„Picobug“ – itin mažas daugiafunkcinis robotas

2016 04 11 08:48

Evoliucijos eigoje žmogus pradėjo vaikščioti dvejomis kojomis. Tačiau visgi geriausiai turbūt prisitaikė paukščiai: jie ne tik gali vaikščioti, bet ir skraidyti.

Iki šiol patys geriausi sukurti robotai yra tie, kurie gali judėti keliais būdais: skristi ir kopti, šokti ir šliaužti, plaukti ir skristi ir pan., rašo spectrum.ieee.org.

Tačiau, anot ekspertų, visgi gebėjimas skristi ir eiti yra pranašiausias. Pensilvanijos universiteto GRASP laboratorija sukūrė robotuką „Picobug“, kuris gali skristi, vaikščioti ir yra tobulinamas taip, kad netrukus galėtų ką nors sugriebti.

„Picobug“ – itin mažas daugiafunkcinis robotas

„Picobug“ – itin vikrus tiek ore, tiek sausumoje. Robotukas gali skristi 6 m/s greičiu, rėplioti 0,16 m/s greičiu. „Picobug“ sveria vos 30 gramų, trečdalį svorio sudaro bateriją, trečdalį – motorai ir propeleriai, o likusi dalis – elektronika, rėmas ir pan.

Robotas sklandymui naudoja 10,44 vatų, rėpliojimui – 0,6 vatų. Taigi su savo dabartine baterija jis gali skristi 10 minučių ir rėplioti – apie 45 minutes.

„Picobug“ inžinieriai tikina, kad skraidymas yra daug greitesnis, taigi, nors baterijos išnaudojama daugiau, užduotis galima atlikti sparčiau.

Roboto inžinieriai jau greitai planuoja jame įtaisyti sugriebimo funkciją. Nors „Picobug“ jau gali sugriebti nedidelius daiktus (1–2 gramų svorio), tikimasi, kad greitai jis galės pakelti kur kas didesnius objektus.

„Pirmiausia, „Picobug“ yra gana lengvai pagaminamas. Reikia pabrėžti, kad daug labai sunku sukurti daug funkcijų atliekantį robotą, kuris būtų toks mažas, tačiau mūsų inžinieriai susitvarkė puikiai“, – teigia vienas iš „Picobug“ kūrėjų Yashas Mulgaonkaras.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras