiai su suderinimu turėjau problemų, ir aplamai kažko nenorėjo veikti nuo 12V, kažkur nuo 10V jau dirbdavo stabiliai. Kadangi užkniso aiškintis kur šuo pakastas, pradėjau daryt MD Clone PI AVR, apie kurį irgi netrukus bus postas. Na, o su šituo AVT tai 5ct pradėdavo jausti nuo 17-18cm ore. Kiti pasiekia geresnius rezultatus. Ką dar pastebėjau, kad nenori dirbti kai lauke neigiama temperatūra, tiesiog žviegia ir viskas, manau dėl kondensatorių talpos pasikeitimo kažkur nuplaukia dažnis. Beje dažnis turėtų būt kažkur apie 100Hz.
Info apie šį detektorių:

Eagle PCB, nuotraukos ir visa kita reikalinga info siųstis čia: md_pi_avt5196.zip

  2 komentarai prie “Metalo detektorius MD PI AVT5196”

  1. Donatas Stanionis Says:

   Jo, kondensatoriai privalo būti termostabilus, kur tik gali naudok plėvelinius. Nes tas pats bus ir vasarą kai karšta. Tas pats ir clonui galioja.

  2. mindogas Says:

   Taip tam D-Link’ui ir reikia :D

  Palikti atsiliepimą