„Нasbro Companion Pet Cat“ – neįtikėtinai realistiškas robotas-katinas

2016 01 23 15:10

Kompanija „Hasbro“ pristato naują naminių robotizuotų gyvūnų liniją „Joy For All“, skirtą pagyvenusiems žmonėms. Pirmasis šių gyvūnų serijoje puikuojasi robotizuotas katinas „Companion Pet Cat“, kurio kaina – 99 doleriai. Robotizuotą katiną galima išsirinkti iš trijų skirtingų spalvų. Į „Companion Pet Cat“ integruoti judesių ir šviesos davikliai, kurių dėka jis reaguoja į prisilietimus. O technologijos „Vibra Purr“ dėka, jis moka murkti, kaip tikras katinas.

„Нasbro Companion Pet Cat“ – neįtikėtinai realistiškas robotas-katinas

Robotas-katinas „Companion Pet“ turi daviklius nugaroje, pilve, skruostuose ir galvoje. Štai kaip jis reaguoja į jūsų prisilietimus: ei paliesite jo kairį skruostą, jis pasuks galvą į jūsų rankos pusę. Jei paglostysite jam galvą arba nugarą, jis pradės murkti. Glostant robotinį katiną ilgą laiką, jis apsivers ant nugaros. Kuo dažniau jį glostysite, tuo labiau jis atsipalaiduos. Robotizuotas katinas gali netgi užmigti, kaip tikras katinas.

Roboto, skirto pagyvenusiems žmonėms, nereikia maitinti, valyti jo dėžutės ar tvarkyti jo paliktos netvarkos. Tačiau jis atrodo taip realistiškai, kad „Hasbro“ išleido netgi „Priežiūros instrukciją“, kurioje paaiškinama, kaip elgtis su nauju meiliu draugu. Pasak kompanijos „Hasbro“, robotui-katinui tereikia tik minimalios priežiūros ir siūlo kelis naudingus patarimus. Pavyzdžiui, retkarčiais iššukuoti jo kailiuką.

2008 metais atlikti tyrimai parodė, kad robotas-šuo „Sony AIBO“ padėjo pagyvenusiems žmonėms, gyvenantiems JAV senelių namuose, jaustis ne tokiems izoliuotiems nuo pasaulio. Tai rodo, kad žmonės gali mėgautis robotų draugija, kaip ir su tikrais gyvūnais.

„Mes, tikriausiai, esame naujos eros – skaitmeninės revoliucijos, panašiai kaip pramoninės revoliucijos – stebėtojai“, – sako Melburno universiteto mokslinio gyvūnų apsaugos centro daktaras Jean-Loup Rault.

Jei jūsų močiutė ar senelis nemėgsta kačių, galite jiems padovanoti robotizuotą šuniuką „WowWee CHIP“, kurį galėsite įsigyti jau šių metų kovo mėnesį.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras