„Tele2“ plečia 5G ryšio galimybes: pristatomas nuotolinis robotų valdymas

2021 12 02 09:36

Nuo šiol autonominiam ir bekontakčiam siuntų pristatymo sprendimui – Švedijoje sukurtam robotui „HUGO“ bus naudojama 5G ryšio technologija, leisianti valdyti jį nuotoliniu būdu. Šios naujovės išvydo dienos šviesą, nes Švedijoje veikiančios bendrovės „Tele2 IoT“ ir „Hugo Delivery“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Įrenginys bus naudojamas paskutiniam pristatymo etapui – prekių judėjimui į galutinę paskirties vietą. Tai padės sumažinti aplinkos taršą ir ekonomines sąnaudas.

„Tele2“ plečia 5G ryšio galimybes: pristatomas nuotolinis robotų valdymas

„Tele2“ kartu su „HMS Networks“ pramoniniu 5G modemu, užtikrins 5G ryšį „HUGO Delivery“ paslaugai. Dabar įvairiose pasaulio šalyse vartotojai siuntas galės gauti bet kuriuo paros metu. Pristatymui nebus naudojamas iškastinis kuras, o robotas veiks labai tyliai.

Autonominių ir elektrifikuotų transporto priemonių dėka galima gerokai sumažinti poveikį aplinkai ir išmetamųjų teršalų kiekį, palyginus su iškastinį kurą naudojančiomis transporto priemonėmis. „HMS Networks“ ir „Tele2“ rinkai tokius novatoriškus sprendimus gali pasiūlyti dėl patikimo ir stabilaus 5G tinklo.

Siuntas pristatantis robotas

Inovatyvaus roboto „HUGO“ pagalba netolimoje ateityje siuntų pristatymui nebereikės iškastinio kuro ar tiesioginio kontakto su žmogumi. Jau pernai šis robotas sėkmingai pristatė siuntas Chalmerso technologijos universitete, Johannebergo miestelyje. Roboto kūrėjai įsitikinę, kad „HUGO“ gali padėti sukurti naują logistikos ekosistemą, siūlančią greitesnius, pigesnius, švaresnius ir saugesnius pristatymo metodus.

5G ir nuotolinis robotų valdymas

Siuntas pristatančio roboto valdymui dabar naudojamas 4G ryšys, kurio pajėgumo nepakanka vaizdo perdavimui. Dėl šios priežasties robotą kontroliuojantis žmogus turi judėti šalia roboto. Naudojant 5G ryšį, robotą galima valdyti nuotoliniu būdu, stebint vaizdo transliacijas iš kamerų, įtaisytų įrenginio gale ir priekyje. Naujosios technologijos suteikia galimybę roboto „vairuotojui“ greitai ir paprastai jį valdyti iš bet kurios vietos. Robotai gali būti valdomi centralizuotai ir stebimi, kaip visas transporto priemonių parkas.

Inf. šaltinis: pranešimas spaudai

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras