„Boston Dynamics“ pradėjo pardavinėti robotą „Spot“ visiems norintiems

2020 06 18 09:41

Įmonė „Boston Dynamics“, kurianti įspūdingus ir gyvūnus primenančius robotus, pagaliau pradėjo laisvai pardavinėti keturkojus robotus „Spot“. Po kelerių metų vystymosi praėjusiais metais gamintojas pradėjo nuomoti įrenginį įmonėms, o nuo dabar bet kuri Jungtinių Valstijų bendrovė gali įsigyti „Spot“ už 74 500 JAV dolerių kainą.

„Boston Dynamics“ pradėjo pardavinėti robotą „Spot“ visiems norintiems

Už tokią kainą galima nusiprikti automobilį „Tesla Model S“, tačiau „Boston Dynamics“ sako, kad mainais pirkėjas gauna pažangiausią pasaulyje mobilųjį robotą, galintį judėti beveik visur, kur tik gali žmogus (išskyrus kopėčias).

Nors robotas yra įdomus, šiuo metu „Spot“ dažniausiai naudojamas stebėjimui ir duomenų rinkimui. Bandymų metu „Spot“ sukūrė 3D statybviečių žemėlapius ir išaiškino įtaisų gedimus jūrinėse naftos platformose. Mažiau rutininiai testai apima pagalbą ligoninėms rūšiuojant pacientus, sergančius COVID-19, ir darbą policijos būryje ieškant bombų. „Boston Dynamics“ tvirtina, kad „Spot“ yra daugiafunkcinė mobilioji platforma, kurią galima sukonfigūruoti naudojant įvairius jutiklius bei užprogramuoti patruliavimui ir patikrinimams.

Bendrovė šių robotų daugiausia parduoda pramonės ir komerciniams klientams, kurie nori, kad jutikliai būtų pristatyti pavojingose ​​vietose, atsisakant žmonių pagalbos. Arba pasikartojančioms operacijoms, tokioms kaip 40 kartų per dieną fotografuoti gamykloje. Remdamasi klientų atsiliepimais bendrovė žada tęsti „Spot“ atnaujinimą, tačiau robotas jau visiškai paruoštas pardavimui. Iš dalies taip yra dėl neseniai atnaujintos programinės įrangos, kurį parašė „Boston Dynamics“ inžinieriai. Šis atnaujinimas vadinamas „Spot 2.0“ ir suteikia pažangias autonomijos ir navigacijos funkcijas.

Nors „Spot“ yra gana garsus robotas dėl žiniasklaidos ir visuomenės susidomėjimo, jis vis tiek tebėra labai ribotas produktas. Iki šiol įmonė yra išnuomojusi apie 150 tokių prietaisų, o dėl epidemijos COVID-19 negalės įvykdyti užsibrėžto plano šiais metais pagaminti 1000 „Spot“ vienetų (įmonė ketina peržengti šią psichologinę ribą 2021 m. pirmąjį ketvirtį). Klientai taip pat apriboti tuo, kad tuo pačiu metu gali įsigyti tik du robotus, o didesni užsakymai turės būti papildomai aptariami su „Boston Dynamics“ atstovais.

Inf. šaltinis: Topcom.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras