„Plobot“ – robotas, mokantis vaikus programavimo

2017 04 02 21:06

Robotai, mokantys vaikus programavimo vis dažniau pasirodo tarptautinėje rinkoje. Tačiau naujasis aparatas „Plobot“, veikiantis su „Arduino“ siūlo labai paprastą, tačiau nemažiau efektyvų mokymosi būdą.

Prietaisas skirtas vaikams nuo 4 iki 8 metų. Norint užprogramuoti robotą, tereikia parodyti korteles su komandomis jam prieš akis. Kiekviena kortelė turi bloko kodą ir suteikia robotui tam tikras funkcijas.

Tokiu būdu vaikams nereikia suprasti užrašyto kodo sudėtingumo. „Plobot“ atpažįsta komandas per integruotą į jį RFID skanavimo aparatą. Jis sugeba judėti pro kliūčių ruožus, groti muziką, šviesti įvairiomis spalvomis, jausti besiartinančius objektus ir dar daugelį kitų dalykų.

Robotas „Plobot“ veikia su dviejų tipų kortomis: funkcionaliomis ir judėjimo, tačiau yra galimybė praplėsti šias funkcijas. Pavyzdžiui, spalvotos kortos gali būti susietos taip, kad priverstų „Plobot“ šviesti įvairiomis spalvomis.

Niujorko universiteto profesorius ir „Plobot“ kūrėjas Rudolfas Kosovičius demonstruoja, kaip lengvai galima užkoduoti robotą. Jis naudoja kortų judėjimo seką, kuri nurodo „Plobot“, ką jam daryti: 2 kartai į priekį, 2 kartai į dešinę ir 2 kartai į kairę. Kosovičius sako, kad yra iki 50 įvairių žingsnių vienoje sekoje, dešimtys kortų ir daugiau kitų funkcijų.

„Skaitmeninis mąstymas tampa naujos kartos pagrindiniu raštingumo branduoliu. „Plobot“ suteikia vaikams puikią galimybę nesėdėti tuščiai prie televizoriaus, – sako Kosovičius. – Daugelis tėvų apibūdino robotą kaip fizinę robotikos gudrybių įsisavinimo nuo nulio versiją, kuri žaidimo būdu padeda vaikams vystyti loginį mąstymą.“

Suskirsčius kiekvieną užduotį pagal nuoseklius žingsnius, vaikai randa problemų sprendimus ir lavina kūrybinius mąstymo gebėjimus, įsisavindami tokius esminius kodavimo ypatumus kaip variacijos, ir sąlygos.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras