„Robochop“ – jūsų asmeninis skulptorius

2015 02 18 08:07

Naudodamiesi specialia internetine programine įranga, vartotojai galės patys sukurti savo skulptūros dizainą, o tada robotinė ranka imsis skulptoriaus darbo, skelbia naujienų portalas CNET.

Daugybė mūsų turimų ir naudojamų daiktų pagaminti pasitelkiant robotines sistemas – fabrikuose preciziškai užprogramuotos mašinų linijos užpildo dantų pastos tūteles bei renka mobiliuosius telefonus. Tačiau vienetinis pagal jūsų asmeninius pageidavimus ir norimą dizainą roboto pagamintas objektas – tai jau visai kas kita.

„Robochop“ – jūsų asmeninis skulptorius

„Robochop“ – tai robotinė ranka, o tiksliau keturios rankos, kurios būtent tai ir padarys. Nuo kovo 5 dienos vartotojai galės siųsti savo sukurtus objektų brėžinius „Robochopui“. Robotas išskaptuos objektus iš 50 x 50 x 50 cm matmenų polisterio kubo. Tada užbaigtas kūrinys bus išsiųstas jo sumanytojui, kad ir kokioje pasaulio vietoje jis gyventų.

Tiesa, pasiūlymas nėra neribotas. Bus išsiųsta tik 2000 apdirbtų blokų.

Roboto naudojama technika leidžia kurti įvairiausius objektus, nuo įprastinės kėdutės iki abstrakčių meno kūrinių.

Dizainerių Clemenso Wisshaaro ir Reedo Kramo teigimu, projekto tikslas – tapti „Daiktų interneto“ pionieriumi.

Kaip teigiama „Robochop“ tinklalapyje, šis projektas žvelgia į netolimą ateitį, kurioje išmaniosios sistemos leis žmonės tiesiogiai sąveikauti su sunkiosiomis industrinės gamybos technologijomis. Žmonės be jokių kliūčių ir tarpininkų galės patys kurti norimus daiktus, tiesiog savo namuose.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras